Devir saatinde düşerken tekleme?

Tlg33

Yeni Üye
İsim
Tolga Kılıç
Merhabalar 2015 model Golf 7 tdi bluemotion comfortline aracımda dün sabah devir saatindeki teklemeyi farkettim. Araç boşta gaz verip ayağınızı gazdan çekindice özelikle 1200-1300 den gibi devirde düşerken titreme yapıyor kadran. Böyle bir sorun yaşayan oldumu daha önce neden olur acaba bilgisi olan varmıdır ?
Video çektim ancak video yüklenmiyor galiba..

Youtube da yükleyip link atabilirsiniz hocam. Video olursa normal mi anormal mi daha kolay yorumlanır diye düşünüyorum

Upvote 0
Enjektör büyük iktimal diagnostik kablo arıza tespit kablosu varsa silindirlere ne geliyor bakarak başlayabilirsiniz. Araç kaç km de 2 bakımda bir mutlaka yakıt filtresi değişmeli kışa girmeden depo full yapılarak yakıt katkısı atılabilir.
Komşumuzun skodası cay tdi motor arabası sabahları aşırı gürültülü şakırdama yapıyor enjektörler. değerleri resim olarak ekledim. Katkı attık depo bitince farkı atarım

Ekli dosyalar

• cd213182-773c-46c6-9fa2-dbc5e7312fdc.jpg
    cd213182-773c-46c6-9fa2-dbc5e7312fdc.jpg
    201.5 KB · Görüntüleme: 21
Upvote 0
Araç 57k km de.. Her bakımda değiştiriyorum yakıt filtresini.. 3 depoda 1 de würth enjektör temizleyici kullanıyorum.. motor cay motor değil cxx kodlu 110luk yeni nesil motor.. pazartesi günü gideceğim ustaya bakalım ne diyecek 1638647970429.png

Upvote 0
Merhabalar araç bilgisayara bağlandı herhangibir arıza tespiti yok, partikül ölçümü yapıldı 16mg çıktı yinede rejenerasyon işlemi yapıldı bilgisayara bağlanarak servis konumunda. Ancak hala sorun devam ediyor. Beni rahatsız eden yada performansında sorun yok aracın.. vcds ye bağlatamadım ama silindirlere ne geliyor vcds ile ona bakamadık. Ancak enjektörlerle ilgili bir sıkıntı olsa araç devirlenirkende sıkıntı çıkarmaz mı?? @rager007

Upvote 0
Merhabalar araç bilgisayara bağlandı herhangibir arıza tespiti yok, partikül ölçümü yapıldı 16mg çıktı yinede rejenerasyon işlemi yapıldı bilgisayara bağlanarak servis konumunda. Ancak hala sorun devam ediyor. Beni rahatsız eden yada performansında sorun yok aracın.. vcds ye bağlatamadım ama silindirlere ne geliyor vcds ile ona bakamadık. Ancak enjektörlerle ilgili bir sıkıntı olsa araç devirlenirkende sıkıntı çıkarmaz mı?? @rager007
Her bakımda yakıt filtresini değiştirmeniz iyi bişey., ancak mümkünse Mann veya Mahle gibi kaliteli filtre kullanmanızı öneririm., yerli filtre veya Bosch marka filtrelerden uzak durun.,

Bir de mutlaka yeni filtreyi takmadan önce yakıt filtre haznesindeki (eski mazotu şırımga ile çekip) ve içini güzelce temizleyip yeni mazot doldurun.., içi kirli olan hazneye yeni filtre takmanın pek bir anlamı olmuyor.. Ve mümkünse vsds ile baktırmanız iyi olur.. bu aralar sürekli akaryakıta yapılan zamlardan dolayı benzincilerde hile-hurda dönüyor., kötü yakıta veya su katılmış mazota denk gelmiş olabilirsiniz yakıt aldığınız yerlere bu aralar daha fazla dikkat etmek lazım..

Upvote 0
Enjektör büyük iktimal diagnostik kablo arıza tespit kablosu varsa silindirlere ne geliyor bakarak başlayabilirsiniz. Araç kaç km de 2 bakımda bir mutlaka yakıt filtresi değişmeli kışa girmeden depo full yapılarak yakıt katkısı atılabilir.
Komşumuzun skodası cay tdi motor arabası sabahları aşırı gürültülü şakırdama yapıyor enjektörler. değerleri resim olarak ekledim. Katkı attık depo bitince farkı atarım
Selamlar 2 konu hakkında sorum olacaktı
1- ELM327 var benimde. Rejenerasyon yapılıyor mu acaba fotoğrafını verdiğiniz program aracılığı ile ?
2- Würt Dizel Enjektör temizleme katkısı kullanmamızda bir sakınca olur mu günlük kısa mesafelerde kullanıyoruz aracı Dizel Partikür filtresi yakıyor malüm ?
Aracım Golf 7 1.6 TDI DSG 2016 Km:86325

Upvote 0
Selamlar 2 konu hakkında sorum olacaktı
1- ELM327 var benimde. Rejenerasyon yapılıyor mu acaba fotoğrafını verdiğiniz program aracılığı ile ?
2- Würt Dizel Enjektör temizleme katkısı kullanmamızda bir sakınca olur mu günlük kısa mesafelerde kullanıyoruz aracı Dizel Partikür filtresi yakıyor malüm ?
Aracım Golf 7 1.6 TDI DSG 2016 Km:86325
1- Bendeki hex v2 farklı, o konuda fikrim yok
2- Genele full depoya uzun yola çıktığımda atıyorum. ve depo yarım depo altında kullanmıyorum filtreye dibindeki pislikleri vermemesi için. + Yakıt filtresi değişimi yapılırken filtreyi koyduğunuz yerin dibinde pislik oluyor. iyi temizlenmeli. Kısacası geçmişte temiz yakıt ve bakımları aksatılmadı ise atılabilir. yarım veya çeyrek depoya atarsanız risk artar en iyisi uzun yolda yapılmalı çok yakıt ile..

Upvote 0
Tekrardan merhabalar aracı farklı 2 ustaya götürdüm her iki taraftada partikül doluluk oranı ölçüldü 1 yerde bilgisayara bağlı rejenerasyon yapıldı ancak sorun devam etti ztn patikül doluluğu 12 mg çıktı.. 2 gün önce depoyu tekrar fulledim @rager007 dediğiniz gibi galiba yakıttan kaynaklıydı yeni yakıtı alınca düzeldi.. bir önceki yakıtı aynı markanın farklı istasyonundan almıştım..

Upvote 0

Geri
Üst Alt