Golf 7 Comfortline araca Highline Led stop montaji

aliakisin

Yeni Üye
İsim
Ali
Araç
Golf 7
Merhabalar ilk defa vw arac aldim bugun led stop bağladım fakat frenlere basinca ve sinyalleri yakinca bagaja sabit olan ledler calismiyor bana yardimci olabilecek birisi var mi ? Teşekkürler 🙏🏻

Ekli dosyalar

• 673A7926-68A9-4A7E-AA5F-3EDCFF9B1864.jpeg
    673A7926-68A9-4A7E-AA5F-3EDCFF9B1864.jpeg
    176.1 KB · Görüntüleme: 73

Tamamen düz mantık.
Yani eski halinde bagaj kapağı kısmında yanmayanlar , yeni takılanda da yanmaz. Yani kablo vs. işi var.
Onun için forum arama kısmından anahtar kelimeler ile bir çok benzer başlık ve altında bilgi bulabilirsiniz.

%100 Orjinal bağlantı istiyorsanız BCM'ye hat çekilmesi gerekiyor. Bende aynı retrofit işlemini yaptım aracımda ama ben BCM ile uğraşmaktansa dış stoplardaki sinyallerden iç stoplara hat çektim. Orda ufak 1 tane led kalıyor yanmayan onun içinde ufak bi köprü yapıyorsunuz ve işlem tamam. İç stoplarınızın frene basınca kızarmasını istiyorsanız kodlama yapmanız gerekiyor forumda konusu mevcut ama vcds'ye ihtiyacınız var. İstanbul da iseniz @zulalyol seve seve yardımcı olacaktır montaj ve kodlama için. Kendi aracımı birden fazla emanet ettim güvenebilirsiniz. Hayırlı olsun bu arada..

Merhaba hocam. Mutlu bey hocamın dediği gibi bende BCM ye hat çekmeden kendim taktım. Önceden replika led stop için iç stoplara paralel hat çekilmişti. Kendim montajını yaptım. Sadece dış stoplarda bir kırmızı led yanmıyor.

Köprü nasıl yapılıyor hocam bunun için?

BCM hat çekilmeden kodlama yapılamıyor diye biliyorum led stoplar için?

%100 Orjinal bağlantı istiyorsanız BCM'ye hat çekilmesi gerekiyor. Bende aynı retrofit işlemini yaptım aracımda ama ben BCM ile uğraşmaktansa dış stoplardaki sinyallerden iç stoplara hat çektim. Orda ufak 1 tane led kalıyor yanmayan onun içinde ufak bi köprü yapıyorsunuz ve işlem tamam. İç stoplarınızın frene basınca kızarmasını istiyorsanız kodlama yapmanız gerekiyor forumda konusu mevcut ama vcds'ye ihtiyacınız var. İstanbul da iseniz @zulalyol seve seve yardımcı olacaktır montaj ve kodlama için. Kendi aracımı birden fazla emanet ettim güvenebilirsiniz. Hayırlı olsun bu arada..
Sadece içteki sinyallerin tarifi icin yardimci olabilecek birisi olsa isimi gorecek inanin

Hocam bunu yapmak bence pek kolay değil. Bulunduğunuz yerde işin ehli bir elektrikçide yapabilir. Şöyle izah edeyim kablo çekilmesi gerekiyor bu maksatla kendiniz yapabilir misiniz bilmiyorum.

Hocam bunu yapmak bence pek kolay değil. Bulunduğunuz yerde işin ehli bir elektrikçide yapabilir. Şöyle izah edeyim kablo çekilmesi gerekiyor bu maksatla kendiniz yapabilir misiniz bilmiyorum.
Merhabalar kabloyu nereden alip hangi pine girecegimi ogrenirsem kendim uygulama yapabilirim

Merhaba hocam. Mutlu bey hocamın dediği gibi bende BCM ye hat çekmeden kendim taktım. Önceden replika led stop için iç stoplara paralel hat çekilmişti. Kendim montajını yaptım. Sadece dış stoplarda bir kırmızı led yanmıyor.

Köprü nasıl yapılıyor hocam bunun için?

BCM hat çekilmeden kodlama yapılamıyor diye biliyorum led stoplar için?
1.Pinden 4.Pine köprü yapılıyor dış stopların. BCM çekilmediği için sadece sinyalleri iç sinyal/dış sinyal olarak kodluyamazsınız. Ben stoplar ve sinyal ters faz kodlamasını kullanıyorum mesela.

1.Pinden 4.Pine köprü yapılıyor dış stopların. BCM çekilmediği için sadece sinyalleri iç sinyal/dış sinyal olarak kodluyamazsınız. Ben stoplar ve sinyal ters faz kodlamasını kullanıyorum mesela.
Anladım hocam. BCM ye hat çekilmeden iç stoplarında fren yapınca yanmasını sağlayabilir miyiz?

Merhabalar kabloyu nereden alip hangi pine girecegimi ogrenirsem kendim uygulama yapabilirim
Dış stoplarda yanmayan sinyalleri için 1.pinden 4. Pine diye biliyorum. güle güle kullanın bu arada :)

Son düzenleme:
Hocam bcm ye hat cek yapmışken tam olsun.2-3 tane trim parca fazladan sökeceksin. Zamana yayarak yap gitsin. Basladin mi yaparsin.

Kodlama ile sağlarsınız. Forumda konusu mevcut halojen araçlar için olan kodlamayı kullanmanız gerekir. Ben o şekilde kullanıyorum.
Teşekkürler hocam. Vagcom yapan bir yer var bcm ye hat çekilmeden olmaz falan dedi bana. Halojen stop olarak iç stopların yanması sağlanıyorsa demek oluyor ki orjinal led stoplarda iç ledler yanabilir.

Geri
Üst Alt