Engine Start Butonu Sorunu

İsim
Hasan
Arkadaşlar merhaba

Keyless go entry var aracımda.

Engine start stop tuşu bazen algılıyor bazen algılamıyor.

Yarın bunun için servisten randevu aldım.

Daha önce başına gelen varmı? Servis aksiyonu varmıdır bu sebepten . İyi niyet garantisine girermi bu işlem . Aracım tamamen servis bakımlı. Nasıl bir yol izleyeyim tecrübe eden varmı bu konuda.

SM-A515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Servis kullanıcı hatası diye diretebilir para almak için, size ödetmeye çalışırlarsa bağırıp çağırın ondan anlıyorlar. 

Sonucu bizle paylaşırsanız seviniriz.

Upvote 0
Servis kullanıcı hatası diye diretebilir para almak için, size ödetmeye çalışırlarsa bağırıp çağırın ondan anlıyorlar. 
Sonucu bizle paylaşırsanız seviniriz.
Çingeneliğide beceremiyorum . [emoji3] işin sonunda ödeticekler heralde öyle düşünüyorum

Upvote 0
Sabah bıraktım servise iyi niyet garantisine falan sokmazlar bunu . Tahmini masrafa 900 tl falan yazmışlar. Bakalım bugün yarın çıkacak.

Upvote 0
@Hasan_Guney sizin yerinizde olsam 5 kuruş para vermem o işten anlamazlara. Belki sadece yazılımsal birşey. Siz diretin benden kaynaklı hata değil deyip 2 düğmeye basma ile bozuluyorsa deyip karşı gelin biraz. 

Servis müdürünü çağırın konuşmak istediğinizi söyleyin bunun sizden kaynaklı olmadığına ikna etmeye çalışın hepmi onlar sizi ikna edecek.

İnşallah garanti kapsamında hallederler.

Upvote 0
[mention=22074]Hasan_Guney[/mention] sizin yerinizde olsam 5 kuruş para vermem o işten anlamazlara. Belki sadece yazılımsal birşey. Siz diretin benden kaynaklı hata değil deyip 2 düğmeye basma ile bozuluyorsa deyip karşı gelin biraz. 
Servis müdürünü çağırın konuşmak istediğinizi söyleyin bunun sizden kaynaklı olmadığına ikna etmeye çalışın hepmi onlar sizi ikna edecek.
İnşallah garanti kapsamında hallederler.
Aradılar beni tuş değişecek diyorlar. Eee dedim.
1300 küsürden bahsetti iyi niyet ıvır zıvır 1025 tl dedi. Bayağı iyi niyet olmuş
50 kuruş kadar tuşa 1000 tl vericez bakalım. Bugün parça gelicek yarın takıp teslim edicekler arabayı.

Upvote 0
Tuş servis dışında 300-400 ₺ ye orjinal olarak da bulabilirdiniz hocam

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Upvote 0
Yuh ya fiyata bak, 200 tl'ye yedeklemiştim parçayı iyi yapmışım demek ki. Yaptırmışsınız ama aynı parça koduyla Çin'e bakabilirdiniz, ucuza kapatabilirdiniz. Geçmiş olsun yine de...

Upvote 0
Evet daha ucuza çözmekte vardı ama sorunsuz iş istedim ve vaktim olmadığı içinde servise bıraktım o parçadan sebep yolda kalırım diye hemen ilgileneyim dedim. Pahalı oldu ama garantili iş oldu bir yandan. Bakalım bugün çıkacak araba

Upvote 0
@yavuzbattal orjinal oluyor mu ordakiler?
Çağlar bir çok parçayı oradan tedarik ediyoruz nerdeyse, çıkan yüksek vergiye rağmen. Yakın zamanda (gerçi bir yıl olacak neredeyse) seviye sensörü aldım. Hiç bir sorun çıkmadı. Tabi sorun çıkmayacağı anlamına da gelmez bu söylediğim ama yine de fiyatlar karşısında denemekte fayda var bence.  Vakit, kalite ve  garanti istiyorsak servis en güzeli....

Upvote 0

253 tl iskonto ile parçayı 1022 tl ye değiştirdim. Saat gibi oldu şimdi sorunsuz ve 2 yıl garantili.

Upvote 0
Aynı sıkıntı bende de var. Bazen çalıştırmak için 3-4 kere basmam gerekiyor, bazen de stop etmek için. Yalnız ben tuşu söküp bir temizlemeyi düşünüyorum. Çünkü cam açma düğmesi de zor basıyordu, temizleyince düzelmişti. Düzelmezse de çinden alığ kendim değiştireceğim. Yazılımdan veya başka bir donanımdan değildir inşallah.

Upvote 0

Geri
Üst Alt