Sabit Devirde Giderken Anlık Devir Kaybı

brknbyc

Yeni Üye
İsim
ber
Arkadaşlar merhaba,

Aracım 2014 model golf 1.6 Tdi highline manuel 160 bin km'de.

2. veya 3. viteste sabit hızda giderken her zaman olmayan ancak bazen anlık bir şekilde sanki devir düşüyormuş gibi oluyor. Devir saatine baktığımda herhangi bir düşüş olmuyor gibi gözüküyor ancak his olarak anlık bir gaz kesme gibi olup sonra tekrardan düzeliyor.

Sizce bu tip bir problem neyden dolayı kaynaklanıyordur?

Desteğiniz için teşekkür ederim şimdiden,

Arkadaşlar merhaba,

Aracım 2014 model golf 1.6 Tdi highline manuel 160 bin km'de.

2. veya 3. viteste sabit hızda giderken her zaman olmayan ancak bazen anlık bir şekilde sanki devir düşüyormuş gibi oluyor. Devir saatine baktığımda herhangi bir düşüş olmuyor gibi gözüküyor ancak his olarak anlık bir gaz kesme gibi olup sonra tekrardan düzeliyor.

Sizce bu tip bir problem neyden dolayı kaynaklanıyordur?

Desteğiniz için teşekkür ederim şimdiden

Upvote 0
Anlik kesinti pompa ile alakali olabilir.filtre tikali ya da anlik bir elektrik kesikligi (voltaj dusuklugu) bu soruna neden olabilir.

Aracinizi devirsiz mi kullaniyorsunuz genelde?

Upvote 0
Yorumlarınız için teşekkür ederim.

Aslında bu sorunu ilk defa baskı-balata değişikliği sonrası yaşadım. Her ne kadar bana da baskı balatadan değilmiş gibi gelse de acaba bir ihtimal buradan kaynaklı olabilir mi?

Upvote 0
Yorumlarınız için teşekkür ederim.

Aslında bu sorunu ilk defa baskı-balata değişikliği sonrası yaşadım. Her ne kadar bana da baskı balatadan değilmiş gibi gelse de acaba bir ihtimal buradan kaynaklı olabilir mi?
Merhabalar, eğer sorun devam ederse bir kesinlikle baktır derim. Baskı balatadan olma görüşüm %10... Çok az bile olsa anlık devir yükselmesi lazım kaçırdığında mantık olarak. minik öksürme tıksırma tarzı oluyorsa aldığın yakıt kötü olabilir bir aynı akaryakıt istasyonunu tercih et (belirli bir dönem deneme amaçlı) işini bilen bir ennjektörcüde enjektörlerini kontrol ettirebilirsin (işin ehline git amatöre gidersen sökeceğim diye kırar sana enjektör aldırır) 3. ihtimal mazot pompan hem depo içi hem de motorda olana baktırabilirsin.

Hatta şöyle bir örnek vereyim şirket araçlarının birinde mazot deposundan tahta parça çıkmıştı kirbit çöpünden büyük (oraya nasıl girdi hangi istasyon filtre kullanmadan pompaladı bilemiyorum). Gözümle görmesem inanmazdım ama vardı depoda.

Bu arada Enjektör dediğin cihaz aslında kum tanesi ile tıkanabilen inanılmaz hassas bir sistem. Sorun devam ederse muhakkak baktır. deponun yarısından aşağıya inmesine izin verme bir de kaliteli yakıt kullan bakalım yapacak mı tekrar.

Upvote 0

Geri
Üst Alt