200 bin km golf 7 1.6 tdı alınır mı

Edz

Yeni Üye
İsim
Suat
Arkadaşlar selamlar. 200 km de 1.6 tdi golf 7 var birtane. 2013 model. Sahibi ikinci sahibi ve 1 yıldır kullaniyor. Motoru hakkinda hertürlü garantiyi veriyor. Bende değişen motor parcalarini soruyorum ama bir türlü şu değişmiş gibisinden birsey demiyor. Istedigin servise götür diyor.

Degisen parcalari hakkinda bilgi sahibi olmadigim 200 bindeki 1.6 tdi alirsam motorda ne gibi sikintilar okur sizce?

Belkide onemli parcalar yenilenmistir,bilemiyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Savatage Elinize sağlık cok güzel bir açıklama olmuş. :)  

• Beğen
Tepkiler: SCC
Upvote 0

@Edz hocam doğru haklısınız. ama bu şekilde de alırsanız gönlünüzdeki golf sizi sırtınızdan bıcaklar 

geriye kanayan gül kalmasın  :)

Bana sorarsanız bi ara geçiş arabası alın şimdi. Bir dahakine tam ayarında tadında bir golf alır keyifle binersiniz.

Ben olsam ne golfe ne başka bir araca şu durumdayken yanaşmam. Alınan en iyi araç bütçenize uygun en temiz en masrafsız ve 2. elde satılabilitesi olan araç olur.

Araçlara ilgim var ben ilgilenir koştururum hiç de soğumam derseniz o ayrı da servis ayrı usta ayrı soğutur insanı bu işlerden. İçinde olmak lazım biraz.
illa golf7 olsun derseniz, bütçe artırıp yarı km'de 2014-2015 tsi lere bakabilirsiniz...

Upvote 0
@Savatage hocamın bahsettiği diğer taraftaki arabayı memnun kalmazsan 1 haftada geri satarsın

3000 liraya kaderi değişen golften memnun kalsın bence yoksa işi çok zor.

doğuş otodan gelinlikler içerisinde çıkardığı garajına soktuğu golfle herkes çok rahat 200-250 bin km görür hem de tapu gibi belgeleriyle.

ama ne yüdüğü belirsiz bir golf ya da herhangi bir araç 3000 harcandığında aynı tadı net oğlu net vermez. isterse 10000 harcasın artık kim kimi mezara götürürse inatlaşmasına düşer iş. (bu dert değilse zaten binilir.)

boya değişen hasar kaydı girip çıktığı dükkanlar ona dokunan ustaları düşünmüyoruz bile.

başkasıyla olan yaşanmışıklar ne olacak, anılar, güzel günler, kırlarda yeşilliklerde kaymak asfaltta gezdiği o günleri nasıl unutturacağız???

200 binde dizel araba alınır, binilir (ilk mesajda söyledğim gibi ben binerim aslında) ancak Türkiye ekonomik şartlarında ne kadar hesap kitap yapılırsa yapılsın ölü yatırımdan (bence) başka bir şey değildir 

60 binde heyecanı üzerinde polo 140 a alınır 100 binde yine 140 a genç bir oğlan çocuğuna hayırlarsın.

200 binde 140 a aldığın golf-3000 lira da harcadık 143. hadi çocuğu evlendirecez paraya sıkıştık 240 binde golfu 143 e nasıl verelim. (bunların düşünülmesi lazım)

galeriye 123 e hayırlı olsun o da km düşürüp bir başkasına versin. sonra 120 binde çiçekler çiçeği bir golf masrafsız milyon km lere ulaşmış sahibini gömmüş hayatına devam eden golflerlerden biri olsun.

Türkiye'den selamlar.

