Jump to content

U ledli farda içteki nokta ledlerin kapatılması


Recommended Posts

Arkadaşlar merhaba, uled farlara sahip aracımda far anahtarı auto konumundayken gündüz farlarında içteki nokta ledleri de açtırmıştım. Yani tıpkı far anahtari park konumundaymış gibi yanıyor. Auto konumunda gunduzken, küçük uların içindeki nokta ledleri kapatmak istiyorum. Bunu nereden yapabilirim? Yardimci olursaniz sevinirim.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

 • İleti 3
 • Oluşturuldu
 • Son yanıt

Konuda en çok paylaşım yapanlar

Popüler günler

Konuda en çok paylaşım yapanlar

Popüler günler

En beğenilen yorumlar

Hocam yedek atarsanız bakayım çift u da kanal farklıdır büyük ihtimalle

Tamam o zaman bağlanıp bakalım hocam

7 saat önce, mbonat yazdı:

Hocam yedek atarsanız bakayım çift u da kanal farklıdır büyük ihtimalle

Hocam kanal yeri ayni sanirim. Fark yok diye biliyorum.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
 • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

  Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
 • İletiler

  • Yorumlarınız için teşekkür ederim eleştiriye açığım tabiki de. İlk defa satışını yapıyorum ancak yapılan alaycı yorum cidden soğuttu... O şahsın seviyesine inmektense üslubumu korumayı tercih ederim.😉  Hayırlısı olsun alan kişi çıkarsa satarım yoksa durur zaten.
  • Tam olarak dün başıma geldi. Ankara’da aracımızın üzerine kar yağdı. Şehir dışında olduğum için temizleyemedim ve dün sabah arabanın yanına gittim aman tanrım 5cm kalınlığında buz olmuş her yer. Ayna aklıma hiç gelmedi ve anahtara basma gafletinde bulundum çatır çutur gebere gebere aynaları açtı içim yandı yeminle 5 cm buzu kırarak açıldılar. Hemen radyodan girip iptal ettim ama şuan bozuk mu diye korkmuyor değilim. Neyse aracı çalıştırdım buzları kırmak için gafletle sileceklere dokundum güzelce:) onlarda hareket edemedi doğal olarak. Tam bir saat -14 derece soğukta buzları %80 oranında kırdım temizledim saat 15 gibi ise hava -4 olunca anca kalan kısmı temizledim. Sonuç olarak aynalar kışın hep açık kalmalı.
  • @Mmt0634Fon makinası ile aynaların buzunu eritebilirsin diğer turlu büyük risk 
  • Hayırlı satışlar hocam 2019 model aracımdan 4bin kilometrede iken sökülen hatasız ayna takımıma geçen sene (zannedersem 750 ₺ yazmıştım) fiyat belirlediğimde onu da yüksek bulan olmuştu ama aynı kişi 6-7 ay sonra bir çift beyaz 2.el ayna kapağına 300 ₺ para istiyordu burada. İlan koyduktan 1.5 ay sonra 650 TL'ye her şey dahil satmıştım. (Ayna kapakları ve camları katlanır aynalarla gelenler idi.) İlanlara yazılan bazı yorumlar gerçekten işe yarar yorumlar olabilir fakat bazen o kadar çok yorum geliyor ki insan onları ayırt edemiyor, bu yüzden bence ilan yorumları kapatılmalı.   Keşke dediğiniz gibi fiyatı ihtiyacımız ölçüsünde belirleyebilsek ve o fiyata satabilsek ama pek mümkün değil.  Bu fiyata alıcı bulamazsınız diyemem ama bu forumda biraz zor. Retrofitten çıkan parçalar burada doğal olarak pek talep görmüyor ama bu durum o parçaların değersiz olduğu anlamına gelmez tabii ki. Eğer bu fiyatlara satmak istiyorsanız ilan sitelerini kullanmanızı ve acele etmemenizi tavsiye ederim. Araştırma içerisine girenler çıkmacılardan fiyat aldıktan sonra sizden almayı tercih edebilirler belki.  Belki, deneyip görmek lazım.
  • @Mmt0634 manuel açınca da ayna açılabilir mi tam emin olamadım. Eğer ki amaç aracın içine girmekse kumandadan bagajı açıp, koltukları yatırıp arka kapıları açarak, ordan da yolcu tarafının kapısını.. ayna kumandasından, ayna kapalı konumunda olursa muhtemelen araç çalışınca açılmaz. En azından kontak açıkken aynaya kumandadan müdahale olduğu için marş bastıktan sonra da açılacağını düşünmüyorum. Aracınızın bulunduğu yer elektrik alabileceğiniz bir yere yakınsa uzatma kablosu ile saç kurutma makinesini fazla yakından tutmadan eritme sağlayabilirsiniz. Bunu da aynaya içine alacak şekilde bir kutu bulup havayı muhafaza ederek ısınmasını sağlayabilirsiniz. Ani ısı değişiminin verebileceği zararı da göz önünde bulundurarak yavaş yavaş uygulayınız. Diğer aynaya geçerken de havlu gibi kalın bir şeyle sarıp aynı işlemi diğer tarafa yapabilirsiniz.     Aşırı soğuk havalarda bunun sorun olabileceği bir durum olsaydı mutlaka kılavuzda bunun için uyarı olması gerekirdi. Belki de hiç bir sorun olmaz ancak tedbirli olmak istiyoruz elbet.   Açıkçası o kadar soğuk bir iklimde daha önce yaşamadığımdan tam olarak kestiremiyorum faydası olup olmayacağını. Yukarıdakiler umarım yardımcı olur.
×
×
 • Yeni Oluştur...