Ön cam değişimi

Bir istatistik?

1995 den beridir yollardayım.

Dünyanın çevresini 7 bucuk kere dolaştım

50 bin ford taunus
167 bin astra
78 bin golf

Yekün 300.000 km

Cam çatlamadı......
yeni dökülen mucura süratlı bir şekilde girdiğimde öndeki araçtan gelen taşa kafa attım nokta izi oluşmuştu birkaç hafta sonra büyümeye başladı ve bir sabah kalktığımda boydan boya çatlak vardı :) iyiki far camımı kırmadı diye sevindim :D onu bulmak değişmek te sorun :(

Şubatta taş çarpmasından dolayı bende ön cam değişimi yaptırdım serviste, cam klozum vardı kaskodan orjinal yağmur far sensörlü cam 3.400küsür tl tuttu herşeyiyle tabi para falan ödemedim. Tramere yansıdı mı onu da bilmiyorum hiç bakmadım. Kasko allianz. Cam klozu varken tramere yansıyor mu acaba?

Geçenlerde görüştüm avekle cam için aldımda

7.5 Ön camı 3.146₺
Sensör Jeli 600₺ ( Şaka gibi bir rakam )
Yapıştırma seti 200₺

İşçilikte 300 yada 400₺ idi onu tam hatırlayamadım ben camı aldım 😬

%8 Lik bir iskonto yaptırdım
2.894₺ ye camı aldım çıktım 😊

Geçenlerde görüştüm avekle cam için aldımda

7.5 Ön camı 3.146₺
Sensör Jeli 600₺
Yapıştırma seti 200₺

İşçilikte 300 yada 400₺ idi onu tam hatırlayamadım ben camı aldım 😬

%8 Lik bir iskonto yaptırdım
2.894₺ ye camı aldım çıktım 😊
Cam nerde takıldı peki?

Yeni basima gelmisti kaskodan yaptirdim.Yalniz Dogus cakallik yapip ek iscilik ucreti diye bir sey cikardi 762 lira.Sigorta bunu karsilamadi falan derken Dogus'un maillere cevap vermemesi iki ay surdu bu ek iscilik sacmaligi sonunda parami alabildim.Herkese yapiyormus bunu Dogus bilginiz olsun.

Ekli dosyalar

• IMG_20211115_195042.jpg
    IMG_20211115_195042.jpg
    84.3 KB · Görüntüleme: 28
geçen hafta benimde başıma geldi mucurda karşıdan gelen kamyonun taş fırlatması sonucu iyiki kırılmadi derken biraz ilerledikten sonra önüme çatlak gelmeye başladı derken yürüye yürüye cami yariladi bir camciya sordum 3950 den indirim vs derken 3150 ye takariz dedi maddi durumum yok yaptıramadım dursun dedim ama durduğu yerde başka yerlerden yürümeye başladı

muayeneye daha 4 ay var o zamana daha da yürürse geçmez diye düşünüyorum kasko yok yetkili servis fiyatını bilmiyorum ama uçuk olduğu kesin tamir yapanlar varmış aslı varmı bilmiyorum birçok konu okudum dışarda değişirse yağmur sensörü çalışmıyor diyenler var onunda sebebini okudum yapıştırıcı sensörü yapistirdiklari silikon engel oluyormuş çokta lazim değil aslında ne önerirsiniz

İyi akşamlar herkese, aracımın ön camı çatıdaki karganın taş atması sonucu kırıldı. On tane araba vardı benimkini seçti. Kaskodan değiştirmek istiyorum fakat tecrübeli arkadaşlara danışmak istediklerim var.

Kasko orjinal camı ödemiyor, yan sanayi camlardan hangi markayı önerirsiniz?

Arabada yağmur-ışık sensörü var, cam bunlara uygun mu olmalı ?

2015 golf comfortline
Geçmiş olsun öncelikle kasko neden orjinal camı odemıyor ben bunu anlayamıyorum!!!
Siz bence bir vw servisine gidiniz ve cam değişimini konusunuz bence Bursa bir yanlışlık var

Geçmiş olsun öncelikle kasko neden orjinal camı odemıyor ben bunu anlayamıyorum!!!
Siz bence bir vw servisine gidiniz ve cam değişimini konusunuz bence Bursa bir yanlışlık var
odemiyor demeyelim de sartlari farkli diyelim.
tabii ki servise gidip yaptirilirsa oder ancak hasar olarak islem gorur (hasarsizlik bozma, kademe dusurme vs)

Geri
Üst Alt