Aliexpress'deki Yeni Vergi Sistemi

@enesdemiray tesekkurler, bcm yok ve mağaza puanı yüksek değil ama bir de buna bakabilirsiniz

TRY 3,127.12 | Original instrument panel door interior peach wood trim strips  interior LED atmosphere light For MQB Passat B8 Euro
https://a.aliexpress.com/_vSdbQR
Bu kayıtlıymış benim aliexpress hesabımda linke tıklayınca gördüm :)  Ama ilk defa gördüm bu renk ve deseni orjinal olma olasılığı nedir acaba ? Birde bu daha pahalıya geliyo, size attığım linkteki bcm'li ve vergisiyle birlikte 4600. Bu vergisiz, bcmsiz ve her parça için diğer ilandaki 4 adet kısa turuncu renkli soketleri de yok. O haliyle fiyatı 4400 çok para.

RCD330 almıştım mobil uygulamadan ama vergi eklendi mi bilmiyorum? Şayet eklenerek aldıysam burda uğraşmama gerek kalmaz. Aynı amazondaki muhabbet gibi bu kötü bişey mi?

@enesdemiray@enesdemiray bu fiyata orjinaldir muhtemelen, ama daha önce hiç alışveriş yapmadım bu satıcıdan, puanı pek güven vermiyor ama alternatif olması açısından yazdım aliexpresste ahşap çıta çok nadir denk geliyor

Geçen gün ben de farkettim. Sipariş oluştururken baktım vergi eklemeye çalışıyor.Asıl merak ettiğim PTT bu pakedi bana ulaştırdığında tekrar vergi almaya çalışır mı? :) Haberi var mı acaba bu durumdan. (olmaz demeyin burası Türkiye)

image.png

ayni sistemi amazon.com yillardir uyguluyor, guzel yanı gumruk vs ugrasmiyorsunuz vergisi odendigi icin dogrudan elinize ulasiyor. ptt de ulastiginda vergi almazsa cillop.

@zdezen alacağım bu ürüne her türlü vergi çıkıcak zaten boyutundan dolayı. 730 lira vergi çıkıyo burda, eski usül olsa max 300 liraya hallederdim vergisini.

Benim birkac benzer alisverisim oldu. Vergiyi sisteme oderseniz burada dagitimi ARAS kargo yapiyor. Anlasmayi o sekilde yapmislar ve hicbir ek ucret odemiyorsunuz.

SM-G980F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt