1.6 tdi içeriye gelen ses hakkında (muhtemel enjektör sesi)

thelakayit

Üye
İsim
Erhan
Değerli forumdaşlarım bu forumda yıllardır çoğu problemlere servislerden ve ustalardan daha önce tanı koyduk .Bu güvenle bazı fikirlerinizi ve yorumlarınızı merak ettim.
Aracım sabah çalıştığında çok sarsıntılı ve sesli bir çalışmayla güne başlıyor.Gün içerisinde aracın sesi artmış durumda ve devir bazen yüksek çalışıyor (dpf katalizör değil bunu test ettim).Eskiden ışıklarda bile çalıştıgını hissetmezdim şimdi arac sesi duyuyorum.Bir de motordan içeriye gelen şakırdı veya tüplü araçların enjektör sesi gibi şık şık tarzında ses duyuyorum.
1.bununla alakalı başına gelen var mıdır?
2.Eğer enjektörlerden birisi ise temizletme yoluna gitmemi tavsiye edermisiniz?
3. Enjektör aracın sesinin artmasına bağırmasına yol açarmı (baskı balatalar yeni bu arada)
4.Başka bir tanı veya öneriniz var mıdır ?

Km nedir. Görüntü çekip atsanız çok daha iyi olacak. Yakıt filtresi değişimi geciktirilmiş se kötü yakıt kullanımı çok olmuşsa kullanım kaynaklıda olabilir.
Filtre eski ise değiştirip enjektör açıcı kaliteli orjinal ürün atarsanız etkisi olacaktır. enjektör değerlerine kablonuz varsa bakabilirsiniz. ne kadar sapma var.

Upvote 0
Km nedir. Görüntü çekip atsanız çok daha iyi olacak. Yakıt filtresi değişimi geciktirilmiş se kötü yakıt kullanımı çok olmuşsa kullanım kaynaklıda olabilir.
Filtre eski ise değiştirip enjektör açıcı kaliteli orjinal ürün atarsanız etkisi olacaktır. enjektör değerlerine kablonuz varsa bakabilirsiniz. ne kadar sapma var.
yakıtımı sheel ve bp dışında hiçbiryerden almıyorum .Geçenki filtre değişimnde yakıt filtresini değiştirmemiştim temiz dedi usta ikinci yılı değil diye .Son olarak enjektör sapma değerlerine baktıracağım yani o yumuşak dizel sesinin yerine daha sert bir ses gelmesi bu yüzden olabilir mi ?eğer enjektrden ise temizletme öneren var mı acaba ? km 135 bin

Upvote 0
yakıtımı sheel ve bp dışında hiçbiryerden almıyorum .Geçenki filtre değişimnde yakıt filtresini değiştirmemiştim temiz dedi usta ikinci yılı değil diye .Son olarak enjektör sapma değerlerine baktıracağım yani o yumuşak dizel sesinin yerine daha sert bir ses gelmesi bu yüzden olabilir mi ?eğer enjektrden ise temizletme öneren var mı acaba ? km 135 bin
Benim ustada aynısını yaptı filtreyi aldım kendim değişirken filtre kabının dibinden çamur çıktı metal tozları vs.. genelde temizliğini yapmaz filtre takarlar. Enjektörler mikron boyutunda püskürtme yapıyor. Filtreye yapmadığınız masraf enjektörden, motorun verimsiz çalışması sonucu vuruntuya şakırdamaya piston bozmaya kadar gider. Enjektör az veya çok püskürtme yapabilir. işeme yaparsa piston tepesini eritir. Bunu izleyin mutlaka

Enjektör değerleri kötü çıkarsa pompa enjektör işi yapanlara gidin siz orada iken söküp dışardan ultrasonik temizlik ve ayar yapıp takarlar.
Aracı firmalara giderseniz 1.5 tutarsa 3 bin verirsiniz.

Upvote 0
Carbon yeni nesil vw motorlarında büyük bir sorun. Özellikle soğuk havalarda etkisi daha da hissedilir olur. Manifold üzerinde yapılacak karbon temizliği çok faydalı olacaktır.

Upvote 0
Benim ustada aynısını yaptı filtreyi aldım kendim değişirken filtre kabının dibinden çamur çıktı metal tozları vs.. genelde temizliğini yapmaz filtre takarlar. Enjektörler mikron boyutunda püskürtme yapıyor. Filtreye yapmadığınız masraf enjektörden, motorun verimsiz çalışması sonucu vuruntuya şakırdamaya piston bozmaya kadar gider. Enjektör az veya çok püskürtme yapabilir. işeme yaparsa piston tepesini eritir. Bunu izleyin mutlaka

Enjektör değerleri kötü çıkarsa pompa enjektör işi yapanlara gidin siz orada iken söküp dışardan ultrasonik temizlik ve ayar yapıp takarlar.
Aracı firmalara giderseniz 1.5 tutarsa 3 bin verirsiniz.
Haklısınız video cok güzel hemen değiştireceğim

Upvote 0

Geri
Üst Alt