Golf 7 boğaz kelebeği

Golftdi

Katılımcı Üye

İsim
Bayrak
Herkese iyi günler dilerim, golf 7 1,6 tdi 2013 aracımın motor arıza ışığı bilgisayarda boğaz kelebeği arızasını gösteriyor, iki kez sildirdim tekrar yandı, usta değişmesi lazım diyor, tamiri olmazmış elektronik arızadır diyor. Daha önce başına gelen yada konuyla ilgili bilgisi olan var mı. Bir de parçayı nereden hangi marka bulabilirim. @forzaGilles @AhmetCakmak

@Golftdi iyi akşamlar hocam 2 sene once başıma geldi benim durup dururken şöyleki; bir yere gidip geldim her şey normal 5 dk sonra araca bindiğimde ekranda motor arıza dahil birçok arıza lambasi yandı , aküdür inşallah derken arabayi yerinden kaldiramadim, gaz yemiyordu tabiri caizse, çekici çağırıp 1. Viteste zorla çekicinin üzerine çıkarabildim. Sonrasında servisten arızayı bulduk diye aradılar sorunun boğaz kelebeği olduğunu soylediler onu da test arabasının boğaz kelebeğini benimkine takıp anlamışlar. Tek yapılacak işlemin değişim olduğunu söylediler.Tamir edilemeyen bir parçaymis.Bu arada arabam servis bakimliydi hep iyi niyete girmedi israrlarima rağmen. Peki dedim niye bozulur bu aldığım cevap bozulasi gelmiş oldu. Yoksa titiz bi kullanıcıyim performanslı araba kullanmam yakıtı hep sabit istasyondan alırım vs. 3 yaşındaki aracın boğaz kelebeği nin bozulması garip gelmişti.Yanlis hatırlamıyorsam fren hidroliğiyle beraber 3800 gibi bir rakam odemistim durup dururken çok zoruma gitmişti.Bir de yan sanayi ürünlerde kalibrasyonu ayarlayamiyorlarmis tam olarak titreme, devir saatinde tuhaflıklar oluyormuş diye duymuştum.Saglicakla.. araç 2015 1.2 tsi

16079628270113183603588371113419.jpg

IMG_20201214_193259.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt