Polo ve Golf elektrikli direksiyon karşılaştırması

DoğanARABACI

Katılımcı Üye

İsim
Doğan
Arkadaşlar merhaba , ek'te izleyeceğiniz üzere Polo ve Golf 'ün direksiyon ses düzeyi mevcut, genel olarak Polo'ların tümünde bu sesi duymak mevcut, konuyla ilgili daha önce tecrübesi olan arkadaşlar varsa yorumları beni sevindirecektir.

https://vimeo.com/156167395

Moderatör tarafında düzenlendi:
Orhan Hoca dedi:
hocam teşekkürler çok farklı konulara temas ediyorsunuz gerçekten.

polodaki sesi ilk defa tecrübe etmiş olduk sayenizde.

Golf daha sessiz ve karizma çevriliyor. s=s15
Ben teşekkür ederim,forumdaki arkadaşlara faydamız olabiliyorsa ne mutlu

Makyajlı kasa polo da bu ses ciddi şekilde azaldı, pek hissedilmiyor hatta 7 seviyesinde olduğunu söyleyebilirim. Gelen seste direksiyon servosundan geliyor, servis normal diyor.

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Çok doğru söylüyorsunuz , 6N Polo da da bu ses vardı fakat yarı servo olduğu için daha azdı, 6R de arttı , şimdi yine azaldı, kısmetse Bi dahakine hiç kalmayacak [emoji2]

Sent from my iPhone using Tapatalk

Polo : Elektrik motoru + Hidrolik pompa = Elektro Hidrolik direksiyon.

Golf: Elektrik motoru = Elektro Mekanik direksiyon.

Golf tam elektrik destekli, Polo ise sadece hidrolik pompası elektrikten hareketli, sistemleri farklı.

Benim 2007 Polo Goal 1.4 TDI da bayağı yüksek ıslık sesi gelirdi park manevralarında, motor sesi kadar şiddetli ıslık çalardı. Videodaki ses az bile. Hiçbir problem değil, sadece çalışma sistemlerinden dolayı ses farkı var.

@DoğanARABACIsüper bir inceleme olmuş hocam teşekkürler.

acaba golf'ün yalıtımı daha iyi olduğu için mi duyulmuyor yoksa başka bir fark mı diye kafama takıldı. 

@jajaja dostum aslında@calik ustamızında söylediği gibi çalışma prensiplerindeki farklılıktan kaynaklı bir durum , kimilerini rahatsız ediyor fakat aslında gerçekleşen durum çok doğal..

@jajajayok hocam kapı zaten acık polodoı o ses var golf te o yok kesinlikle 

@calikdegerli hocam paylaşımınız cok dogru bir ek yapmak istedim 

polo tamponun solunda bir hidrolik motor desteğiyle kutuya komut verdiriyor 

golf ise kutunun üzerinde elektrik motoruyla komut verdiriyor ikiside farklı sistem oldugundan poloda direksiyonu çevirtip tamponun sol parın altını dinleyin 

orada 2000 tl lik bir parça var aman dikkat  :'(

@EMRAH ATTS detaylı teknik açıklamanız için teşekkürler hocam. 

@jajaja rica ederim degerli hocam görevimiz elimizden geleni enn iyi şekilde degerli dostlarımıza aktarmak  :'(

Geri
Üst Alt