Bu bir uyarıdır Konu: anahtar pili

benim de 3.yilda uyarı gelince degistirmisti servis. geçen hafta bakimdan aldım faturaya bir baktım 25tl pil. dedim geçen yıl değişti, uyarı da vermiyordu niye değiştirdiniz? ya efendim biz kontrol ettik az kalmış dedi. dedim daha geçen bakımda değiştirdim. efendim bazen arabaya sürekli ulaşmaya çalışıyor aradaki mesafeye gore erken bitebiliyor. bu nasıl iş guzarliktir acayip uyuz oldum, 25tl diye cok bisey demedim artık.

Bununda dibini sıyırıyorum ya ?

Araç 4 yıl 2 aylık

3 yıl 1 aylıkken uyarı geldi
Bekledim 3 güne 1 haftaya tamam kapıyı açmaz kitlemez.
Eee üzerine 13 ay geçti halen çatır çatır çalışıyor. Sorun yok. Media uyarısı ekrana yapıstı tabı

Bu arada media daki degil kadran info ekranındaki uyarı da ilk uyarı verdikten 1 ay sonra gidiyor. Bir daha aracı çalıştırınca uyarı gelmiyor (kadranda)

Media da uyarı var ama hep.

Diger konu

Bu kumanda / anahtar pillerinin bir raf ömrü vardır.

Eğer yeni pil alırsanız

Evde çekmecede duran yedek anahtarın pilini çıkarıp esas anahtara takın , yeni alınan pili de yedeğe

Yedek anahtardaki pil kullanılmadan cekmecede dursada ? Durdugu yerde raf ömründen yiyiyor bayatlıyor.

7 liralık pil için bu kadar makaleye gerek varmıy dı ?

Yoktu tabi de

Bir pazar günü keyif icin 25 liralık 20 km git gel yapamayacak durumda olunca (aman araba yatsın )

7 liralık pil muhabbeti de oluyor ister istemez
Ve kumanda ilk pil zayıf uyarısı verdikten 1 yıl 6 ay sonra tümden bitti. (Az önce eve geldim aracı kitleyemedim)

İlk Uyarıdan sonra 1,5 yıl giden pil Mükemmel yani.

Yanlız aracın yedek anahtarını validenin evine koymustum. Yedektekinden pili transfer etme durumum olmadı . Zulada pilim de yok tabi

Gece gece kapak altı kilide ulaşarak mecburen olayı çözdüm.

Yanlız bir tavsiye
Cıkan kapağı tekrar yerine oturturken
Ana kapı kolunu çekin (2. Resim) yandan küçük kapağı ona oturtutup her ikisini birden ittirin.
Başka türlü küçük kapak yerine oturmaz zorlamayla kırılabilirIMG_20220917_215239.jpgIMG_20220917_212127.jpg

6ay önce pil uyarısı veren arabamda pil az uyarısı 2-3ay önce kaybolmuştu ve bende bunu unutmuştum.Konunun tekrar gündeme gelmesi,kapı kolu kapak çıkarma aksiyonlarını yapmamak için az önce japon pazarından 17.50tl ye duracell pil aldım ve taktım.Eski pil Sony markamış.Yedek anahtar poşetinde ve sandıkta duruyor.

Ekli dosyalar

• IMG_20220918_140146.jpg
    IMG_20220918_140146.jpg
    87.2 KB · Görüntüleme: 16
Benimki de 3-4 gün önce anahtar pili uyarsı verdi. Hemen gidip DURACELL CR2025 (01.01.2022 üretim) alıp taktım ama mesela bugün açmamazlık yaptı ve kilitten açmak zorunda kaldım. Sonra pili çıkarıp yeniden taktım bu sefer açtı. Hiç kullanılmamış (5.5 yıllık) yedek anahtarda PANASONIC CR2025 vardı. Onu denedim hemen açtı. Kullandığım anahtar bozulmuş olabilir mi ?

@Golf835 Anahtarda sorun olduğunu sanmıyorum çok şiddetli yere dusmediysen.
Tabandaki V şeklindeki ve yine V şeklindeki yayın sağ sol dikeyindeki yaylarda temassızlık olabilir.

Biten fabrikasyon kumanda pili
Panasonic!!
Totalde 4,5 yıl gitti
İlk pil zayıf uyarısından sonra 1,5 yıl devam ettigini zaten söylemiştim.

Yeni pil tercihi
1- Panasonic
2-GP
3-Duracell , Varta , vsvsvs olmalı

Geri
Üst Alt