Sağ ön kapı sürtmesi

İyi dilekleriniz ve değerli tavsiyeleriniz için hepinize çok teşekkür ederim.

Öyle sanıyorum ki bu çiziklerle çok gezemeyeceğim, çünkü çok rahatsız oluyorum. Ama dediğiniz gibi önce yağlı çekiç, vakum vs yolları araştıracağım.

Yetkili servis kapı döşemelerinin sökülerek mevcut küçük göçüğü gidereceklerini, sonra da renk tutmayacağı için kapıyı komple boyayacaklarını söyledi. Ama şu konularda endişeliyim:

1-Kapıyı eski haline getirebilecekler mi? İleride trim sesleri ortaya çıkabilir mi?

2-Orijinal boya da olsa rengi tutturabilecekler mi?
Değerli Hocam;

Kapı kesinlikle eski haline getirilir ve kapı içi montaj klipslerinden tasarruf etmeye kalkmadıkları sürece trim sesi gelmez.

Boya metalik olmadığında daha başarılı sonuçlara ulaşıldığı aşikar. Ki sizin aracınız da metalik boyaya sahip değil. 

Orijinal boya rengini tutturma konusunda şu konuya göz atar mısınız? 

@silvershadowDeğerli Hocam teşekkür ederim. Trim sesleri konusundaki kaygımı azalttınız. Ancak aracımın rengi metalik günbatımı kırmızısı. Aynı boyayı lokal olarak  uygulayabilecek bir yer var mıdır acaba? Özel servisler bu konuda iyi midir?

Bir de yapılan pasta işlemi yetkili serviste yapılmıştı. Acaba Ziebart, Meguiars, Sonax gibi yerlerde yapılan pasta daha kaliteli mi olur? Çizikleri bir miktar daha görünmez hale getirebilirler mi?

@silvershadowDeğerli Hocam teşekkür ederim. Trim sesleri konusundaki kaygımı azalttınız. Ancak aracımın rengi metalik günbatımı kırmızısı. Aynı boyayı lokal olarak  uygulayabilecek bir yer var mıdır acaba? Özel servisler bu konuda iyi midir?

Bir de yapılan pasta işlemi yetkili serviste yapılmıştı. Acaba Ziebart, Meguiars, Sonax gibi yerlerde yapılan pasta daha kaliteli mi olur? Çizikleri bir miktar daha görünmez hale getirebilirler mi?
Değerli Hocam;

Nedendir bilmem aklımda tornado olarak kalmış... kusuruma bakmayınız.

Size attığım linkte detaylı olarak işlemiştim lokal boya konusunu 

Lokal boyada bu konuda uzman yerlere yaptırmanızı öneririm.

Metalik boyada pigmentlerin dağılımı yanı sıra üzerindeki kalın vernik tabakasının yenilenmesi esnasında doğru uygulama yapılması, lokla boya esnasında alıştırma işlemlerinin doğru sırayla ve tam yapılması, yama tineri uygulanması ile parlaklık ve ton farkını gözün algılayamayacağı hale getirmek mümkündür.

Kesinlikle bu saydığınız yerlerde servisten daha güzel olur. Servis anlama öyle lokalden falan. nasılsa kaskodan alacağı için ücretini ve komple boyamada ton farkı gibi sıkıntılarla uğraşmak gerekmediği için. boya geçer komple kapıyı.

Mini onarımda iki hakkınızı kullansanız yeridir bu duruma veya mini onarım hakkınızın üzerine bir miktar ödeme yaprak onarımını yaptırmanız bana kalırsa daha makul.

Önce bu yerlerden " Auto king " benim aklıma ilk gelen yerlerden ancak bayiden bayiye hizmet ve işçilik farkı olduğundan dolayı  dostlarımız kendi deneyimlerinden memnun kaldıkları servisi bize önerirlerse memnun olurum.

yalnız değilmişim aynı olay totalde manevra yaparken benimde başıma geldi kapıda ufak nazarlık kaldı servis boyamak lazım dedi ama boya vurdurma taraftarı olmadığım için sanayi yolunu tuttum usta boyasız düzeltirim dedi döşemeyi söküp içeriden müdahale edecek sonuçları paylaşacağım 

