Soğutma Suyu Seviyesi

Yigit3735

Üye
İsim
Yiğit Öz
Arkadaşlar merhaba,
Aracım 2016 golf 1.2 Tsi 100binde.
Motor soğutma suyu, min seviyesinin hemen altında olduğunu fark ettim.
Ekleme yapmalı mıyım?

icindekinin ne oldugunu bilmiyorsan once 10 lt saf su al tamamen icindekini degis sonra antifrizini koy, farkli antifrizler birbiriyle tepkimeye girer

Arkadaşlar merhaba,
Ekleme yapmalı mıyım?
İdeal seviye kılavuzda yazar. Motor sıcak değilken (bulunduğunuz bölgenin sıcaklığını gözönünde bulundurarak) saf su ya da uygun tipte antifiriz ekleme yapınız.

En kısa zamanda ölçüm yaptırıp eksilme var mı yok mu takip ediniz. Tekrar eksilme oluyorsa gerekli kontrolleri yaptırırsınız.

İdeal seviye kılavuzda yazar. Motor sıcak değilken (bulunduğunuz bölgenin sıcaklığını gözönünde bulundurarak) saf su ya da uygun tipte antifiriz ekleme yapınız.

En kısa zamanda ölçüm yaptırıp eksilme var mı yok mu takip ediniz. Tekrar eksilme oluyorsa gerekli kontrolleri yaptırırsınız.
Teşekkür ederim hocam. Kontrole götürcem servise

Arkadaşlar merhaba,
Ekleme yapmalı mıyım?
Aracı bakım için servise götürüyorsanız tamamlarlar. Yok dışarda yaptırıyorsanız 1L saf su alın tamamlayın.
Sabah soğuk motorda max - min seviyesinin ortasında olmalı.

Sonrada @ogzogz Oğuz hocamın belirttiği gibi takip edin eksilme var mı diye.
Yalnız 6-8 ayda 100cc falan eksilmesi normaldir.

icindekinin ne oldugunu bilmiyorsan once 10 lt saf su al tamamen icindekini degis sonra antifrizini koy, farkli antifrizler birbiriyle tepkimeye girer
Size de teşekkür ederim.
Aracı bakım için servise götürüyorsanız tamamlarlar. Yok dışarda yaptırıyorsanız 1L saf su alın tamamlayın.
Sabah soğuk motorda max - min seviyesinin ortasında olmalı.

Sonrada @ogzogz Oğuz hocamın belirttiği gibi takip edin eksilme var mı diye.
Yalnız 6-8 ayda 100cc falan eksilmesi normaldir.
Dışarıda yaptırdım son servisi. Daha henüz uyarı vermedi zaten yol bilgisayarı. Bakalım biraz saf su ekleme yapmak gerekebilir. Teşekkür ederim.

@Yigit3735

1 litre saf suyu alıp kendiniz ekleyin.
Kalanı her zaman lazım olur kullanılır.

Geri
Üst Alt