Jump to content

Yolda Giderken Aniden Durdu.


Recommended Posts

Merhaba kardeşlerim, abilerim.

1997 model mk3 golf gti 16v bela abf motor kodlu araca sahibim. Aracı bir çok sorunla mücadele ederek toparladım. Geçen hafta araç değişik tepkiler vermeye başladı. Gaza yüklenince bi yığılma yapıp sonra düzelip yola devam ediyordu. Aklıma direkt olarak krank devir sensörü geldi. Hemen dükkana dönüp cihaza bağladım aracı krank devir sensörü ile alakalı bir arıza göremedim. Daha sonra aracı kullanmaya devam ettim. Seyir halindeyken araç birden durdu ateşleme gitti. Hemen sağa çekip yakıt pompasına kadar kontrol ettim. Daha sonra aracın ateşleme yapmadığını test edip gördüm. Aracı dükkana çektikten sonra her zaman çıkan 2 arıza kodunu temizledim marşa bastım araç çalıştı. Bir kaç gün normal çalıştıktan sonra geçen perşembe yolda kaldı birdaha araç çalışmadı.

Şüpheleneceğimiz bir çok unsur var;

-Ecu

-Krank devir sensörü

-Distribütor

-Bobin

-İmbolizer? 

Bu tarz bir sorun yaşayan oldu mu daha önce? 30 no lu roleyi değiştirdim. Arıacın distribütör ve bobin ayaklarında ki fişe kadar elektirik geliyor. Aracın yakıt sistminde bir sorun yok. Ateşleme yapmıyor. Fikir ve önerilerinizi bekliyorum. 

 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş


Aracınız rolentide iken gaz ve benzin arasındaki geçişlerde olması gerekenden fazla devir dalgalanması , özellikle ani devir düşmesi yaşıyor mu bir kontrol edin , lpg benzin kesici ve devir sabitleyici role sorunu gibi duruyor , bu parçaları özellikle bir kontrol ettirin derim.

SCC bunu beğendi
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
 Paylaş

  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

    Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.×
×
  • Yeni Oluştur...