Direksiyondaki Derin Çizikten Nasıl Kurtulurum…

ycetin

Katılımcı Üye

İsim
Yasin Çetin
Arkadaşlar herkes iyi akşamlar.
Geçtiğimiz gün dar bir alanda şoför koltuğundan çıkmak isterken direksiyonda çizik oluştu. Görsel olarak acayip belli değil ama el hissiyatı çok rahatsız edici. Bu konuda bir çözüm öneriniz var mıdır? Tşkler.

Ekli dosyalar

• 76E971CD-5A89-4BBB-AC63-CA40553C14A7.jpeg
    76E971CD-5A89-4BBB-AC63-CA40553C14A7.jpeg
    117 KB · Görüntüleme: 83

Geçtiğimiz gün dar bir alanda şoför koltuğundan çıkmak isterken direksiyonda çizik oluştu. Görsel olarak acayip belli değil ama el hissiyatı çok rahatsız edici. Bu konuda bir çözüm öneriniz var mıdır? Tşkler.
zamanla düzeliyor. bende yüzükle benzer çizik yapmıştım şimdi yok

zamanla düzeliyor. bende yüzükle benzer çizik yapmıştım şimdi yok
Zamanla düzelecekse bu güzel haber. Ama bana biraz tırtırlı derin geldiği için pek düzelebilecek gibi bişey gelmedi. Bekleyip görelim o zaman.

Aynı durum oto yıkama kaynaklı oluşmuştu. Direksiyon kaplama ve boyacılara sordum. Kaplama için 750₺ fiyat aldım. Onarım olmaz dediler. 1200 zımpara aldım o bölgeyi zımparaladım. Pütürlü hissiyat tamamen gitti. Sonrasında da deri boyası ile hafifçe o bölgeyi boyadım. Tamamını boyamadığım için hafif bir renk farkı oldu ama zamanla o farkta kaybolur diye düşünüyorum. Zaten alt bölgede kalıyor görünmüyor normalde. Çok göze batarsa tamamende boyanabilir genel bir bakım olmuş olur hem. Siz de böyle yapabilirsiniz bence. Aldığım boya adı derby. Birçok sitede var. Youtube’da da birisi direksiyon için genel boyamayı anlatıyordu.

BCCDF99A-0548-44D4-AD3E-E64418D26526.jpeg

öncelikle aracı park edeceksen o kısım yukarıya gelecek şekilde güneşe tut.

Yok ben o kadar bekleyemem haftalarca uğraşamam kafama takılır dersen bir silindirik malzeme ile orayı bir fön makinesi ile ısıt ufak ufak üstünden geç. Yanmasın duman çıkmasın sadece ısı uygula.

bende vardı o kısmı güneşte tuttum geçmişti.

Geri
Üst Alt