Jump to content

Yalnızca Golf R, GTI ve GTD ile gelen ışıklı LED kapı eşikleri (illuminated door sills)

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar, Golf 7 'de comfortline ve highline modelinde ambiyans aydınlatmanın bir parçası olan ön kapılardaki ince çizgi şeklindeki led şeritlerini hepiniz bilirsiniz çok hoş bir hava katıyor araca.. Bununla birlikte sadece Golf R, GTI, GTD ve 40th. Edition ile birlikte gelen kapılardaki led şeritlerin devamı niteliğinde krom kaplama "ışıklı kapı eşikleri de" oluyor.. Benzer uygulamaları bmw mercedes te uzun zamandır var.

Araştırmalarım sonucu önceleri sadece bu ışıklı krom parçayı alıp bizim araçlar uygulanabilir mi düşüncesiydi.. Ama sonrasında bu parçanın ön kapı eşiğinin plastik parçası ile birlikte tek parça olduğunu anladım.. Bu ışıklı kapı eşikleri Golf R 'da mavi, GTI'da kırmızı ve GTD ve 40th. edition 'da ise beyaz LED li olarak gelmekte.. Bizimde ihtiyacımız olan beyaz led li olanı olduğuna göre ufak bir araştırma ile 2 kapılı versiyonunun parça koduna ulaştım.. ve bizim ihtiyacımız olacak 4 kapılı golf 'ler için olanının parça kodunu bulmanın çokta zor olmayacağını düşünüyorum.. Çin sitelerinde ucuz yollu olanlarıda bulunmakta.. Aracımı aldığım zaman yetkili servislerdeki yedek parça bölümünden eğer sistemden görebilirlerse Türkiye'deki yetkili servislerden satın alıp sipariş geçmeyi yada almanya dan getirtmesi çok zor olmayacağını düşünüyorum..

Parça Kodu: 5G3853369 (sol kapı) 5G3853370 (sağ kapı) 2 kapılı Golf GTI için

Parça Kodu: 5G3853369C (sol kapı) 5G3853370C (sağ kapı) 2 kapılı Golf GTD için

Siz değerli Golf tutkunları ile bu konuyu paylaşarak bilgi vermek istedim.. buyrun harika fotoğrafları ile orjinal ışıklı kapı eşiklerinin fotoğrafları;

GTI

GTI_02.thumb.png.54a3abc897531e493bb9448

MK7_GTI_trim.thumb.jpg.3d7b703da7e29ee3e

Golf 40th. Edition

Volkswagen-Golf-7-Edition-370.thumb.jpg.

Golf GTD

GTD.jpg.cf73b6a27f983bc8ac57aa59900a9bdb

56cdd9a2636ca_2194D2DA-638C-41B2-AFCF-98

GTD_02.thumb.jpg.ed0abe5b4672832c1ebe1ba

Golf R

2015_volkswagen_golf_r_01.thumb.jpg.29c8

GOLF_R_02.thumb.jpg.d65225742d9396c7ecd4

56cddb7d953f9_7f4ac89b-11a7-4322-9775-81

7C11B003-9B4F-4E0D-A2C4-61633BEC2B61-3711-0000033E123206A5_zpsc64d4741.jpg~original.jpg

GTI gündüz görünümü

GTI_03.png

fatihahmet ve metinkar bunu beğendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Umut abinin arabasında görmüştüm, gerçekten çok özel hissettiriyor, beyaz olanı bulsak bizim araçlara tam uyumlu olur ama bu sadece parçadan ibaret değildir, elektrik çekmek vb gerekir ki buna servis yanaşmaz bence. Dışarıda yapınca da garanti sıkıntı olacağı için bilemedim şimdi.

