Orjinal 7.5 Rline sahiplerine birşey sormak istiyorum. (Arka tarafdaki yazı vs rozet durumu )

uranusgrey_golf

Katılımcı Üye

İsim
Furkan
Merhabalar,

Orjinal fabrika çıkışlı 7.5 Rline (dış paket) araçlarda Arka tarafda GOLF mu yazıyor yoksa Rline rozeti var mı ? Ben bazen görüyorum GOLF yazısı sökük ve Rline yapıştıranlar var.

R modelinde evet rozet var ama Dış Rline orjinal bir golf de nasıl geliyor ? Ben GOLF yazıyor diye biliyorum doğrumu ? 

Ön panjurda ve çamurluklarda Rline rozetleri oluyor o konuda bir sorun yok.

Merhabalar,
Orjinal fabrika çıkışlı 7.5 Rline (dış paket) araçlarda Arka tarafda GOLF mu yazıyor yoksa Rline rozeti var mı ? Ben bazen görüyorum GOLF yazısı sökük ve Rline yapıştıranlar var.
R modelinde evet rozet var ama Dış Rline orjinal bir golf de nasıl geliyor ? Ben GOLF yazıyor diye biliyorum doğrumu ? 

Ön panjurda ve çamurluklarda Rline rozetleri oluyor o konuda bir sorun yok.
Aynen ögle R-Line Paketinde arkada Golf yaziyor… R Golf‘de yalnis arkada R var.

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

@Negatiwe Doğru tahmin etmişim saol Ali Abi.

Şaşırmadım türkler ve garip garip şeyler yapıştırma huyları malum. Orjinalinde olmayan birşeyi insan niye yapıştırır hemde 200-300 milyarlık arabasına anlamam. (BMW ve Mercedescilerde çok yapıyor bunu. Bence gülünç bir durum)

Şaşırmadım türkler ve garip garip şeyler yapıştırma huyları malum. Orjinalinde olmayan birşeyi insan niye yapıştırır hemde 200-300 milyarlık arabasına anlamam. (BMW ve Mercedescilerde çok yapıyor bunu. Bence gülünç bir durum)
Olayın Türkler/Türklük ile alakası yok bence hocam, sadece buradaki arabalara bakarsak öyle zannedilebilir.

Siz de dahil olmak üzere bir çoğumuz aracımızın fabrikasyon halinin üzerine birçok eklemeler/değişiklikler yaptık/yapıyoruz. Bizim yaptığımız da bazıları için gereksiz ve gülünç olabilir, herkesin fikri kendine. 

Şahsen gözüme güzel gözüken bir şeyi alır arabama koyarım, benim içime sindiği sürece kim ne der diye de düşünmem. :)

Benim düşüncem insanlar yeter ki arabaları ile uğraşsınlar, zararlı şeylerle uğraşmasınlar. Ben yol kenarında arabasını silen birini gördüğüm zaman mest oluyorum, arabasına ne takmış, ne yapıştırmış çok takılmıyorum. 

Her şey gönlünüzce olsun  (y)

@frknyldrm Retrofit başka bir işlem ama 1.6 BMW yi kalkıp M3 Tamponla beraber M3 logosu takmakdan bahsetmiştim aslında :)  

Ben örneğin Rline parçalar alıyorum Rline yapıyorum ama hep orjinalinde nasılsa öyle ilerlemeye çalışıyorum ve masraf tabi ki daha yüksek oluyor ama tamamlandığında harika duruyor. İyi forumlar 👍

Ben de yaptım yalan yok ; )

Logonun güzel oluşu arka tarafa artı estetik detay kattığını düşünüyorum.

Bu keyif işi ben hobi olarak bakıyorum, başkasının ne düşündüğü değil benim ne hissettiğim önemli o bagajdaki logoya bakınca.

Beygir canavarı Golf R alıp tdi logosu yapıştırıp midline plus jantı bile takabiliriz ; )

ben ve benim yasimdakiler cocukken telden araba yapar raba sürer, cember yapar cember ürer, topac cevirirdik.

