Durmaya yakın aracın sallaması

golfcu91

Üye
İsim
burhan
Arkadaşlar Merhaba 

Trafikte yavaslarken durmaya yakın bazı zamanda durduğumda sanki aracı dışarıdan birisi sallıyor gibi oluyor. çoğu zaman durduğumda oluyor. direksiyon da titreme vs yok jantta eğrilik yok yeni rot Balans yaptırdım. sorun ne olabilir. 

Hocam Düşük hızda sallama sorunum vardı.Benim sorunumun kaynağı lastiklerin içindeki tellerin kırılmasıymış.Lastikleri değiştirince düzelmişti.Lastiklerimin diş derinliğinde vs sorun yoktu.Sizin sorununuzun sebebi budur demiyorum ama lastikleriniz yeni değilse bi baktırın bence

Durmaya yakın ise lastik olabilir

araç fazla hareket etmeden durduğunda lastikler şekilleniyor uzun süre park halinde kalacak ise  bir tur atacak şekilde hareket etmekte fayda var

Moderatör tarafında düzenlendi:
@sonmohican  banada birsürü şey söylediler. Belki lastiklerinizi boşyere değiştirmiş olabilirsiniz. Bir lastiği kesmeye çalışın ne dediğimi anlayacaksınız.

O tel kırılabilir birşey değil, belki eski zamanda bi ihtimal ama ben lastiğin içindeki telin kırılma ihtimalini % 0.01 görüyorum.

Neden ; bir lastiği kesmeye kalktım taban kısmında çelik incecik ve katmanlı birsürü tel var teller okadar ince ve esnek.

Sorun bendekiyle aynı değil, ama yaşadığımı anlatayım, adamların reklamcısı gibi oldum. Bi konu vardı @mehmetmert in açtığı, onu gördüm, gittim.

35 km stabil hızda bende ufak bi sallantı vardı, 120 km de sert sallanıyordu.

Bu cihazla bakıldı. 4 jant eğri çıktı, rot balans ve eğrilik düzeltildi. 
Cihazın gösterdiği şekilde lastikler yerleştirildi ve kaymak gibi gidiyor.

@jamesdaugles olabilir belki hocam ama sanmıyorum çünkü öncesinde rot balans yapılmıştı düzelmemişti..Benim sorununm düşük hızda ilerlerken araba ileri geri sarsıyordu.

Arkadaşlar Merhaba 

Trafikte yavaslarken durmaya yakın bazı zamanda durduğumda sanki aracı dışarıdan birisi sallıyor gibi oluyor. çoğu zaman durduğumda oluyor. direksiyon da titreme vs yok jantta eğrilik yok yeni rot Balans yaptırdım. sorun ne olabilir. 
Salıncak burçları da sallanmaya sebebiyet verebilir. 

Golf 5 olduğunu varsayarsam  dsg teknolojisi farklı olduğundan kavramanın, tutunmayı geç bırakması ile yani gitme isteği için balatalara karşı oluşan karşı koyma sonucunda oluşan esneme de hafif sallantı oluşturur.

@ogzogz dsg değil üstad tork konvertoru var 
Dsg'ye alışmış dilim, yorumu söyle düzelteyim..

"Salıncak burçları da sallanmaya sebebiyet verebilir. 

Golf 5 olduğunu varsayarsam  tork konvertörlü şanzımana sahip olduğundan, tutunmayı geç bırakması ile yani gitme isteği için balatalara karşı oluşan karşı koyma sonucunda oluşan esneme de hafif sallantı oluşturur."

Yani yukarıdaki yorumu da Tiptronik şanzımana yönelik yapmıştım.

Geri
Üst Alt