Aliexpress Hatalı Ürün Gönderen Satıcılar (Genel Konu)

Redgti

Katılımcı Üye

İsim
Red gti
Aliexpress den almış olduğum kayar ayna sinyali hatalı geldi.

Buradan satıcıyı paylaşıyorum ki alıcak olan arkadaşlara rehber olsun.

Bu başlık altında aliexpress den hatalı ürün alan arkadaşlar aldıkları satıcıyı paylaşırlarsa iyi bir rehber olabilir.

Hem bir ay boyunca bekleyip hemde hatalı bir ürünle karşılaşma olasılığını biraz daha aza indirgemiş oluruz.

Burada mesele paradan ziyade zaman kaybı.

Gördüğünüz üzere sağ taraf yanmıyor.

Satıcı:

Rev+ Lighting & Performance Store

Ürün:

https://tr.aliexpress.com/item/32968985228.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.29e84c4dpgbQBA

Ürün ekran kaydı.

Uace7e69890ec4272bdcabb946db53b85Z.jpg

Adsız.png

Moderatör tarafında düzenlendi:
@tgun89 açtım hocam zaten de ne gerek vardı bu kadar beklemeye

Hocam bir ara benim de getirip sattıklarımdan biri sattığım kişide yanmamıştı.Sonra iade almıştım ve ürün bana gelince yanmıştı. Ben soketlerle alakalı olduğunu düşünüyorum kesinlikle.Tekrar tekrar takmanızı soket içindeki demirleri kontrol etmenizi öneriyorum.Düzeleceğini düşünüyorum... 

+ fotoğrafı yeni gördüm, sağ aynanın yalnızca içe bakan tarafı yanmıyormuş, onun düzeleceğini sanmıyorum hatalı gibi :D   dispute ile para iadesi alabilrsiniz.. 

@Redgti Valla şans olmuş reis ya o kadarda bekledik :D

Gelelim çözüm yoluna :
- Gelen soketteki akıma bak 2 tarafa eşitmi 
-sağ tarafı sola tak havadayken bak bakalım yine bozuk yanıyormu
-eğerki sola taktığında yanıyorsa sağ tarafın soketi kesiyorsun topkapıdan sana bi soket alıyoruz yenisini lehimliyoruz konu kapandı... :D  

@AliAkg  

Hocam benimki yanıyor ama fotoğraftaki görünen yer yanmıyor sadece :(  soketle mi ilgilidir ki

@MertHaktan 

Ya sorma ya vallahli sabah sabah kafayı yedim taktığımda sinirlendim bro yarın dediğin şekilde deniyim sorun soketteyse öyle yapalım :D

20210528_224359.jpg

Bu tarz ürünleri bilerek satıyorlar bence. Ya tutarsa mantığıyla.

Yani alan kişi belki farketmez kıyaslamaz karşılaştırmaz bu sayede dispute açmazsa diye.

İlan fotoğraflarında homojen ışık dağılımı olan görseller olduğu için satıcıda art niyet ararım.

Bir de dropshipping denen bir olay var belki de onun yüzünden oluyor bu durumlar;

yani şöyle ki elinizde ürün stoğu bulundurmadan ürünün fabrikası ile anlaşıyorsunuz, listelemesi satışı müşteri ile iletişimi ve takibini siz yapıyorsunuz, ancak ürün direkt fabrikadan (üreticiden) müşteriye kargolanıyor. Çok küçük kar payıyla satışa devam ediyorsunuz. Ürün elinize geçmeden ticaret yapıyorsunuz.

Böyle bir durum varsa ve üretici görselleri satıcıya yanlış verdiyse satıcı bu durumu farketmeyebiliyor geç farkedebiliyor, ya da umursamıyor olabilir.

Benzer durumu ben de auto lu far anahtarı siparişinde yaşamıştım, yazılar düz değil eğimli yanlış basılmış geldi.

Ekli dosyayı görüntüle 35808

ama kendi hatam vardı orada, kabul ediyorum. ilan fotoğraflarındaki yazılar da eğimli idi, düz değildi.

Buna rağmen yine de kısmi iade talep ettim kabul edildi ve iade gerçekleşti. Ha sorun yaşadım mı? 1 seneyi geçti sanırım, güzelce çalışmaya devam ediyor.

@Kysr038 

Geçmiş olsun hocam satan satıcıyı bulabilirseniz paylaşın sizde ki sonraki alıcak arkadaşlar orayı tercih etmesin.Yani mesele burda para da değil 100 200 liralık parça iade edip paramı alsam da sevinecek halde değilim gerçekten geçen 1 ay a yanıyorum.Giden güven de cabası.

@Kysr038 

Problem yok hocam satıcı aynı satıcı sonuçta. Tercih edilmez bir daha :)

Ek olarak ben de bir şey paylaşmak isterim.

1 ay önce aldığım PLA setinde (Aldığım satıcı: Aidu Auto) sensör beyninin üstünde (Doki Auto) çıkartması vardı. Böyle bir olayla daha önce karşılaşan var mı?

Geri
Üst Alt