(ufak cocuklariniz varsa zaman ayirip onunla beraber telden bir araba yapin , inanin ona alacaginiz en pahali oyuncakdan daha mutlu olacakdir ve onunla beraber zaman gecirdiginiz icin de mutluluk üsütü mtlu olacakdir)

ha bide yaptigimiz tel arabalarin tekerlerine renkli iplikler baglar hizli sürünce nasil renklerin birbirine karisdigini seyreder mutlu olurduk .

bu onun gibi birsey aslinda mutlu olmakdi amac.. aracina birsey yapistiran kamyonunun arkasina minübüsüne yazi yazan yudum insanina kurban olayim ben, hepsi ayri bir dünya... insanlari asla kücümsemeyiniz...

yarariciklari ve yazdiklari n hepsi mutlu olmak icin bence bunda bir gariplik degil mutlu olma amaci var ve buda kötü birsey degil bence, tabii ki bence.

herkesin fikrine saygi duymak lazim  ve dogru olan oymus veya tek dogru oymus gibi yansitmamak lazim bence. 

indenozya  taylan hindisdan cin iran rusya italya portekiz ispanya hatta fransa gibi ülkelerde bundan 20 25 sene öncesinde de dediklerinize benzer seyler vardi  biraz arastirirsaniz göreceksiniz, hatta bugün bile hala  buna benzer seyler var

insanlarin mutlu olmak icin yaptiklari seyleri kücümsemeyin bencederim acizane.

mutlu olun mutlu kalin saglikli kalin

image.pngimage.pngimage.pngimage.png

image.pngimage.pngimage.png

Ekli dosyalar

• image.png
    image.png
    60.6 KB · Görüntüleme: 0
  • image.png
    image.png
    382.1 KB · Görüntüleme: 0
size bir örnek daha 

amac mutlu olmak ve vatan özlemini gidermek ve kimbilir daha neler neler...

onu anliyabilmek icin onun yerinde olmak lazim, olamiyorsak onu onun gibi anliyamayiz ama saygi gösterebiliriz. eger o mutluysa sorun yok.

herkez kendini mutlu etmeye calissin bence mutlu olamak güzeldir, insanlarla hayatla dogayla  barisik yasamak güzeldir, zaten ne kadar olabiliyoruzki hayatda...

image.png

@Meteizmir Dostum Golf R almayan araca R logosu koymakla Telden arabanın ne alakası var? :) Sen yanlış anlamışsın konuyu. İnterneti arayıp 5 resim 3 video paylaşmaya  gerek yoktu ben sadece Rline la ilgili birşey sordum bu konu içerisinde.

@Meteizmir Dostum Golf R almayan araca R logosu koymakla Telden arabanın ne alakası var? :) Sen yanlış anlamışsın konuyu. İnterneti arayıp 5 resim 3 video paylaşmaya  gerek yoktu ben sadece Rline la ilgili birşey sordum bu konu içerisinde.
YANLIS ANLADIYSAM ÖZÜR DILERIM, yazdiklariniz beni biraz yanlis anlamaya yöneltti sanirim, tekrar özür dilerim,  konu tel araba degil onun tekerlerine cocukken bagladigim renkli ipliklerdi ve sizin yazdiklariniz bana onu cagristirdi sadece :)

benimde anlatmak  istedigim sadece suydu, kesinlikle sizi kirmak degil di ...

bir metre arayla yan yana oturup bir pencereden disari bkan insanin gördügü seyler farklidir. metreler büyüdükce gördükleri seylerde farklilasir ama gördüklerinden emindirler (fizik olarakda mümkün degil yani)

benim gördügüm dogru demenin bir alemi yok bence sadece

insanlarin gördüklerine ve fikirlerine saygi , saygi saygi kücümsemeden ... asagilamadan derim ben

Şaşırmadım türkler ve garip garip şeyler yapıştırma huyları malum.
Siz bu olayı sadece türkler mi yapıyor sanıyorsunuz ?

Fren ve süspansiyon gibi hayati önem taşıyan şeylere müdahale edilmediği sürece insanların keyfine bütçesine göre aracına bişeyler yapmanın neresi komik ?

Araç ile aranda bir bağ oluşması bir keyif alman için kendinin dokunuşları olması gerekli o araçta. 

Bu forumda adamın biri kendine orjinale sadık orjinal parçalarla gti dönüşüm yapıyor. Arabasını bitirdikten sonra o adamın arabasından alacağı keyfin %2 sini alabilir misin acaba ?

Kusura bakmayın da gülünç olan şey sizin yorumunuz olmuş bence.

Keyifli forumlar.

Geri
Üst Alt