Yaz Lastiği Tavsiyesi

Ben de 205/55/16 ebadında 10600 km yaptığım , aracımın üzerinde gelen Goodyear EfficientGrip Performance (3 kanallı yerli üretim) lastiklerimden memnun olmadığım için Continental Premium Contact 7 ler şle değiştirdim. Yol tutuş , fren performansı açısından beklentimi karşıladı (ıslakta test etme şansım olmadı henüz) ancak benim şanssızlığıma lastikler hoplama yaptı. Balanslar tekrar yapıldı bir tanesi de havası alınıp jantın içinde biraz çevirilip tekrar balans yapıldı. Hoplama hissiyatı tamamen geçmedi. Gelecek aybaşında exper inceleyecek bakalım ne diyecekler!
Continental lastikleri almadan önce yaptığım araştırmalarda özellikle Romanya üretimi lastiklerde sıkıntı çıkabiliyor şeklinde kullanıcı yorumları okumuştum. Umarım sorununuz en kısa sürede giderilir. Goodyear için de Eagle Sport serilerinden memnun olmayan çoğunluktaydı, bir nebze uygun fiyatlı diye tercih ediliyor sanırım.

Continental lastikleri almadan önce yaptığım araştırmalarda özellikle Romanya üretimi lastiklerde sıkıntı çıkabiliyor şeklinde kullanıcı yorumları okumuştum. Umarım sorununuz en kısa sürede giderilir. Goodyear için de Eagle Sport serilerinden memnun olmayan çoğunluktaydı, bir nebze uygun fiyatlı diye tercih ediliyor sanırım.
Herkes bana pahalı lastik alıyorsun deyince merak edip Goodyear eagle sport fiyatlarına baktım, 205/55/16 için Goodyear 2450 , continental 2600 idi… üretim yerine bakmadım lastikte hiç , yarın bir bakayım.

Bende eski aracımda GoodYear Eagle Sport kullandım yaklaşık bi 30 40k km hiç memnun kalmamıştım, berbat lastiklerdi, 140hp araba her saniye asr yakıyordu
Şu anki aracım Megane 4 1.3 tce ve araç arkadan kaymaya çok müsait , üzerindeki efficient gripler zayıf geliyordu. Gelecek neyi getirir bilemem ama bu araca uzun süre binmek istemediğim için para harcamak istemiyordum. Biraz dişimi sıkayım idare edeyim dedim ama en son Eskişehir yolundan Bilkent köprüsündeki virajı 50 ile dönerken 4 teker birden kayınca artık bardağı taşırdı. Bu yüzden değişime gittim. Bariz şekilde fren mesafem azaldı , arka kayma tamamen ortadan kalkmasa da eskisi kadar korkutmuyor. Bu açıdan memnunum.

Geri
Üst Alt