Golf 7 Kapı Kilit Açma Düğmesi

Kral5357

Yeni Üye
İsim
Muhammet
Arkadaşlar merhaba, 
Benim araçta kapı kilidi açma düğmesi her zaman çalışmıyor. Geçen gün avmye gittim güvenlik bagaja bakacak basıyorum düğmeye açmıyor. Şoför kapısını açmak zorunda kaldım. Servise götürdüm baktılar bişey yok çalışıyor problem görünmüyor dediler. Araçta otomatik kilitleme açık. İlk olarak durumu şöyle fark ettim sabah işe gidiyorum iş yerine yakın yolda arkadaşı gördüm durup almak istedim. Kilit açmaya basıyorum kapılar açılmadı o anda kendi kapımı açmak aklıma gelmedi panikledim sonra el frenini çektim düğmeye bastım yine açılmadı kontağı kapatıp bastım yine açılmadı en son kontağı çıkardım haliyle otomatik olarak kendisi açtı. Sizce problem ne olabilir. Ya da gösterebileceğim bu işlerden iyi anlayan İstanbul'da bir yer önerebilir misiniz. 

IMG_20201210_160737.jpg

@Kral5357 Kilit açma tuşunuz arızalı. Restle falan düzeleceğiniz sanmıyorum.

Upvote 0

Maalesef düzelmedi arkadaşlar bugün iş yerine vardım el frenini çektikten sonra kontağı kapatmadan bastım tuşa açılmadı. Akşam eve geldim yine aynı. Bu fonksiyon gerçekten bu şekilde mi çalışıyor bilemiyorum ama tavsiyeniz var ise İstanbul'da bu işlerden iyi anlayan bir yer gösterip kafam rahatlasın istiyorum. İyi forumlar. Sağlıklı günler dilerim esen kalın.
Anlaşılan tuşta sorun var sizin, söküp tuşun içi kontrol edilince anlaşılabilir soruna neyin sebep olduğu, belki bir temassızlık vardır vb olabilir

ancak o kadar sökmüşken de tuşu değiştirmek daha mantıklı olabilir.

Aliexpress vb sitelerden alınada bilir ya da parçacılardan da temin edilebilir.

Upvote 0
Tuş arızalı hocam. Arkadaşımın aracında da aynısı oldu. Tuş aldı taktırdı ve düzeldi.

Upvote 0
Altur yetkili servisi işçilik dahil 650 lira dedi tuşa arkadaşlar. Serviste ve orjinal parça kullanmak daha doğru olacak galiba.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
Katlanır ayna taktığım için eski tuş çıktı çıkma düşünürseniz bilginiz olsun. Hayırlı günler

Upvote 0
@mutlubey17 hocam merhaba covidden dolayı yoğun çalışıyorum hafta içi servise gitme imkanım yok hafta sonları ise her yer kapalı. Bir an önce değiştirip kurtulmak istiyorum. Arabayı yeni aldım keyfime keder oldu bu tuş işi. Gelelim saadete fiyat ne diyorsunuz sizin tuş benim araca olur mu benim araç 2016 comfortline. Parça kodu filan bilmiyorum ben. Olaki anlaştık servis dışında nereye yaptırabilirim bu işlemi bildiğim güvendiğim yer yok açıkçası. İyi forumlar dilerim. Esen kalın.

Upvote 0
@10ur hocam sizin arkadaş nerde taktırdı tuşu ben İstanbul Avrupa yakasında oturuyorum. İyi forumlar.

Upvote 0
Golf 7 otomatik kilitleme kapı otomatiği kapı döşemeyi söktüm arkasından düğmeyi çıkardım balata spreyi ile temizledim taktım oldu. İçi komple toz olmuş kapı açma tuşu tozdan basmıyordu.

Upvote 0

Geri
Üst Alt