Osram Xenarc D3S 66340 12V 35W

emrah_

Üye
İsim
Emrah
Arkadaşlar merhaba , 2014 Model hıghlıne aracımın bi xenon kısa farları ömrünü tamamladı sanırım sağ far artık yanmıyor ve ekranda uyarı verdi. Biraz araştırdım servisler philips d3s veya Osram d3s kullanıyormuş dışarda philipsin çakma ürünleri çok fazla osramıda aldığımızda sitesinden kontrolünü yapabiliyormuşuz. Osram bayii olan yeni ışık oto osram d3s için çift fiyatına 1500 tl fiyat verdi fakat siteden satışları bulunmuyor İstanbul anadolu yakasından ürünü temin edebileceğim bir yer varsa yardımlarınızı rica ederim.

https://yeniisikoto.com/tr/xenarc-f...35w-xenarc-42.html?search_query=d3s&results=9

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2022-03-11 at 11.40.21.jpeg
    WhatsApp Image 2022-03-11 at 11.40.21.jpeg
    227.1 KB · Görüntüleme: 41

Hocam teşekkür ederim siparişi bu link üzerinden veriyorum , çift olarak alacağım değişimi amcamınoğlu yapacak kendisi doğuş oto kartalda elektrik teknisyeni :) far ayarı bozulursa bunu nasıl anlarım bir yöntemi var mıdır ?
Farın bağlantı vidalarını gevşetmezseniz veya farı yerinden sökmezseniz far ayarı bozulmaz., bunun haricinde far ayarı ve far seviye sensörünün kalibrasyonu bozulur.,

Ancak eski ampülü far kapağını açıp yerinden sökmek için farı yerinden sökmeniz gerekecek çünkü o bölgeye el girmiyor., 5 yaşındaki çocuğun eli bile o bölgeye giremiyecek kadar dar., far ayarı ve seviye sensörünün kalibrasyonu için yetkili serviste hallederler., pahalı bir işlem değildir 150-200 gibi bişey tutar., dışarda/sanayide sadece far ayarı yaptırmak isteseniz 100 tl.den aşşağı yapmazlar., zaten dışarda kalibrasyon yapacak yer bulamazsınız. Sanayide digital far ayarı cihazı olan bir yer de bulmanız oldukça zordur., herkeste o makina bulunmaz., Boşuna sanayide paranızı kaptırmış olursunuz.

Zaten aracınız 8 yaşında olduğu için yukarda yazdığım fiyat üzerinden serviste %30 zubizu indirmi uygulanacak ve bu sayede dışardan çok daha uyguna gelmiş olacak., Amcaoğlu akrabanız ampülleri değiştirsin gerisini servise bırakın halletsinler., VW Zubizu indirmi; https://binekarac.vw.com.tr/tr/kamp...is-kampanyalari/zubizu-servis-kampanyasi.html

Upvote 0
Farın bağlantı vidalarını gevşetmezseniz veya farı yerinden sökmezseniz far ayarı bozulmaz., bunun haricinde far ayarı ve far seviye sensörünün kalibrasyonu bozulur.,

Ancak eski ampülü far kapağını açıp yerinden sökmek için farı yerinden sökmeniz gerekecek çünkü o bölgeye el girmiyor., 5 yaşındaki çocuğun eli bile o bölgeye giremiyecek kadar dar., far ayarı ve seviye sensörünün kalibrasyonu için yetkili serviste hallederler., pahalı bir işlem değildir 150-200 gibi bişey tutar., dışarda/sanayide sadece far ayarı yaptırmak isteseniz 100 tl.den aşşağı yapmazlar., zaten dışarda kalibrasyon yapacak yer bulamazsınız. Sanayide digital far ayarı cihazı olan bir yer de bulmanız oldukça zordur., herkeste o makina bulunmaz., Boşuna sanayide paranızı kaptırmış olursunuz.

