Direksiyondan cızırtı sesi gelmesi

Yusufozdemir

Yeni Üye
İsim
Yusuf
Muhtemel olarak direksiyondan geldiği şüphelendiğim ses ile karşı karşıyayım bu ses ile birlikte start stop hatası verdi akü değişikliği yaptım ses hala devam ediyor bazen düz bozuk yollarda bazen ise sola dönüşlerde bu sesi veriyor ama her zaman yapmıyor ara sıra yapıyor karşılaşan oldu mu çözümü ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim sesi aşağıya linke bırakıyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:
Direksiyonun tam altında diz hava yastığı var. O hava yastığı yuvası ile ayak klima plastik menfezi arasında ufak bi boşluk var. O klima menfezi plastiği hava yastığı kutusuna çarpıyor ve ses oradan geliyor olabilir. Dediğim yere karton sıkıştırın ve o boşluğu alın. Yinede ses geliyor mu kontrol edin. Ben yaptım ses kesildi. Özellikle bozuk yol çok kullanınca oradan böyle bi ses gelmeye başlıyor. Bana kış ayında ayakların üşümesi sonucu sıcak klimayı ayaklara verdiğimde sesin artması ile oradan geldiğini anlayabildim. 

Upvote 0

@akfozkaya pedalların üstünde klimanın 4 tane hava üfleme yeri var onların arasına peçete sıkıştırdım biraz sürüş yaptıktan sonra sesin yine geldiğini fark ettim ama ses ilk zamanki gibi yüksek desibelli değildi dediğiniz gibi bozuk yolda daha fazla geliyor ve frene basınca da geldiğini fark ettim. Acaba peçeteyi yanlış mı sabitledim fotoğraf ile tam olarak gösterebilir misiniz hocam  @ibragah diz airbag kısmına da peçete sıkıştırdım ses devam etti.

Upvote 0
@Yusufozdemir araç şuan bulunduğum yerde değil lakin 4 üfleme noktasının her birinin arasına ve üfleme yerleri ile aşağıdan direksiyona doğru olan yerin arasına bolca pamuk koyup dört üfleme noktasını da ayrı ayrı elektrik bandı ile direksiyona doğru olan kısma sabitlemiştim. Böyle de deneyin belki düzelir, düzelmezse de aracın garantisi devam ediyorsa servise göstermenizi tavsiye ederim. İyi günler :)

Upvote 0

Geri
Üst Alt