Cam kapandıktan sonra tekrar açılıyor (videolu)

hkngdr

Yeni Üye
İsim
Hakan
Merhaba arkadaşlar. Aracımda ilginç bir sorun var. Sürücü tarafındaki ön camı kapattığımda tekrar açılıp yarıya kadar iniyor. Bunun sebebi ve sorunun çözümü nedir? Video: 

Teşekkür ederim şimdiden.

@PassificGolf7 Merhaba arkadaşım. Ben sorunu hallettim. Önce cent elect. > door elect (sürücü tarafıysa: driver, yolcu tarafıysa passenger) > sonra basic settigs > sonra da işaretlediğim kısımlarda fotoğraftaki ayarları seçip, cam en yukarıdayken “Go” butonuna basınca kendisi otomatik olarak camları indirip kaldırdı ve kalibrasyon kaydedildi.Ekli dosyayı görüntüle 49537
Sorun devam ediyor mu?

Upvote 0

Bu konuyu çözebilen var mi? Düğmelerde kalibrasyonla çözülmedi. Vcds kalibrasyon la da çözülmedi..

Upvote 0
Bu konuyu çözebilen var mi? Düğmelerde kalibrasyonla çözülmedi. Vcds kalibrasyon la da çözülmedi..
Aracta kapilarda sonradan yapilan bir islem oldu mu? Katlanir ayna vs. Eger olduysa, en temel sebep uyumsuz kapi kontrol modulu parametreleri oluyor.

Upvote 0
Kapı menteşeleri taraftaki bağlantı soketinin kontrol edilmesini önerebilirim. Islanma, oksitlenme olabilir.

Upvote 0
Golf 8 içinde sürücü camı bazen kapanırken duruyor yarı yolda sizinde başınıza geliyormu ?

Upvote 0
Aracta kapilarda sonradan yapilan bir islem oldu mu? Katlanir ayna vs. Eger olduysa, en temel sebep uyumsuz kapi kontrol modulu parametreleri oluyor.
Evet katlanır ayna taktım peki kodlama iyi uyumlu hale getirmek mümkün mü? Vcds de ilgili bölüm neresi bilen var mı?

Upvote 0
Evet katlanır ayna taktım peki kodlama iyi uyumlu hale getirmek mümkün mü? Vcds de ilgili bölüm neresi bilen var mı?
Eger kapi modulleri degistiyse dogru parametre dosyasi atilmasi gerekir. Benim tahminimce parametre dogrudur. Cam motoru- modül uyumsuzluğundan dolayı bununla karsilasmis olabilirsiniz. Kodlama ile düzelmez. Takilan kapi modulleri 5q4 ile mi basliyor yoksa 5q0 la mı? 5q0 sa cam motorunun da degismesi gerekebilir.

Bunlar benim yorumlarım. Dogrudur yanlistir net birsey soyleyemem maalesef

Upvote 0
Eger kapi modulleri degistiyse dogru parametre dosyasi atilmasi gerekir. Benim tahminimce parametre dogrudur. Cam motoru- modül uyumsuzluğundan dolayı bununla karsilasmis olabilirsiniz. Kodlama ile düzelmez. Takilan kapi modulleri 5q4 ile mi basliyor yoksa 5q0 la mı? 5q0 sa cam motorunun da degismesi gerekebilir.

Bunlar benim yorumlarım. Dogrudur yanlistir net birsey soyleyemem maalesef
Teşekkür ederim fikir verdiğiniz için modül kodunu kontrol edeceğim ama şöyle bir durum var. Aracım Allstar sağ kapı modülü uyumsuzdu katlanır ayna için onu değiştim. sol kapıda modül değişimi olmadı. Ben bu camın kapanıp yarıya kadar tekrar açılma problemini her iki camda da yaşıyorum. Bir yerlerde bir tanıtma islemi veya kalibrasyon yapmam gerekiyor diye düşünüyorum ama henüz bulamadım 😁

Upvote 0
Teşekkür ederim fikir verdiğiniz için modül kodunu kontrol edeceğim ama şöyle bir durum var. Aracım Allstar sağ kapı modülü uyumsuzdu katlanır ayna için onu değiştim. sol kapıda modül değişimi olmadı. Ben bu camın kapanıp yarıya kadar tekrar açılma problemini her iki camda da yaşıyorum. Bir yerlerde bir tanıtma islemi veya kalibrasyon yapmam gerekiyor diye düşünüyorum ama henüz bulamadım 😁
Kalibrasyonu kapi modulune girerek basic settings kismindan yapabilirsiniz

Upvote 0
Kalibrasyonu kapi modulune girerek basic settings kismindan yapabilirsiniz
Oradan yapıyorum ama yine bozuluyor ayarlar. Sag kapıya taktığım kapı modülünü ana üniteye tanıtmam veya ana üniteye katlanır aynayı tanıtmam lazım diye düşünüyorum. Bir aracımız daha var 2016 golf highline. Denemek için onun beyinleri allstar a taktım hata yine devam etti. Tekrar geri highline a taktığımda sorunsuz çalışmaya devam etti.bu arada allstardaki beyni highline a taktığında highline da da sorunsuz çalıştı. Yani allstarda bir ayarın değişmesi lazım diye tahmin ediyorum.

Upvote 0

Geri
Üst Alt