TAMPONDA BULUNAN HATALAR

İsim
Kutlu
Arkadaşlar merhaba Ankara'dan yazıyorum, tamponumda bulunan hatalar için ne tavsiye edersiniz?

Özellikle Ankara içi tavsiyesi olan veya yönlendirilebileceğim birileri var mı acaba?

dfaa8d4a-d900-4d16-a18e-fdc17566d508.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bence nazarlık olarak dursun hiç oynamayın bişey yapacam deren berbat eden insan yığını dolu piyasada adına da usta diyorlar...

Yine de çok rahatsız ediyorsa sizi bence pasta cila ile gecnesede azalır güzelce pasta cila yapin derim sonrasında servisten araç boya kodunuza göre rötuş boya alın derim incecik çekin üstüne kurusun 1 gün yine pasta cila çekin derim...

Kimse sizden daha iyi dokunamaz aracınıza bunları yazmamın sebebi yapabildiğimiz ı kendimiz yapalım illaki yapamayacagimiz çok şey var onlar içinde servis veya usta aramak mantıklı...

Siz yaparsiz hocam Çok da keyifli olur bu kadar söze ben gaza geldim birkaç rutusluk yerler vardı bi bakayım tırnak giriyor mu boya kalkması varmi yapabilir miyim :)))

@kutlukupeli Aracınızın rengine uygun rütuş boyası yaptırın akrilik boya fırçası ile güzelce sürün uzaktan bakın istediğiniz kadar belli olmaz :)

Bence rötuş boyası alıp kendiniz orayı üzerinden boyayın. Boyamadan önce üzeri tırtıklı ise hafif zımpara yaparsınız sürtmeden kaynaklı tırtıkları alması için.

O kısma lokal boya yaptırabilirsiniz. Bundan değer kaybetmez.  Rütuş boya da yapılabilir ama tamamen kaybolmaz. 

O kısma lokal boya yaptırabilirsiniz. Bundan değer kaybetmez.  Rütuş boya da yapılabilir ama tamamen kaybolmaz. 
Değer kaybedecek bir yer değil zaten hocam komple sokulse boyansa takılsa satarken fark edilmez plastik akşam ki normalde fark edilmez...

Yani kesin renk farkı oluşur sırıtir ben ben boyandim der :))) 

Ne yazık ki kaliteli usta işçilik kalmadı yada bana denk gelmedi...@AhmetCakmak hocamın dediği en mantıklı olan bence yine de taktir araç sahibinindir...

Değer kaybedecek bir yer değil zaten hocam komple sokulse boyansa takılsa satarken fark edilmez plastik akşam ki normalde fark edilmez...

Yani kesin renk farkı oluşur sırıtir ben ben boyandim der :))) 

Ne yazık ki kaliteli usta işçilik kalmadı yada bana denk gelmedi...@AhmetCakmak hocamın dediği en mantıklı olan bence yine de taktir araç sahibinindir...
Yani hocam metalik renk olsa aynı rengi tutması zor dicegimde beyaz renkte aynı rengi tutması kolay olur, zaten altta kalan küçük bi kısım, ben daha önceki beyaz aracimda tamponda 3- 4 farkli yeri lokal boyattim kesinlikle belli olmuyordu tabi işini iyi yapan usta olmalı , deger kaybi konusu ayni şeyi demişiz zaten plastik aksam

Bu arada Almanya merkezli ColorNDrive sitesinden aracınızın boya kodunun tamamen aynısına ait rötuş boyasını alabilirsiniz. Set içeriği olarak satıyorlar. Özel renk araçlar için bile boya kodu mevcut. Küçük rötuşluk işler için kasap ustalara gitmeye değmez. :)  

Örneğin Golf 7 saf beyaz renk kodu Lc9a: https://colorndrive.com/tr/rotus-boyasi/volkswagen-golf-beyaz-lc9a-,377270/detay

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt