discover pro cihaza hareket halinde adres girilememesi sorunu

driver_can

Paylaşımcı Üye

İsim
CAN
Merhabalar ,

Çarşamba günü aracıma navi destekli hayalet gösterge değişimi yapıldı bu esnada discover pro mib 2.5 media cihazımın bileşen kaldırılıp hata göstermemesi için kodlamasını da yaptırdık.Fakat yola çıktığımda hareket halinde adres girip hedefe git diyemiyorum.Güvenlik sebebiyle hareket halinde giriş yapmayın uyarısı veriyor araç tamamen durunca adresi girebiliyorum.Hareket halinde video izlemede açıktı onda problem yok değişen tek şey bu oldu.Kodlamasını nereden yapabiliriz rastlayan oldu mu acaba ?

79C319C7-5076-4EC4-919C-899A350862AE.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
@driver_can  bendekinde böyle bir sorun yoktu. İlk kez görüyorum.

Merhabalar ,

Çarşamba günü aracıma navi destekli hayalet gösterge değişimi yapıldı bu esnada discover pro mib 2.5 media cihazımın bileşen kaldırılıp hata göstermemesi için kodlamasını da yaptırdık.Fakat yola çıktığımda hareket halinde adres girip hedefe git diyemiyorum.Güvenlik sebebiyle hareket halinde giriş yapmayın uyarısı veriyor araç tamamen durunca adresi girebiliyorum.Hareket halinde video izlemede açıktı onda problem yok değişen tek şey bu oldu.Kodlamasını nereden yapabiliriz rastlayan oldu mu acaba ?

Ekli dosyayı görüntüle 50583

@metinkar Bu bende de yoktu abi zaten normal giriliyordu adres hareket halinde kodlamalardan sonra oldu büyük ihtimal hedef girme km hız gibi bi Bölüm var onu değiştirmek gerekiyor ama nerede o kodlama onu öğrenmek istiyorum.

Abi senin ilacın mib2 toolbox ta olabilir.Bir kontrol et istersen [emoji846]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Tamamdır işe yararsa haber edersin abi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ya benimde dikatimi bir şey çekti carplay açıp ios tan harita kullanmak istiyorum sürekli rotada sapma oluyor sanki geri geri gidiyormuşum gibi yada sürekli farklı bir konumdaymışım gibi sapıtıyor. Discoveriy üniteden açıyorum haritayı sorun yok ama carplaydan açınca sürekli harita sapıtıyor. Daha önceki medyamda hiç bu sorun yoktu hatta çok kullanışlıydı. Sende de var mı böyle bir problem carplayden ios haritayı kullanmayı denesene bi @driver_can

Ya benimde dikatimi bir şey çekti carplay açıp ios tan harita kullanmak istiyorum sürekli rotada sapma oluyor sanki geri geri gidiyormuşum gibi yada sürekli farklı bir konumdaymışım gibi sapıtıyor. Discoveriy üniteden açıyorum haritayı sorun yok ama carplaydan açınca sürekli harita sapıtıyor. Daha önceki medyamda hiç bu sorun yoktu hatta çok kullanışlıydı. Sende de var mı böyle bir problem carplayden ios haritayı kullanmayı denesene bi @driver_can
disconun gps anteni ile carplay hata veriyor.aynı sorun bende de var.çözümü için bir yerde denk gelip okumuştum gps antenini tavandaki yere delip montaj yapılıyormuş ama cesaretim yok açıkçası onu yapmaya.

@DermanAluc Hocam normal şartlarda carplaydan ios navi açtığımız zaman aracın gps anteni ile ilişkisi nasıl oluyor anlayamıyorum. Gerçekten de büyük problem bence çünkü sürekli sapma yapıyor. Aracın navisini kapatabiliyormuyuz acaba bir şekilde.

@tuncer_2632Navili cihaz olsun diye almadınmı Tuncer, ne işin var ki CarPlay'le :D

Carplay ile navi varken neden insanlar disc pro alır anlamış değilim, bide boyle çalışıyorsa :D

Çözüm @DermanAluc dediği gibi bende bikaç yerde okumuştum, aracın gps anteni olması gerektiği yere takılmazsa bu şekilde problem oluyormuş. Carplay belki navigasyonlu ünite olunca sinyalı araç anteninden kullanacak şekilde protokol içeriyordur, başka şekilde ancak antenler birbirlerine girişim yaratırsa problem olabilir bi ihtimal.

@CemK Abi navili olsun hayaleti bağlarız diye aldım ancak en çok Bodrumda kullanıyorum burada sürekli mekan el değiştirim isimleri değiştiği için ios haritadan daha kolay buluyorum gideceğim yeri. Açıkçası dana navili cihazı daha tecrübe etmediğim için şuan tam aktif kullanamıyorum. Tam olarak mekan firma isimleri aratarak o noktayı gösteriyor mu onuda bilmiyorum.

[mention=13394]CemK[/mention] Abi navili olsun hayaleti bağlarız diye aldım ancak en çok Bodrumda kullanıyorum burada sürekli mekan el değiştirim isimleri değiştiği için ios haritadan daha kolay buluyorum gideceğim yeri. Açıkçası dana navili cihazı daha tecrübe etmediğim için şuan tam aktif kullanamıyorum. Tam olarak mekan firma isimleri aratarak o noktayı gösteriyor mu onuda bilmiyorum.
Vayyy Bodrum Bodrum MFO

Ne büyük sikintilarin var en büyük derdin bu olsun ustad

Abi öyle deme benim yol hafızam sıfırın altında malesef bu yüzden sürekli navigasyona yükleniyoruz.

Geri
Üst Alt