Golf 7 dönüşüm için Ankara’da nereye gidilir?

Sanayiye gittim. Google yorumlara bakarak profesyonel oto boya isimli işletmede boyattım. Söküp takma işinide orada hallettim. Bir sorun yaşamadım. Montaj sırasında işin başında durdum. Bazi noktalarda müdahil oldum. Sök tak konusunda cok iyi degiller ama boya konusunda iyiler. Tuning işi yapan işletme degil, kaporta boya ustası. Herşeye ayri para verirsek isimiz var 😉
Vallahi doğru. Şimdi ben de aracım için retrofitlere başladım tamamı bittiğinde inşallah güzel bir konuyla anlatacağım ama montaj konusunda maalesef çok yer yok Ankara'da.

Tamponun boya işini maalesef dört dörtlük yapan biryer bulmak çok zor. Boyamadan önce ustaya aman ustam şöyle olmaz demi böyle olmaz demi dersiniz oda size “biz 20 yıldır bu işi yapıyoruz” der. Sonra tampon boyanır bi bakarsınız sağdan akmış soldan toz pislik yapışmış, rengi tam tutmamış heleki metalik renkse, sonra ustaya gösterirsiniz o kadar olur abicim sonuçta bu tampon plastik aksam der.
Gidip memnun kalan boyacı olan varsa buraya yazarsa sizin için iyi olur. Ben şaşmazda referansla Sefa oto boyaya gittim memnun kalmadım arabayı yıkarken tampon boyası kalkmaya başladı.
Kesinlikle fırın boya denilen kapalı alanda yapılan boya yeri bulun dışarda boyayanların hepsinden bi nebze daha iyi ve özenli boyayacaktır.
Tamponun 10 tane vidası var söküp kendiniz değiştirin 2 bin lira para bence fazla.
Birde tecrübemi paylaşayım aracınızda pla varsa tüm sensör deliklerini normal sensör delikleri ile aynı çapta delin yada deldirin yoksa pla deliklerini büyük delerseniz 2 tane brakete 500₺ para verirsiniz içiniz cızlar. Ayrıca sensör braketlerini tampon içinden çıkan dandik braketleri kullanmayın ikinci el satan yada sıfır orijinallerini alın yoksa takmak için emek ve vakit kaybedersiniz.

Ne zaman yaptırdınız bir de fiyat olarak ne kadar kaldı Çin malı mı tawian mı
Ocak ayında yaptırdım. Taiwan malı. Benim liste baya bi kabarıktı. Toplam 19.000 tl civarı ödedim. Sanırım r dönüşüm o zamanlar 13.000 tl idi. Lip, ayna kapakları, marşbiyel altı çıtalar, kapı kolları, logolar, paddle shifter, direksiyon r logo... falan derken 19 ödemiştim. Kartla ödeme yapılabiliyordu. Boya montaj dahil fiyatıydı. Ön sisler iptal olunca onun bile kodlamasını yapıp verdiler.

Ocak ayında yaptırdım. Taiwan malı. Benim liste baya bi kabarıktı. Toplam 19.000 tl civarı ödedim. Sanırım r dönüşüm o zamanlar 13.000 tl idi. Lip, ayna kapakları, marşbiyel altı çıtalar, kapı kolları, logolar, paddle shifter, direksiyon r logo... falan derken 19 ödemiştim. Kartla ödeme yapılabiliyordu. Boya montaj dahil fiyatıydı. Ön sisler iptal olunca onun bile kodlamasını yapıp verdiler.
Bu arada bende j led orjinalinde vardı. Sadece ön arka tampon marşbiyel difizör spoiler... onları yaptırdım.

Parça parça yazıyorum ama kusura bakmayın. Benim oled i seçmemin asıl nedeni uğraşmamak içindi. Bugüne kadar kullandığım her aracı farklı farklı yerlerde dolaşarak farklı ustalara yaptırdım. Boyacıyla uğraşmak zor, kaportacıyla montaj için uğraşmak zor, ucuza gelsin diye her parçayı ayrı zamanlarda sipariş edip ayrı ayrı boyatmak daha da zor. Birde sanayide dolaşarak kaybedeceğim vakit ve yakıtı da düşünüp tek bi yerden tek bir muhattapla görüşerek yaptırdım. Arabamın aldım ve kafama koymuştum dönüşüm işini. İlk gün gidip yaptırdım 😃 Aylarca uğraşmak yerine 2 gün sonra kişiselleştirilmiş bi araca sahip oldum. Hiç yorulmadan böyle bişeye sahip olmak beni tatmin etti. Gel gelelim eksilere. İlk gittiğimde ilgi alaka banada düşük geldi. Sonuçta az buçuk paralarla yapılan bir alışveriş değil insan güler güz, tatlı dil bekliyor. Ödeme işlemini tamamlayıp montaj aşamasına geçtiğimizde tüm çalışanlar ilgili ve güler yüzlü davrandılar haklarını yiyemem. Araç teslimine kadar bu böyle devam etti. Hatta daha sonra 2 defa daha gittim yine güler yüzlülerdi. Neyse fazla uzattım. Diğer değineceğim konu boyacıları. Boyacıyla birebir ben görüştüm. 3 sene kadar boya atölyesi tecrüben var bu arada. Boyayı fırında atıyor ve tabancası gayet iyi. Portakallaşan boyayı hiç sevmem ve boya gayet iyi şu anda. Ancak marşbiyelleri ince boyamış. Pasta uygulaması yaparken 2 defa çok ince şekilde süngeri kaçırdım ve boyası dokunduğum yerlerde kalktı. Bu arada banada söylemişti boyacıya kefil olamam diye ve bunu söylemesi bence iyi bişeydi. Kendi oto yıkama makinam olduğu için ben dikkatli yıkıyorum ve yüksek basınca maruz bırakmıyorum. Ancak özensiz olan her oto yıkamacı bu boyayı kaldırabilir orası aşikar.
Hava alanında uçak beklerken yazmama denk geldiniz o yüzden çok uzun oldu😁 Umarım iyi ya da kötü fikir verir bu yazı size.

