Pil değişimi sonrası kapılar açılmıyor

thelakayit

Üye
İsim
Erhan
Değerli forumdaşlarım aracımda pil değişim uyarısı alıyordum dedim bir pil alayaım değiştireyim duracell 2025 pil aldım taktım aşağıya indim aracı açmaya calışıyorum açılmadı kırmızı ışığı yanıyordu defalarca denedim sonra manuel olarak açtım aracı çalıştırdım çalıştırıyor.Sonra çıktım yeniden denedim bu sefer anahtarın ışığıda söndü hiç bir iş yapılmıyor sadece manuel açıp aracı çalıştırıyprum .Varmıdır çözümü olan başına gelen yardımcı olabilecek arkadaşlar ??

1 Kez sony, 1 kez de varta ile değiştirdim. Hiç problem olmadı.

Upvote 0
Pil uyarısı almadığım halde ben de pilimi değiştirmek istedim. VARTA marka aldım. Anahtara taktım 1-2 defa da açma kapama tuşuna bastım kırmızı yandı. (Evde yaptım bunu) Sabah işe giderken kapıları açmadı. Senkronize bilmem ne her şeyi denedim olmadı. Manuel açtım iş yerine geldiğimde ölçüm yaptım gayet pil dolu 3.300 değer verdi. Geri yerine taktım çalıştı. Yani niye böyle oldu anlam veremedim.

Upvote 0
Aynı sorunu ben de duracell pilde yaşadım. 2'li paket almıştım, 1 tanesi kumandayı hiç çalıştırmadı. Aynı paketteki diğer pili şu an kullanmaya devam ediyorum, hiçbir sorun yok. Pil bozuk diye çöpe (pil kutusuna) attım, üstteki yorumları okuyunca belki de dolu pili attım :D
Duracell'den başka marka ile bu sorunu yaşayan yok gördüğüm kadarıyla, farklı markalara yönelmek gerek.

Upvote 0
Aynı sorunu yaşadım , evde pil vardı ölçü aleti ile ölçtüğümde doluydu , ancak çalıştırmadı (En az 4-5 senelik).
Yeni pil aldım yine çalıştırmadı fakat tekrar tanıttktan sonra çalıştı.
Şöyle Eski pil ölçüldüğünde dolu olsa bile kumanda ışığını yakmıyor. Pil yeni olsa bile kumanda ışığı yanıp kapıları açmıyor ise tanıtmakta fayda var.
Tanıtma için anahtarı şöför kapısına takıp açma yönünde çevilirp 3/4 saniye bekletmek yeterli oluyor.

Upvote 0

Geri
Üst Alt