Golf 7 Ambiyans Aydınlatma (Torpido Üstü)

Arkadaşlar ben karbon trimi söktüm. Üstündeki krom parçayı çıkarttım. Yavaş yavaş yapıyorum. İşçiliği gerçekten zor bir işlem. Hiç bulaşmamış olsaydım keşke dedim. 

Gelen parçanın kalitesi çok kötü diyemem. Bence düzgün işçilikle gayet güzel olur yerine. Benim parçada yerine uymamazlık olmadı. 

Yaninda gelen led, vw damgali oem bir ürün. O yüzden saydam hatta duzgun bağlanırsa renk farklılığı olmaz diye düşünüyorum. İşlem bitince görsel paylaşacağım. Teşekkürler.

Bu gün taktım parçayı. Şimdilik ayak altı aydınlatmaya bağladım ama ileride kör nokta uyarı sistemini yaparken kapı trimlerini sökünce kapı ledine bağlamayı düşünüyorum.

Ayak altı ve kapı aydınlatma ayarları %100 iken;

20210529_212003.jpg

%50 iken

20210529_211950.jpg

Olmuş, hem de çok güzel olmuş. Eline sağlık.
@yavuzbattal  Teşekkürler

@Zafer çok güzel olmuş hocam elinize sağlık
@Omer58 Teekkürler, sizde bir an önce bitirirsiniz umarım  ;)

@Zafergule gule kullanin, parlaklik ve ton farki oldumu acaba?
@gembad Teşekkürler, Şu an gördüğüm kadarı ile herhangi bir ton farkı yok, zaten parçanın yanında gelen led, kapılarda kullanılan led. Bu sebep ile ton farkı olmadı diyebilirim.

Ürünün kalitesi ile ilgili birkaç yorum yapayım. Kalite olarak 10 üzerinden 8 diyebilirim. Kalıp olarak yerine tam oturuyor ama sağ ve sol kenarlardan 1mm daha uzun olabilirmiş. Tabi bunu bizim haricimizde (araç sahibi) kimse anlamayacaktır. Orjinalde olan bazı tırnakları bu parçaya yapmamışlar, bu tırnaklar muhtemelen trim sesi oluşmaması adına var ama malesef yeni ürüne koymamışlar, bende trim sesinin önüne geçmek adına ( ses yapacağı kesin olmamakla birlikte) aynı kalınlıkta bez bantı rulo şeklinde katlayarak bu noktalara yapıştırdım, arka kısmında herhangi bir boşluk oluşmamış oldu.

Son olarak, parçanın ışık yayan şeridinin kablosunu arkaya alabilmeniz için malesef küçük bir delik delmenizde gerekiyor, delik parçanın arkasında kaldığı için görünmüyor, teknik olarak da herhangi bir yere zararı yok.

@Redgti Araç ile fazla dolaşamadım ama sağına soluna deneme maksatlı bastırdım, herhangi bir ses yok şu an.

@yavuzbattalVideo yok ama birkaç resim ekleyeyim,

t1.jpg

t2.jpg

t3.jpg

@Zafer 

Verdiğiniz bilgiler için teşeklürler.

1 mm hesabına çok fazla takılmayın bu bir hastalık benden uyarması :D

gayet başarılı hocam emeğinize sağlık ben şahsen beğendim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@ZaGani Hocam, ben trimleri havya yardımı ile söktüm, biraz uğraştırdı ama zorlanmadan söktüm diyebilirim. Havya ile plastik kaynakların ezilmeleri sonucu taşan kısımlarını eriterek temizledim, sonrasında yavaş yavaş kastırarak çıkarabildim.

20210529_142224.jpg

20210529_150226.jpg

@Zaferkacirdiysam kusura bakmayin, paralel bagladiniz degilmi? 

Seytan durtuyor vallahi rgb al diye:)

Ama bcm degisimi gozumu korkutuyor.

Geri
Üst Alt