Ben arkadas aracılıgıyla bir kaportaciyla tanistim sok tak konusunda daha titizini gormedim.guya ben obsesifim adam arabadaki ayarsiz tum far ve tampon cizgilerini topladi dogru durust parada almadi(ihtiyaci olana ozelden numarasini atarim)
Boya montaj tek kalemde olsun istiyorsaniz irfan otoya, cengiz oto boyaya gidebilirsiniz

Ben aradığımda Çin malı demişlerdi memnun kaldınız mı ? Çankaya da ikamet ediyorum bende orası cazip geliyor

Ben aradığımda Çin malı demişlerdi memnun kaldınız mı ? Çankaya da ikamet ediyorum bende orası cazip geliyor
Benim 4 aylık dönemde memnun kalmadığım bişeyi olmadı. Çin malıysa bile benim arabaya tam oturdu. Bende titizim diyebilirim bu konularda.

Piyasa da pazarlanan ürünlerin çoğu Çin malı olup Taiwan diye satılıyor. Genel olarak böyle. Çünkü , biz tüketici Çin ise almayıp, taiwan denilince ikna oluyoruz

Son düzenleme:
kesinlikle katılıyorum arkadaşa o led falan hikaye montaj için gidiyorsun götürdügün parçaya bahane bulmadıgı yer kalmıyor asla gitmeyin

DBY detailing var çankaya da gidin rahat rahat sözleşmeli yapılıyor bütün işleri kafanız rahat

Piyasa pazarlanan ürünlerin çoğu Çin malı olup Taiwan diye satılıyor. Genel olarak böyle. Çünkü biz tüketici Çin ise almayıp, taiwan denilince ikna oluyoruz
Bu konuda cidden o kadar çok ayrı fikir var ki hocam. Mesela; ilanlara bakıyorsunuz taiwan yazıyor, aradığınızda taiwanı yok çin malı bunlar deniliyor. Kimisi diyor ki bunların taiwanı hiç olmadı, kimisi diyor ki taiwan daha pahalı. İkisini ayırt edebilmenin yolu şuymuş. Taiwan malı tamponun içerisinde "Good Go" ibaresi yer alıyormuş. O ibare yoksa Çin malı olduğu bilgisini paylaşmışlardı.

Boya konusunda ivedikte Çakır oto boya var.Doğan ustanın yeri.Kendisi Aoutokingten ayrılma.Yıllardır tanırım.Bneim golf 7 nin arka tamponu boyadı ton farkı yok (Bu arada renk Mavi) Fiyatlar biraz piyasaya göre yüksektir ama iyi ustadır.

Tamponun boya işini maalesef dört dörtlük yapan biryer bulmak çok zor. Boyamadan önce ustaya aman ustam şöyle olmaz demi böyle olmaz demi dersiniz oda size “biz 20 yıldır bu işi yapıyoruz” der. Sonra tampon boyanır bi bakarsınız sağdan akmış soldan toz pislik yapışmış, rengi tam tutmamış heleki metalik renkse, sonra ustaya gösterirsiniz o kadar olur abicim sonuçta bu tampon plastik aksam der.
Gidip memnun kalan boyacı olan varsa buraya yazarsa sizin için iyi olur. Ben şaşmazda referansla Sefa oto boyaya gittim memnun kalmadım arabayı yıkarken tampon boyası kalkmaya başladı.
Kesinlikle fırın boya denilen kapalı alanda yapılan boya yeri bulun dışarda boyayanların hepsinden bi nebze daha iyi ve özenli boyayacaktır.
Tamponun 10 tane vidası var söküp kendiniz değiştirin 2 bin lira para bence fazla.
Birde tecrübemi paylaşayım aracınızda pla varsa tüm sensör deliklerini normal sensör delikleri ile aynı çapta delin yada deldirin yoksa pla deliklerini büyük delerseniz 2 tane brakete 500₺ para verirsiniz içiniz cızlar. Ayrıca sensör braketlerini tampon içinden çıkan dandik braketleri kullanmayın ikinci el satan yada sıfır orijinallerini alın yoksa takmak için emek ve vakit kaybedersiniz.
Böyle anlatınca insan vazgeçiyor yaptırmaktan 😂
DBY detailing var çankaya da gidin rahat rahat sözleşmeli yapılıyor bütün işleri kafanız rahator
DBY detailing var çankaya da gidin rahat rahat sözleşmeli yapılıyor bütün işleri kafanız rahat
ortalama fiyat ne kadardır ?

Geri
Üst Alt