Aku bosalması

Birol61

Üye
İsim
Birol
Arkadaslar merhaba 2 gun once arac temizligi yaparken hic farkinda olmadan tavandaki arac ici dugmelere dokunmusum ki araci park ettim garaja 2 gun sonra geri dondugumde arac ic tavan lambalari yaniyordu.calistirirken ekranda aku boş sinyali verdi ve arac calisti yaklasik 20 km yol yaptim herhangi problem yasamadim ama kafama takildi acaba aku durumum nedir ne yapmaliyim yardiminiza simdiden tesekkur ederim.

@Birol61 Geçmiş olsun akü ölçüm test cihazı olan bir yerde akünüzü ölçtürebilirsiniz  

Arkadaslar merhaba 2 gun once arac temizligi yaparken hic farkinda olmadan tavandaki arac ici dugmelere dokunmusum ki araci park ettim garaja 2 gun sonra geri dondugumde arac ic tavan lambalari yaniyordu.calistirirken ekranda aku boş sinyali verdi ve arac calisti yaklasik 20 km yol yaptim herhangi problem yasamadim ama kafama takildi acaba aku durumum nedir ne yapmaliyim yardiminiza simdiden tesekkur ederim.
Araç kaç model

@Birol61Aracı kilitlediğinizde tavan lambası hangi pozisyonda olursa olsun sönmesi lazım normalde gecikmeli sönen lamba farklı bir pozisyonda olduğunda direkt sönüyor 

@oryx öndeki sag tuş a kafam denk gelmis basilmis duzelttikten sonra normale döndü.

Benim aracimda da (2016 golf) yanık kalsa bile, araç kilitlenince sönüyor iç lambalar.

@Birol61 kendinizin anlayabileceği tek durum start stop un çalışmaması ve araç bilgi ekranında aracın enerjiye ihtiyacı var uyarısı akünün voltajı düşük olduğunda start stop çalışmaz  yinede bir akü elektrikçide ölçtürebiliriniz

Geri
Üst Alt