Jump to content
osmanturev

Manuel

Recommended Posts

İstanbuldan konyaya yaptığım yolculuk sonundaki tüketim değeri araç henüz 2000 km de ve 17 jantlar mevcut ve rakım 0 dan 1050 m ye çıkıldı.zaman zaman hızlı kullanmalarm olsada genellikle hız sabitlemeyle 90-100 km hızlarda gittim.

image.jpeg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Başlangıçtan yada yakıt alındıktan sonra değil uzun süreli td451a020aa649d607b24c68e04d84c8a.jpgtüketim.22 marttan bu yana 947km yapmışım.buda ortalamam.

2016 golf7 1.2 tsı comfortline manuel beyaz sürüş komfor ve ışık paket.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Guzergah: urla otoban guzelyali sahil alsancak altinyol karsiyaka carsi yeni girne cevre yolu menemen aliaga.

Otobanda ve cevreyolunda 110-120 altinyolda hiz siniri 82 sehir icinde artik neye imkan varsa o. Cevreyolundan sonra aliagaya kadar 110 kmh ile geldim. Lastikler 29psi. 16 inc. Yolcu 2 kisi  Sonuc:

E8795v.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
buda benim 1444 kmdeki yakıt tüketimim biraz fazla gibi sanki [emoji20] 

IMG_0142.JPG

5000 km'den sonra değerler düşecektir hocam. Şimdi yüksek olması normal.

Sent from my iPhone using Tapatalk

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@osmanturevhocam genellikle şehir içi çok uzak gitmem max 20 km sürer gideceğim yerler bide yüksek devirde kullanırım vites değişim göstergesine hiç uymuyorum oyüzdende heralde artıyor tüketim 430 liralık benzin aldım şimdiye kadar 35 krşa filan denk geliyor yüksek gibi ama heralde düşer daha

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@ahdngr hocam araclarimizin salinimi cok iyi. Kullanis stilinizi degistirirseniz orn. Ilerde sikisikligi gordunuz ayaginizi gazdan cekin hemen hemen bulundugunuz hizda veya dusuk de olsa o hiza yakin süratte sizi goturuyor ve o gibi durumda yakit sarfiyati 0 lt. Mesela 3. Vitestesiniz aracin hizi 20 nin altina dusmeden stop da etmeden ayaginiz gazda olmasa bile arac gidiyor. Ve yakit.sarfiyati minimumda oluyor. Ani kalkislardan da kacinirsaniz cok rahat 6 lt yi sehir ici icin gorursunuz. Ben bu soyledigim kullanis stilinde vites onerilerine de uyarak izmir sehir ici trafiginde(cevre yolu veya anayol degil) 5.5-6 arasinda dolasiyorum. Yukarda bahsettigim 8 lt cok kisa mesafe duz sokagi olmayan bol isikli yasadigim ilcenin trafiginde kontak ac kapa mesafesi olan yerdeki yakit verisi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Yeni rekorum [emoji4] 

image.jpeg

Hocam çok iyi değer ortalama hızda fena değil.ben hala 4.7 den aşsğı düşüremedim[emoji3][emoji3][emoji3]

2016 golf7 1.2 tsı comfortline manuel beyaz sürüş komfor ve ışık paket.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Eskişehir-Bursa arasında 5 yolcu ile kullanım değeri. (4.8lt/100km)

ilk kez bu kadar iyi bir değer gördüm aracımda.

ayrıca aracın 3500 km.deki uzun süreli kullanım değeri 6.1 lt/100km..

yorumlarınızı bekliyorum..

image.jpeg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, alaka yazdı:

Eskişehir-Bursa arasında 5 yolcu ile kullanım değeri. (4.8lt/100km)

ilk kez bu kadar iyi bit değer gördüm aracımda.

ayrıca aracın 3500 km.deki uzun süreli kullanım değeri 6.1 lt/100km.. yorumlarınızı bekliyorum..

image.jpeg

5 kişi ile normal değerler, Aynı ort hızla 2 kişi 4.4L yakıyor 1.4 122p. :) 

Uzun süreli de kullanım koşullarını bilmiyorum ama benim açımdan çok iyi, benimki bolca dur kalk ve performanslı kullanımda 7-7.5 arası gidip geliyor. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
55 dakika önce, tahtelbahir yazdı:

Aracım henüz 3000 km'de; uzun yoldaki yakıt tüketim değeri ne yaparsam yapayım 4.4'ün altına inmiyor. 

received_10153944405312406.jpeg

Hocam zaten süper değer daha ne olsun. Dizel givi maaşallah. Eger düm düz yolda sabit 80-90 arası bir değer de giderseniz 4 ün altına iner ama o zamanda çok sıkıcı olur

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

iyi akşamlar ilk depomla 200km şehirler arası olmak üzere toplam 650 km yaptım. ortalam tüketimim 7.2 

Sizin bu değerlerinizi gördükçe şaşırıyorum. Aracımı yumuşak kullanıyorum, vites göstergesine uyuyorum. Zaman geçtikte düzelir mi ? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.