Klima sorunu

Aliyano62

Üye
İsim
Ali
Arkadaşlar öncelikle merhaba yanlış başlıkta yazıyorsam kusura bakmayın

Aracım 1.6 dizel Golf 7 şöyle; aracın kliması sıcakta iken sağ taraf(yolcu) soğuk üflüyor, sol taraf(şoför) sıcak üflüyor.

Başına böyle bir şey gelmiş veya bilgisi olan arkadaşlarımın fikirlerine ihtiyacım var

@Aliyano62 Merhabalar, 2,3 ay önce aynı sorun benim aracımda da vardı kalorifer peteğinde tıkanıklık olmuş temizletiğimde sıkıntı düzelmişti. 

@Egehan biraz araştırdım da öyle bişey değilmiş , sağda klima motoru var onun dişlisi arıza yapıyor, daha önce grupta konu açılmış konuşulmuş baya baktım 

@Aliyano62 anladım hocam kendi aracımda öyle cözmüştüm tabi farklı farklı sebepten olabilir.

Merhabalar, konu eskimiş ama bendede aynı sorun oluştu. Sorunu nasıl nerede çözdünüz? İstanbul’da yaşıyorum. Servis harici tavsiyesi tecrübesi olan varmı? Torpidonun altındaki korumayı açtım. Bir sitak birde beyaz dişli elime geldi. Beyaz klape motoruna takılanmış. Yönü vs varmı kırmadan takmak için? Siyah olan tamamen yuvarlak nereden gelmiş olabilir fikri olan yardımcı olabilecek varmı? Teşekkürler…

Geri
Üst Alt