Golf 7 - 1.6 - DSG Kullanma Süresi ?

Golf 7 -1.6 - TDI - DSG Km'den dolayı araç değiştirilir mi ?

• Kullanılan toplam oy
    27
"Tam durmadan vites değiştirmeyin, ani kalkışlardan kaçının, yoğun trafiktke S modunda kulllanın, arıza riski azalır" Konyada ikamet ediyorum genelde yoğun bir trafiğe dekkelmemeye çalışıyorum. D modu ağırlık kullanıyorum. Işıklarda sadece frenle duruyorum . N moduna almıyorum.

Aldığınız 3000km’de ki aracın 10.000’de kavrama ya da mikro şartel hatası verme ihtimali de var yani DSG’de her şey KM’de değil aslında. Bence aracınız ile devam edin. Böylesini zor bulursunuz. Ha bulursunuz 150.000 verirsiniz üstüne. Bir de şans eseri titremeye başlar mumla aranır olur

@Rigel hocam benim araç 2014 model 1.6 tdi dsg highline gerçektenden 3.sahibiyim araç ful yetkili servis bakımlı ve kazası vs herşeyi edirne mercsnda yapılmış ben alana kadar bende 2 bakımını doğuşta yaptırdım150 binlerde aldım şuan 186 binde çok şükür sıkıntısız kullanıyorum dsg kullanımına dikkat ederim devamlı f1 vitesleri kullanırım

Yükü şanzımana bindirme vites değiştirirken acele etme yani R den D ye gibi manuelede fazla çekme hiç birşey olmaz allahın izniyle
Bu dedigin kademeler arasi gecisi birden degil durarak yapmak degilmi durek cart diye cekme de tık tık cek diyosun yani

Bu dedigin kademeler arasi gecisi birden degil durarak yapmak degilmi durek cart diye cekme de tık tık cek diyosun yani
Evet durarak yapmak çünkü dönen bi çark var onlar ters yöne dönüyorlar birde dsg ilk vites pozisyonunda bi tık geç doldurduğu için aceleyi sevmiyor pek

sonuçta DSG bozulmuyor genelde kavraması bitiyor , düz viteste de kavrama bitiyor kullandıkça sonuçta ikisini de değiştirmek gerekiyor birisi biraz pahalı ama rahatlığı var böyle düşünüp gerekli bakımları yapıp bineceksin gidecek sonuçta kul yapısı illaki arıza verecek bakım isteyecek yapacak birşey yok :)

Fikirleriniz için çok teşekkür ederim. Doğrusu çok verimli oldu . Sonuç olarak uzun vadeli bakımları yaptırıp binmeye devam. Golf candır :)))

Geri
Üst Alt