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Parçanın sökülmüş hali ile ilgili fotoğraflar buldum.., tahminlerime göre bu ışıklı LED ler en fazla max. 1-2 watt çekerler hatta bağlantı için elektrik soketi bile hazır olarak geliyor.. harici tesisat çektirmeye gerek yok büyük ihtimalle çünkü direkt olarak soket var bağlamak için.. Bu parça ile arabadaki ilgili sigortayı bir üst watt değerli olan ile değiştrip uygulanabilir kanımca.. Ayrıca pek çok araba markadalarında da bu gibi bağlanması gereken sokettin arabadaki karşılığı genellikle hazır olarak boş olarak bağlanmak için hazır bir şekilde bulunur.. Tabi detaylı araştırma yapmak şart boşu boşuna masraf yapmamak için.. Gerçi düşük bir ihtimalde olsa eğer ekstradan tesisat çekilmesi gibi bir durum söz konusu olursa, ben direk olarak tesisat çektirmeden ışıkları off olarak taktırırım :) ışıklar yanmasada krom detay yine hoş durur gibime geliyor..

Resimler:

10.thumb.JPG.edaedab1702dca6113c217a8fc0

1.thumb.JPG.e013f9918444abe4c39f7536fd9d

0.thumb.JPG.90eb06c9d12479b74d2ee28622862.thumb.JPG.cc5041e14c8d651bddd5c9d04ed4

4.thumb.JPG.2c55808ca96d6118a61760f6cf3e

5.thumb.JPG.8e384dadbaa93bb03e04b362f923

6.thumb.JPG.b2f6ad8997eda59eca0d82dd3574

7.thumb.JPG.7078f14e57a460574d50cae72c8a

8.thumb.JPG.2b355043fabb3b11acfc7dd3dfc8

9.thumb.JPG.27f569467ddf71cf85102cc00511

11.thumb.JPG.a1805258b158e12ade4aa9f3753

12.thumb.JPG.efc21242ce2ee57ba02ef59cfc0

metinkar bunu beğendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@Onur

Daha sormadım dostum.. Çünkü şuan için bulabildiğim parça kodu sadece 2 kapılı GTI ve yine iki kapılı GTD için olan parça kodları.. Bizim ihtiyacımız olan ise beyaz LED'li olduğundan 4 kapılı GTD versiyonun parça kodu.. GTD ülkemize getirilmiyor ama yinede eğer 4 kapılı GTD nin parça kodunu bulabilirsek serviste yedek parça bölümü sistemden görebilir.. Büyük ihtimal 4 kapılı GTD içinde bulduğumuz parça kodlarının sonuna 1 harf yada sayı eklenmiş hali dir..

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, forzaGilles yazdı:

@Onur

Daha sormadım dostum.. Çünkü şuan için bulabildiğim parça kodu sadece 2 kapılı GTI ve yine iki kapılı GTD için olan parça kodları.. Bizim ihtiyacımız olan ise beyaz LED'li olduğundan 4 kapılı GTD versiyonun parça kodu.. GTD ülkemize getirilmiyor ama yinede eğer 4 kapılı GTD nin parça kodunu bulabilirsek serviste yedek parça bölümü sistemden görebilir.. Büyük ihtimal 4 kapılı GTD içinde bulduğumuz parça kodlarının sonuna 1 harf yada sayı eklenmiş hali dir..

Anladım hocam. Ürün gerçekten çok güzel bi detay fakat orjinal parçalarla epey maliyetli olacaktır

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
24 dakika önce, enpisagor yazdı:

Orijinal parçayı alabilmek için şase numarası istiyorlar, öyle kodu bilsende veremeyiz dediler, hatta bi R logo için sağolsun@umut abi bize yardımcı olmuştu, bu parçalar için ne derler acaba ama 500-600 lira gibi birşeye olsa çok güzel diil mi be :)

Hocam plakada yeterli oluyor parça sorgulamak için

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
23 dakika önce, Onur yazdı:

Yabancı plakayı verince dalga geçiyoruz sanırlar :)

Öyle fakat yabancı bir araç ülkemize gelipte aracında herhangi bir arıza çıkınca Türkiye deki servislere gelmiyor mu dicem., fakat araç yabancıda olsa herhalde şase numarasına bakıp sipariş veriyorlardır.. Fakat şöyle bir durum var; daha önce pek çok kez bu yetkili servisteki yedek parça bölümündeki elemanların parça bulmak için baktıkları sistemin ekranınına parça bulmaya çalışırlarken bakma imkanım olmuştu.. Aracın modeli, motor modeli vs.. diğer özelliklerini girincede bulabiliyorlar..