Zaten aracınız 8 yaşında olduğu için yukarda yazdığım fiyat üzerinden serviste %30 zubizu indirmi uygulanacak ve bu sayede dışardan çok daha uyguna gelmiş olacak., Amcaoğlu akrabanız ampülleri değiştirsin gerisini servise bırakın halletsinler., VW Zubizu indirmi; https://binekarac.vw.com.tr/tr/kamp...is-kampanyalari/zubizu-servis-kampanyasi.html
hocam ilgin için çok teşekkür ederim :)

Upvote 0
Oluyor fakat bu ürün “Classic” versiyonudur., Classic olanların içindeki xenon gazı miktarı normalden az dır., bunun anlamı (xenon gazı miktarı) ne kadar az olursa ampülün de ömrü o kadar kısalır.,

Yani üretici maliyeti düşürmek ve son tüketiciye daha ekonomik fiyatlı bir ürün seçeneği sunmak için alternatif sunmuş., Classic modelini (eco seri yedek parça) gibi düşünün.,

Zaten bu verdiğiniz link’teki satıcı 820 tl.ye Classic modelini satmaya kalkarak akıl tutulması yaşıyor., Classic modeli Original olandan daha ucuz olması gerekirken bu satıcı tam tersi daha pahalıya satıyor.,

Osram Xenarc Original D3S https://www.hepsiburada.com/osram-d...det-p-HBV00000TVUT4?magaza=Yeni Işık Otomotiv

Upvote 0
@forzaGilles Zaten bu verdiğiniz link’teki satıcı 820 tl.ye Classic modelini satmaya kalkarak akıl tutulması yaşıyor., Classic modeli Original olandan daha ucuz olması gerekirken bu satıcı tam tersi daha pahalıya satıyor dediniz bende bir terslik var diye onun için sorma gereği duydum 🤭

Upvote 0
Selamlar, benim xenonlarda sanki gucunu kaybetti gibi hissettim su asagadakinden aldim denemelik.

https://m.tr.aliexpress.com/item/1005004318847005.html

Bakalim nasil olacak
Yanlış anlamayın ama insanlar orijinal xenon far sahibi olmak çin ah keşke diyee iç çekerken., siz kendi eliniz ile fabrikasyon Bi-Xenon farlarınızdan bundan mahrum olmanız biraz enteresan bir durum.,

Farlarınızın mercekleri Xenon ampüllere uygun olarak tasarlandığı için Led ampül ile iyi bir aydınlatma elde edemezsiniz., daha da kötüsü çin malı ampül yüzünden eğer farlarınıza veya ballast zarar görür ise bu size yaklaşık 30.000 bin lira masraf açacaktır. Led daha yeni bir teknoloji olması daha iyi aydınlatma sağlayacağı anlamını taşımamaktadır.,

Aracınız halojen farlara sahip olsaydı ve siz halojen farlarda kullanmak için Led ampül alsaydınız yine aydınlatması vasat olurdu ama holojen farın elektrik tesisatının basit yapısı yüzünden aracın elektrik aksamına veya başka bir şeyine zarar verme olasılığı oldukça düşük bir ihtimal olurdu., halojen farın tanesi bilee 3.200 tl. olmuş düşünün.,

Ancak fabrikasyon Xenon farlı aracın tesisatı çok farklıdır., Led ampüller Xenon ampüllerden daha çok ısınır, farlar bu ampül tipi için tasarlanmadığı için yüksek ısı yüzünden farların yapısına ve merceğin kendisine zarar verdiği anda bilginiz olsun farınızın tanesi yaklaşık 10.000 tl. civarı fiyatı var., daha da kötüsü çin malı bu ampül yüzünden xenon ballasları (xenon beyinleri) zarar görürse başta da dediğim gibi 25-30 bin lira masraf açar., Olası bir ballast arızasında aracın elektrik tesisatında da zarar verme olasılığı çok yüksektir., sahte xenon ampülü yüzünden bile mağdur olan çok insan var.,

Çin den aldığınız 6500K (kelvin) ampülle gece iyi bir aydınlatma elde etmeniz teknik olarak ve fizik kuralları gereği mümkün değildir.!

Xenon far teknolojisi eski ve basit gibi görünse de "ilk çalışma anında" yaklaşık 20.000 volt akım çeken bir far teknolojisinden bahsediyoruz., böyle karmaşık ve teknik bir teknolojide çin malı ampül yüzünden oluşacakı en ufak arıza size çok ciddi yüksek onarım masrafları açacaktır.,

Bilginiz olsun istedim., saygılar..

Upvote 0
@forzaGilles hocam yorumunuz ve iyi niyetle uyariniz icin cidden tesekkur ederim. Bir heves ettim aldim. Umarim dediginiz gibi olmaz. Aydinlatmayi begenmezsem sokerim zaten.

Upvote 0

Geri
Üst Alt