panoramik cam tavandan gıcırtı problemi

Aynı sorundan şikayetçi olan ve aynı şehirde yaşayanlar arkadaşlar ile bir araya gelsek ve birbirimizin araçlarını incelesek ? Sorun ortak ise fabrikasyon olduğunu anlamış olur ve buna göre aynı servise götürüp toplu halde sonuç almaya çalışırız? Farklı ise tecrübelerimizi paylaşmış oluruz. Ne dersiniz arkadaşlar ?

yeni araç alacakların dikkatine. @HaK hocam aklıma direk siz geldiniz. Siparişiniz cam tavanlı ise  @ansolak hocamın yaşadığı durumu yaşamamanız adına bir test sürüşü yapmanızı tavsiye ederim. Sıfır araba alıyorsunuz ses duyunca insan çıldırıyor.
Hocam benimki gecici bir durumdu.

B sütunu ve cam tavanin birlestigi yer oturmamisti. Ben çat edene kadar bastirarak oturttum. O gunden sonra gelmedi ses.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Belki moralinizi bozacak ama bu konuya dair 2 defa işlem yaptırdım serviste. Adana aykan servisine aracı 4 gün bıraktım... komple cam tavan söküldü ve etraflıca kontrol edildi. temizlendi yağlandı test edildi vs... tamam dendi... ama 1 kaç gün sonra daha fazlası olmaya başladı. 2. sinde de aynı durum gerçekleşsede sonuç değişmedi... benim edindiğim tecrübe şu oldu.. hiç elletmeyin söküp takmayın ses daha da fazla artıyor. net çözümü yok. yapısı ve fizik kuralları gereği gacur gucurt ses gelecektir. ben artık fazla takmasamda bir işlem daha görsün istiyorum. serviste 2 kaydı var belki 3. de komple değişirler kimbilir :)  

@Enderhocam ben yarın camı gevsetip ayar yapıcam tavan raylarına vw dökümanları var elimde elsa ismi orada tavanın söküp takılması ayarı en ince detaya kadar var bi şansımı deniycem 

unutmadan 3. servis kaydında tavan degişirse ses gidicektir araca sonradan gelen neredeyse her parça iyileştırılmiş olarak geliyor :'(

@EMRAH ATTS

Hocam benim aracın 5 tane servis kaydı var, Doğuş oto maslak ta ve herhangi bir değişim olmadı, aynı şikayetten 3 defa gelince parça değişimine girmiyor mu diye sorunca, tüketici hakemine baş vurmanız ve başvurunuzun onaylanması sonrasında değişim gerçekleşebilir dendi.

paylaşmak istedim.

saygılarımla

@iamalegend

hocam pek çok kez duydum başımada geldi israrla gidin bence birkaç kez daha yapmaları gerekiyor

Hocalarım yeni konu açmak istemedim. Bende araç güneş altında bir müddet kaldığı zaman açılışta zorlanma (gıcırdayarak ve titreyerek açılma) meydan geliyor. Ben bu durumu plastik parçaların sıcakla genleşmesine bağlıyorum ama başka yaşayan var mıdır merak etmiyor da değilim.
Bende aynı şekilde sıcak havada açılışta duyuyorum bu sesi. Ama güneş altında kurumaktan kaynaklı olduğu çok belli olduğundan çok kafaya takmadım.

@Enderhocam ben yarın camı gevsetip ayar yapıcam tavan raylarına vw dökümanları var elimde elsa ismi orada tavanın söküp takılması ayarı en ince detaya kadar var bi şansımı deniycem 

unutmadan 3. servis kaydında tavan degişirse ses gidicektir araca sonradan gelen neredeyse her parça iyileştırılmiş olarak geliyor :'(
Herhangi bir gelişme olursa ayar konusu sonrasında haberdar etmeni bekliyorum :)  

Bu cam tavanla ilgili dökümanları alabilir mıyız?

Arkadaşlar 2016 model aracımda yaşadıgım bir sorundur bursa doğuş otoda garanti kapsamında cam tavanı söktürdüm 2 araçtan birinde bu şikayetle karşılaşıldığını söylediler.. söküp onarımını gerçekleştirmelerini istedim teferruatlı bir iş oldugu için abi döşemeleri falan sökülecek bence gerek yok bende de golf var diğer sesçi gelir bende fr var ama söktürmüyorum gibi yaklaşımda bulundular garanti kapsamında acımayın diş gösterin tüketici mahkemesine kadar gideceginizi söyleyin tonla para veriyoruz hakkınızı arayın.. doğuş oto bursaya en çok ses şikayetinden giden araç oldugumu idda ediyorum isteyene plakada verebilirim sizinle ilgilenmek zorundalar sattıkları malın arkasında durmak zorundalar.. saygılarımla

Aynı sorundan bende götürdüm, cuma randevu aldım, cumartesi işlem yapmadığımızdan, hafta başı getir dediler, Doğuş Oto Kartal, sorunla ilgili yardımcı olacak gibi davranıyorlar, siz sök derseniz sökeriz, diyorlar, fakat söküldükten sonra ses tamamen kesilir demiyorlar, abi bunların hepsi böyle diyorlar, bu işlemler yapılırken 3 servisin toplam verdikleri cevaplar;

Avek

Abi şimdi tavanı söktürücen, her taraf yağ, el izi olacak, yeni araba vs. =Sökmeden yağladılar, her yer yağ izi oldu tavan, koltuk.

Özön İstanbul Çekmeköy

Biz yağlıyoruz sadece Doğuş oto Kartal'a götürün.

Evet Son olarak Doğuş Oto Kartal

Ses tamamen kesilmez, az ses gelir, resmini çekip yurtdışına göndereceğiz, gelen cevaba göre işlem yapacağız, genelde pul koyuyoruz.

Şimdi araca işlem yapacağız, aracı satarken cam tavan arızası ile ilgili kayıt çıkacak zor durumda kalırsınız.

Söktüğümüz de başka taraftan ses gelebilir. garanti edemiyoruz.

Bunun gibi uzun cevaplar, ben uğraşmaktan vazgeçtim,  servisler ekabir, araba alırken bekle, servis randevusu alırken bekle, aracı servisten alırken bekle, ses geliyor dersin duymazlar, klima koku yapıyor dersin koku almıyorum der. yazacak çok şey var, aman DSG 'me bir şey olmasın...:)

Arkadaşlar 2016 model aracımda yaşadıgım bir sorundur bursa doğuş otoda garanti kapsamında cam tavanı söktürdüm 2 araçtan birinde bu şikayetle karşılaşıldığını söylediler.. söküp onarımını gerçekleştirmelerini istedim teferruatlı bir iş oldugu için abi döşemeleri falan sökülecek bence gerek yok bende de golf var diğer sesçi gelir bende fr var ama söktürmüyorum gibi yaklaşımda bulundular garanti kapsamında acımayın diş gösterin tüketici mahkemesine kadar gideceginizi söyleyin tonla para veriyoruz hakkınızı arayın.. doğuş oto bursaya en çok ses şikayetinden giden araç oldugumu idda ediyorum isteyene plakada verebilirim sizinle ilgilenmek zorundalar sattıkları malın arkasında durmak zorundalar.. saygılarımla
Merhaba,

Onarım işlemi tamamlandı mı.?, sorun giderildi mi.?, yapılan işlemden memnun kaldın mı.?, detay vermeni rica ederim.

Geri
Üst Alt