Birkaç Soru ve Sorun

Skyline

Katılımcı Üye

İsim
Musa
Arkadaşlar 2015 model 1.2 TSİ comfortline manuel golf aracım var. Az önce trafikte bir sorun yaşadım onu sizinle paylaşmak istiyorum. Hafif yokuş yukarı bir yerde klima açıkken aracı kaldırmak istedim fakat stop etti, tekrar debriyaja basınca çalıştı fakat yüksek devirde gaz verip debriyajı bırakmaya çalıştığımda araç olduğu yerde patinaj çekti fakat el freni kırmızı konumdaydı, yani araç gitmek istedi fakat el freni bırakmadığı için patinaja düştü. İkinci sorum ise, debriyaja basıp geri vitese takarken bu işlemi park vs gibi durumlarda hızlı yaparsam kırt diye bir ses geliyor, ama yavaş yaparsam bu olmuyor. Yorumlarınızı bekliyorum.

@Skyline hocam bütün yorumları okudum ama hem yokuşta kalkmıyor dediniz hemde geri vitese atarken ses geliyor dediniz.ayrıca aracı ikinci el almışsınız siz değilde aldıgınız arkadas aracı yıpratmış olabilir debriyajı birkaç sefer bile kullanmadan atmaya çalışması zarar verir bence tanıdık ustanız varsa bir baktırın derim eğer güncelleme vs alakası yoksa debriyaj balatasıdır

Upvote 0
@Kordi_gs hocam, aracı alırken çok inceledim, kullanıcısını da inceledim, o konuda bir şüphem yok öyle söyleyeyim, aracım özenle kullanılmış ve kilometresinin çoğu şehirlerarası yapılmış. Necati ustaya gitmeyi düşünüyorum, bakarsa bir baktırırım kendisine

Upvote 0
Hocam netleştirmek için sormak istedim emniyet kemeriniz takılı mıydı kalkış yapmaya çalışırken? Emniyet kemeri takılı değilken el freni otomatik kendini bırakmaz çünkü belki bunu atlamışsınızdır. Geri vites konusu da arada bebim de başıma gelir bazen çok ses yapar acaba bişey oldu mu diye içime korku düşer hatta. @slck arkadaşımızın dediği gibi 1 sn kadar bekleyip geri vites yapmak mantıklı geldi, yani denemeye değer

Upvote 0

Geri
Üst Alt