Golf 7 Led Stop

mea

Üye
İsim
ali
Herkese merhabalar, güzel haftasonları.

Başlıktan anlaşıldığı üzere siparişini verdiğim stoplarım sonunda elime ulaştı. Montajını yapacağım.

Benim bildiğim kadarıyla soket sokete bağlantı yeterli ama satın aldığım yer bana kablo çekmem gerektiğini söyledi.Kablonun nereye çekileceğine dair bi bilgisi olan var mı? Birde bu kablo çekilmezse ne gibi sorunlar yaşanabilir?

@mea 

İç stoptan dış stopa kablo çekiceksiniz.

Kablo çekmezseniz dış stoplarınızdaki sinyal kaymaz (yanmaz)

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: mea
Dostlar, montajı bugün hallettim fakat bir konu beni zorladı.

hiçbirinde sorun olmamasına rağmen sağ dış stop bir türlü tam çizgilere oturmadı. Fotoğrafta belirttiğim sol dış stop sorunsuz yerine otururken, sağ dış stop sarı ile belirttiğim gibi dışarıda kaldı.
Bişey mi kaçırıyorum montajda acaba bu durum başına gelen oldu mu?

B82F40B6-F888-4802-8A84-F874A9937102.jpeg

5CDCF660-7204-4F95-9103-FD06AE6D888B.jpeg

Ledler orijinal mı? Stopların iç kısmında ayar vidaları var onları sıkarak yada gevşeterek ayar yapabilirsin. Çok yakıştırıyorum araca.

s-l1600_3_large.jpg

• Beğen
@yavuzbattal Orjinal stoplara servis 5500 gibi bi fiyat çekti maalesef replika almak zorunda kaldım yavuz hocam. 

Replikalarda da ayar vida yeri bulunuyor mu? 

Bende çok beğeniyorum, sol stopu ilk monte ettim kontrol için sağ tarafta orjinal olan stopla bir baktım, gerçekten arabanın çehresi değişiyor. o an olayın heyecanıyla fotoğraf çekmeyi unuttum farkı paylaşmak aklımdaydı. Düşünenlere tavsiye ederim eğer binmeyi planlıyorsanız düşünmeden alın.. 

Vardır diye düşünüyorum. Fotoda görünen o kısımlara bak istersen. Ayrıca arkadaki o yaylı civatanın somunu tam sıktığından eminsin değil mi?

hocam tırnaklar oturmamış bilmiyorum biraz vaskı yapılsa olurmu nasıl yaptınız bilemiyorum birde replika ürünlerde bütün yedek parçalarda böyle sıkıntılar oluyor küçük gelme büyük gelme tam yerine oturmam vs gibi 

• Beğen
@yavuzbattal aynen somunu tam sıktım. Olmazsa söküp bi kontrol edeyim o ayar yerini..

@Memati valla hocam inatla uğraştım kaçırdığım bir yer mi var diye kontrol ettim ama baktım hiçbir sorun yok. Sol tarafla hiç uğraşmadım tık diye yerine oturdu. Bu böyle sorun çıkarttı çok garip.

En sonda sizin dediğiniz gibi belki replika olduğundan küçük geliyordur diye düşündüm. Çünkü taktırdığım ön u LED’lerin alt tampon kısmında da çok ufak bi boşluk var. Usta birebir uymasının zor olduğunu neticede replika olduğundan fark oluşabileceğini  söylemişti.

@mea O zaman onunla yaşamayı öğrenmek lazım. :)  Güle güle kullanın...

Geri
Üst Alt