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, enpisagor yazdı:

Orijinal parçayı alabilmek için şase numarası istiyorlar, öyle kodu bilsende veremeyiz dediler, hatta bi R logo için sağolsun@umut abi bize yardımcı olmuştu, bu parçalar için ne derler acaba ama 500-600 lira gibi birşeye olsa çok güzel diil mi be :)

Hocam vermek istememelerinin sebebi özel servisler yüzünden., Örneğin herhangi bir araç kaza sonrası kasko'dan onarımı için yetkili servis yerine özel servise başvurduğunda yada başvurursa., Aracın onarımı için gereken parçaların temini için sigorta şirketi tarafından atanan aracın hasar dosyasını takip eden eksper ofisine onarım için gereken parçaları bildirmesi gerekir.. Eksper firmasıda talep edilen parçaların temin edilmesi için yetkili servis ile görüşüp parçaların temini için onayı verir.. Bu aşamadan sonra onarım için gereken parçalar ellerine ulaştıktan sonra onarıma başlanır.. Eğer ki onarım aşamasında bir parçanın daha önceden tamir edilebilir olarak düşündükleri ama sonradan tamir edilemiyeceği ortaya çıkarsa yukarda yazdığım prosüdürü tekrardan uygulayıp zaman kaybetmek yerine bizzat parçayı kendileri temin etmek., ve parçanın ücretini de eksper ofisinde dosyaya yansıtırız ve ücretide sigorta şirketinden onarım ücretleri ve işçiliklerle birlikte alırız diyerek kendileri temin etmek için parçanın parça kodu gerekir ve bu aşamada ya tanıdıkları parçacılardan, olmazsa yetkili servislerden parça kodunu öğrenmek isterler.. ve yetkili serviste bunlarla uğraşmak istemediğinden parça kodunu vermek istemez git aracın hasar dosyasına bakan hangi eksper firması ise onla görüş o bize sipariş geçsin diye kesip atarlar.. Bizide sanki özel servis elemanı vs.. zannedip yada aynı kefeye koyup vermek istemezler.. Çünkü o parçayı sigorta şirketine daha yüksek fiyata yansıtıp kar etme durumları olabilmekte karşık durumlar var.. Ama hele bir aracı alalım sorun olmaz.., uzun yıllardır sigorta şirketinde hasar uzmanı olarak çalışan yakın arkadaşım vasıtasıyla parça kodunu her türlü öğreniriz..

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
  • 1 ay sonra...
  • 1 year later...
  • 2 ay sonra...
  • 2 years later...

Merhabalar bu ürünün 4 kapı için olanı aliexpreste mevcut. ordan sipariş gecilebilir.

Hatta kapilar icin 30 renk ambians isigida var linki soyle.

#Aliexpress TRY 2,037.57 | 30 renkler led ışık atmosfer ışığı VW GOLF 7 GOLF MK7 GOLF 7.5 https://a.aliexpress.com/_dYeX3tF

kapi esigi linkini bulamadim ne yazikki 

Ustteki 30 renk icin bcm si hight olanin bcm siz alip  montajini yapabilecegi bilgisini aldim saticidan.

Montaji yapip kodlama yapip isi bitirebilir.

tarihinde GkM_2015 tarafından düzenlendi
Ilhann bunu beğendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
  • 1 ay sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...