2013 golf 7 star stop hata epc lambasi yakma nedeni

dmuslu

Yeni Üye
İsim
Leventtt
Golf 7 1.2 tsi Aracım 60 bin km de yağ desiminden sonra trafik lambasinda beklerken epc lambasi yakip ekranda star stop hata yaziyor makinaya baglattigimda P334B00 kodlu Turbo şarj ayarlayicisi mekanik arızayı veriyo ve ustalar turbonun içinde bir parçanın kırık olduğunu soyluyorlar acaba başka nedenden olabilir.bu sorunu yaşayan arkadaşlar yardımcı olabilirmi

2016 1.2 TSI sahibiyim.Sizin bu belirtmiş olduğunuz epc ışığı yakma olayı yaklaşık 2 yıl önce bir kez çok sıkışık feribot kuyruğunda ilerleme esnasında stop start sistemini aktif etmemle arabamın durunca stop startın devreye girmesinden sonra tekrar araba çalışınca epc ışığı yanmış ve stop star arızası ekranda çıkmıştı.
Bir daha bu arıza hiç olmadı.
Ben bu olayı çok fazla dur kalka bağladım.Herzaman yapmıyorsa bence arabanızı hiç kurcalatmayın derim.

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yağı nerede değiştirdiniz, hangi marka yağ koydunuz, nereden temin ettiniz?

TURBO ACTUATOR Wastegate arızası gözüküyor

Hocam benim 1.4 TSI aracımdada bu hatayı gördüm hafif bir rolanti düşüklüğü oldu stop edip çalıştırdım sorun düzeldi, bu hata sürüşe mani olmuyor ve devamlılık sağlamıyorsa göz ardı edilebilir.

@zdezen castrol 5 30 yağ kullanıyorum 3sefer aynı yağı kullandım özel serviste

@slck hocam uzun süreli kullanımlarda yapıyor ışıklarda  bekleme  esnasinda  star stop devreye giriyor tekrar çalıştırmak için debriyaja bastigimda epc lambasi yanıp aynı hatayı verdi aku orijinal 8 Yıllık akü ondan şüphe duydum ölçüm yaptirdim sağlam çıktı  

Aracınızı hiç kurcalattırmadan ilk olarak akünüzü değiştirmenizi öneririm.Akü değiştirilip hatalar silindikten sonra düzeleceğini düşünüyorum.

Tekrardan merhabalar aracımin aküsünü değiştirdim tekrardan aynı sorun devam etmekte. .sizce bundan sonra ne yapmaliyim

@cool1st akü değişimi yaptim sorun devam etmekte.rampada 2 ci viteste yüklendiğimde Epc lambasi yakıyor ara ara motor arıza lambasinida yakmaya devam ediyor

@Emrred rampa cikarken anı yuklenmelerde yakmaya başladı göz ardı edeyim dedim olmadı aküyle başladım değiştirmeye hava filtresine de tekrardan değiştirdim bu arızayı bir yapıp bir yapmaması canımı sıkıyor 

Geri
Üst Alt