Moderatör tarafında düzenlendi:
bu arada iyiki beyaz renk almışım faydasını çok gördüm 

yalnız değilmişim aynı olay totalde manevra yaparken benimde başıma geldi kapıda ufak nazarlık kaldı servis boyamak lazım dedi ama boya vurdurma taraftarı olmadığım için sanayi yolunu tuttum usta boyasız düzeltirim dedi döşemeyi söküp içeriden müdahale edecek sonuçları paylaşacağım 
Değerli Yunus Hocam

Arkandan takip ediyorum yazım yanlışlarını düzeltmeye haberiniz olsun.. :000044-medium:

Moderatör tarafında düzenlendi:
@silvershadowDeğerli Hocam teşekkür ederim. Trim sesleri konusundaki kaygımı azalttınız. Ancak aracımın rengi metalik günbatımı kırmızısı. Aynı boyayı lokal olarak  uygulayabilecek bir yer var mıdır acaba? Özel servisler bu konuda iyi midir?Bir de yapılan pasta işlemi yetkili serviste yapılmıştı. Acaba Ziebart, Meguiars, Sonax gibi yerlerde yapılan pasta daha kaliteli mi olur? Çizikleri bir miktar daha görünmez hale getirebilirler mi?
Hocam fotograftan cok anlasilmiyor ancak boya kalkti mi yoksa sadece boya transferi mi gerceklesti? Eger boya transferi gerceklestiyse pastayla eski haline dondurulebilir. Servis onlarda yaptirmaniz icin pastayla tamamini cikarmamis olabilir. Maalesef bu servisler her ihtimali dusundurtuyor bize. Herhangi bir kaportacidan temin edebileceginiz ufak bir parca pastayla kendiniz deneyin eger gecmezse diger cozumlere yoneliriz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

@silvershadow Murat abime otomotiv sektörüne yıllarını vermiş biri olarak katılıyorum,yapılamayacak bir şey değil , araştırmanızı iyi yapın yeter i çok çok geçmiş olsun

Gecmis olsun, kisa surede en iyi cozumu bulmaniz dilegi ile. Nacizane fikrim beni cok rahatsiz ederdi :)  

@kdombayci Hocam, öncelikle geçmiş olsun. İlk önerim, aracım hasar gördü deyip araca küsmemek, ilgiyi azaltmamak, arkası gelir düşüncesine kapılmamak, sıfır araç titizliği psikolojisini devam ettirmek. 

Kaskonuzdaki mini onarım hizmetine birinci önceliği vermeniz uygun olur düşüncesindeyim. Auto King, RS gibi mini onarım merkezleri, ellerinde bu uygunsuzlukları en az maliyetle bertaraf edebilecek modern aparatlar bulunduran merkezlerdir. Hasarsızlık etkilenmez, hasar kaydı oluşturulmaz. @silvershadow Hocamın dediği gibi en fazla 2 düzeltme+2 boya hakkı ile işlem tamamlanır. Kendileri Size nasıl bir işlem uygulayacaklarını, ne kadar yeri boyayacaklarını ve sonucun ne kadar verimli olacağını açıkça anlatıyorlar. Karar Size kalıyor.

Böyle bir deneyimi yeni yaşadım ve çok memnun kaldım. Firma RS idi, çok yakın davrandılar. Mini onarım hakkım da limitsiz olduğundan hiç sorun olmadı. 

Aracın şu anki yakın fotolarını alın mutlaka, işte bu yüzden boyattım deyin, satarken çok faydası oluyor. Güven vermek çok önemli. Benzer tecrübeleri yaşayan biri olarak çok faydasını gördüm çünkü.

Lütfen dert etmeyin ve aracınızı sevin, çünkü sevmek, benzer olayların tekrarlanmasını engellemenin en güzel tedbiridir.

Saygılar...

Lütfen dert etmeyin ve aracınızı sevin, çünkü sevmek, benzer olayların tekrarlanmasını engellemenin en güzel tedbiridir.

Saygılar...
Değerli Hasan Hocam 

Tıpkı  şiir gibi yazmışsınız...

Hele şu özellikle alıntıladığım son cümle bitirdi beni. ..

Derinlerde uyuyan yeteneğin şavkı sanki bu güzel pırıltılı....

Geri
Üst Alt