BAGAJ KAPAĞI ÜZERİ TEPE (3.) STOP LAMBASININ MERKEZİ KİLİTLEMEDE VE SİNYALLERDE YANIP SÖNMESİ

Bu konu mu hocam? 44 nolu başlık halojenler içindi. burada led stoplar için kodlanmış ama kodlar aynı mıydı?
Orhan Hocam örnek videoda yer alan aracımda led sinyalleri çakarlı olarak önceden ayarlı olduğu için hepsi berabermiş gibi algılandı sanırım. Mevcut kodlama tüm tip stoplar için geçerli ve sadece üçüncü stop lambası ile alakalı olduğundan sinyallerin led ya da halojen çakarlı olup olmaması fark yapmayacaktır. 

Elbette dileyen hocalarımız sinyallerini çakarlı yaparak görüntüyü daha da zenginleştirebilirler :)

@Orhan Hoca

zaten servise gitmem gerekiyor kapı ambıanslarım yanmıyo buyuk ıhtımal hepsını başa alıcaklar

Orhan Hocam örnek videoda yer alan aracımda led sinyalleri çakarlı olarak önceden ayarlı olduğu için hepsi berabermiş gibi algılandı sanırım. Mevcut kodlama tüm tip stoplar için geçerli ve sadece üçüncü stop lambası ile alakalı olduğundan sinyallerin led ya da halojen çakarlı olup olmaması fark yapmayacaktır. 

Elbette dileyen hocalarımız sinyallerini çakarlı yaparak görüntüyü daha da zenginleştirebilirler :)

@Orhan Hoca
gerçi ben geri kameradan dolayı çakarlı kodlamaları yapamadım ki 3.stobu sadece kodlasam hoş olmaz sanırım.

halojen stopları olan bir arkadaş kodlamayı yapsa da bir görsek.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Orhan Hoca Deneme imkanınız olabilirse aksine bence çok güzel olabilir Orhan Hocam :)  

tüh ya sınyaldede yanıp sonuyo neyse saglık olsun sadece dörtlüde kalsa şahaneydi
sinyalde yanmamasını sağlasak sadece dörtlülerde ve açılış selamlamada yansa çok iyi olacaktı bence de. :'(

Peki sinyal verirken üçüncü stop lambası da yanıp sönüyor mu, yoksa sadece kilitleme ve açmada mı yanıyor bu kodlama ile?

sinyalde yanmamasını sağlasak sadece dörtlülerde ve açılış selamlamada yansa çok iyi olacaktı bence de. :'(
Aynen katılıyorum bu şekilde olmasına. Şayet dönüşlerde yanması arkadan gelen trafik için  frene basıyormuş algısı yaratır ve güvenlik sıkıntısı oluşturabilir. takibe devam :)  

Merhaba emrah hocam 2015 golf te yaptım olmadı eksık bişey mi yaptım

Sent from my iPhone using Tapatalk

degerli hocam kodlamayı gözden geçırın fakat sinyal verincede 3. stop yanıyor ben kodlamamı kapattım bununla ilgili

@MSEhocamız çalışma yapıyor

Değerli hocalarım kodlamada aşağıda resmini koyduğum ilgili değerleri Not Active olarak bırakıp deneyebilir misiniz? Bu durumda sinyallerde de yanma durumu iptal olabilir, benim deneme imkanım olmadığından deneyen bir hocamız olur da sonuçları paylaşırsa belki çözüme ulaşmış oluruz [emoji4]

2c1c9c8666e6820fa91d8c2c0d3b2d91.jpg

iPhone using Tapatalk

Değerli hocalarım kodlamada aşağıda resmini koyduğum ilgili değerleri Not Active olarak bırakıp deneyebilir misiniz? Bu durumda sinyallerde de yanma durumu iptal olabilir, benim deneme imkanım olmadığından deneyen bir hocamız olur da sonuçları paylaşırsa belki çözüme ulaşmış oluruz
emoji4.png

iPhone using Tapatalk
erkan hocam bunları not active olarak denedim fakat sinyallerde ve 4 lü ler de yine tepe lambası çalıştı. sadece aracı anahtarla kilitlerken ve açarken çalışmadı bu sefer. s=s16

sadece sinyallerde kapatma kodunu bulmak lazım.

4 lüler de ve anahtarla açılış kapatmalarda çok şekil duruyor. 

ama sadece sinyal sorunu için bu özellikten vaz geçilmez diye düşünmeye başladım şimdi. 

varsın arkamdaki dönüş yapacak diye frene bassın zaten dönüş yapacağım için mecbur yavaşlayacam ve o da yavaşlaması gerekir.

bir de stoplar fren olarak yanmayacağı için tepe lambası sinyal çakarı olarak anlaşılır diye düşünüyorum. 

muayenede sıkıntı olur mu acaba?

standart değerleri not active, maximize ve 0 kodlamaların. 

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt