Sağ Farda hafif Buğulanma

Tulkas

Üye
İsim
Emre
Aracımın sağ farında bugün farkettim hafif bir buğulanma olmuş, sabah baktığımda yoktu gün içinde kullandım ve park ettikten bikaç saat sonra farkettim. Diğer farda sıkıntı yok ama sağ far böyle, fotoğrafta da çok belli olmuyor ama alt kısımlarda dikkatli bakarsanız görebilirsiniz. Neden buğu yapmıştır sıkıntı çıkarır mı bu?

IMG_20201221_173228.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Aynı seviyede buğuyu benim araçta da rastlıyorum. Farı daha önce hiç bir şekilde söküp takmadım kırık çatlak vs de yok. Hava şartlarından dolayı oluyor hocam. Bende de bazen sağda bazen solda oluyor.

Upvote 0

Çakma çin mali j far kullaniyorum

Hava degisimlerin etkisi demek ki bu kadar orjinal farda yaşayan olduguna göre cok takilmamak lazim

Kucuk silika nem torbasi koymayi düşünüyorum ama işe yarar mi deneyecegim

Atolye semih de gormuştum her actigi farin icine silika nem torbasi koyuyordu

IMG_1666.jpg

Upvote 0
Merhaba Farın arka kısmında  hava akışı için filtreli  kapaklar olur dış ve iç ısı farkını dengelesin diye  tıkalıdır pislik vardır.  Farda veya stop da fark etmez çatlak kırık vardır .  söküp suyun içinde basınç uygulanırsa kaçak bulunabilir.  Eski kalite yok camdan plastiğe döndüler yıllar önce zamanla kalite düşüyor. uzun uzun maliyet düşürme cabası kaliteden ödün verme. :)

Upvote 0
Bir arkadaşım sıfır g30 520i aldı, onun farlar da buğu yapmış geçen gün. Bir miktar buğu normaldir belki.

Upvote 0
@frknyldrm katılıyorum hocam. Fabrikadan yeni çıkmış araçlarda dahi gmrülebşlen bir olaymış ki bende artık farın iç kısmının havasız olmadığına ikna oldum yukarıda hocalarımın dediği gibi. Bence asıl mesele aracı yıkarken yıkatırken farın içeriye su alması veya yağmurda karda su alması, bu şekilde buğuyu sorun olarak görmüyorum yani artık

Upvote 0
@Tulkas  Hafif buğulanma olağandır kardeşim Aracın kitapçığını açıp okuyabilirsin orada da yazmakta mevsimsel olarak buğulanmalar olabilir diye su almadığı sürece sorun yok.

Upvote 0
Geçen yıl aralıkta yağmurlu bi günde  doğuş çankayadan  teslim aldım aracı. Eve geldiğimde J farların ikisinde de damlacıksız buğulanma vardı:)) orjinal far da olsa sıfır araç da olsa normal demek ki. Servise sorduğumda test etmemiz lazım demişlerdi gerek duymadım götürmeye. Herhangi bir artma da olmadı buğulanmada 1 senesi doldu.

Upvote 0
@ack937 aman hocam kurcalatmayın boş yere, iyi yapmışsınız😅 farın su almasıyla ilgili örneği zaten paylaştılar, su alması bence sorun yaratır, gafif buğuda sıkıntı yok bu konuda hemfikiriz👍

Upvote 0

Geri
Üst Alt