P308D00 Yakıt pompası, devir sayısı çok düşük

bmrt95

Üye
İsim
Buğra
Herkese merhaba
Aracımı çalıştırdıktan 5-10 metre ilerledikten sonra kızdırma bujisi arıza lambasını yakıp söndürüyor. Bu arıza her zaman olmuyor. Kontak açıp kapayınca arıza gidiyor. Daha 1 hafta önce Bosch dizel serviste enjektörleri yaptırdım ve yakıt filtresini orjinali ile değiştirdim.
Bu sorun neden kaynaklanıyor fikri olan var mı?
6603FA6A-CBAC-4DC1-97FE-093601DE2C4C.jpeg

Son düzenleme:

merhaba, bire bir aynı sorunu yaşamaktayım. ısıtma bujileri ve mazot filtresi değişti ama sorun geçmedi. her usta farklı bir şey söylüyor. siz nasıl çözdünüz?

Upvote 0
Herkese merhaba
Aracımı çalıştırdıktan 5-10 metre ilerledikten sonra kızdırma bujisi arıza lambasını yakıp söndürüyor. Bu arıza her zaman olmuyor. Kontak açıp kapayınca arıza gidiyor. Daha 1 hafta önce Bosch dizel serviste enjektörleri yaptırdım ve yakıt filtresini orjinali ile değiştirdim.
Bu sorun neden kaynaklanıyor fikri olan var mı?
Ekli dosyayı görüntüle 51830
Merhabalar aynı sorunu yaşamaktayım nasil bir çözüm buldunuz aceba yardımcı olurmusunuz
Arızanın neden olduğunu bulamıyoruz

Upvote 0
Depodaki pompa, yakıt sensörleri
ilk şüpheli bunlar.
Yüksek ihtimalle depodaki pompa. Açıkça devir sayısı oraya işaret ediyor.

Upvote 0
Merhabalar aynı sorunu yaşamaktayım nasil bir çözüm buldunuz aceba yardımcı olurmusunuz
Arızanın neden olduğunu bulamıy
Depodaki pompa, yakıt sensörleri
ilk şüpheli bunlar.
Yüksek ihtimalle depodaki pompa. Açıkça devir sayısı oraya işaret ediyor
oruz

Upvote 0
Merhaba @yunus6868

Aynı problem bendede vardı. Genelde sağ kapının altından araç rölantideyken tıkırtı şeklinde bir ses duyuyordum pek umursamadım sonrasında araç sürekli belli aralıklarla kızdırma bujısı uyarısı olan sarı yay seklindeki lambayı yakıyordu. 2 ayda 1 - 2 kez oluyorken sonralardan iyice artmıştı haftada 2 -3 kez yakmaya başladı bende araştırma yaptım. Detaylar ve fatura linkde mevcut umarım çözüm olur.

https://www.golftutkusu.com/topic/14945-1-6-tdi-sari-yay-isareti-arizasi-hk/

Upvote 0

Geri
Üst Alt