Upvote 0
Herkese merhaba, km araba alırken dikkate alınan önemli bir faktördür. Mevcut piyasada Bmw Mercedes'lere bakıyorum 200 bin üstü tonla araç var, ki eski araç değil bunlar f30 c180 vs. araçlar.  Neredeyse 150 bin altı bulmak zor gibi. Sizin dediğiniz 7-8 yaşında yaşında bir araç ve senede 15 bin km den (105 k-120 k) arası, senelik 20 binden (140k-160k) arası bir km çıkıyor. Bu araç 200 binde, genel yapılan ortalamalara göre biraz üstte. Eğer araç Dyno teste, iyi bir ustaya veya iyi bir ekspertize götürülür ve iyi sonuçlar çıkarsa elbette alınabilir. VW'nin araçlarında kullandığı motorlar dayanıklı ve uzun km ler yapabilecek şartlar altında üretilmiştir. Diğer arkadaşlarında dediği gibi ağır bakımları yapılmışsa tabi ki de gönül rahatlığı ile alınabilir. Ne arabalar gördüm 50 binde 300 binlik araç sıkıntıları çıkaran, o yüzden araç işi birazda şans işi denebilir. Diğer önemli faktörde 1.6 tdi 90 hp lik Midline Plus araçlar filolar tarafından da kullanılıyor. Şirket araçları hangi marka olursa olsun, kullanıcı kendi aracı olmadığı için aracı hor kullanılıyor özen göstermiyor genelde, bu yüzden aracın geçmişini öğrenebilirseniz de iyi olur. Avantajı şu, aynı senede üretilmiş aynı pakette ki düşük km hatasız boyasız bir golf 7 ile kıyasladığınız da , çok daha düşük bir fiyata golf e sahip olmuş oluyorsunuz.  

Upvote 0
Düzgün gösterirseniz alınır. Araç iyi olup olmadığı dışından içinden kozmetiğinden belli olur 

Upvote 0
Sıfırdan alıp167.000 km de yetkili  servisle illiyeti olmayan (kayıt falan soramaz kimse)

O vakte kadar opel 10.000 bakım aralığına göre 16 kere  

Şu meşhur 

GM 10-40 W yarı sentetik , made in hindistan üretimi yağla bakımı yapılmış (GM fabrikası var orada) 

2000 model astrayı 2016 da sattım 

Yukarıda yağdan bahsettim ??

10-40 gm yağ  ?? 

Motul / liqui moly yanında kızartma yağı kıvamında olduğu aşikar.

Filtreler ? Yok öyle mann mahle sosyete filtre takmak ...bosch takıp geciyordu ustam 15 yıl boyunca..

Periyodik 60/120 binlerde triger değişti o kadar

200 bine 33 bin kala kimsede aman km yüksek araba bitmiştir çöp olmustur demedi

Cuma gece  ilan verdim salı öğlen sattım . 

Motor tıkır tıkır ..expertiz + alan kisinin ustası hatasız brövesi verdiler törenle.

200.000 km ? 

en pahalısından Motul / liqui moly yağ ile bakımlarını yapıcam

business class Mann filtre kullanıcam 

200.000 binde araba vefat  edecek ?

Yok öyle bi dünya arkadaşlar

Mk1/mk2 nin motor rektefiye zamanı 200-250 bin idi 

Sene 2020 deyiz mk7 golften bahsediyoruz !

400-450 binde motor /rektefiye istermi 

Sağdan soldan tecrübelerime göre evet bu km ler !!!

Upvote 0
@slck ilk paylaşımım oldugu icin detayli paylasmam gerektigini bilemedim.  Arabadanda cok fazla anlamadigim icin bu grubun tecrübesine ve fikirlerine başvurdum.

Arac manuel 200 bin km,golf 7,2013 model. Fiyat 138.500.
@SavatageTürkiye şartlarında olası problemler ve arkadaşın başına gelebilecek şeyler konusuldu hocam yoksa en azından ben üretilmiş kökü olan bir motora 200 bin ömür biçmedim tabiki yanlış olmasın.

Arkadaşın alıntıladığım lafına istinaden arabadan anlamayan birisinin başına gelebileceklerle yüzleşmesi lazım. Gelmemesini tabiki ben de isterim. Sorunsuz alırsın masraf etmeden binersin hadi max triger baskı balata değişir binersin demek doğru olmaz. 

Yoksa biz de her sene 0 otomobil almıyoruz. Bizim de kayalar taşlar gibi 200 bin km leri devirip sattığımız ya da halen bindiğimiz aracımız var. Kapının önünde 246bin km dir tüplü emektar cvt li 2.0 primera her gün emrimize amede. 

Ama onun aslolan hikayesi 20 yıldır bizimle olması bu da dişi ağrısa usta usta gezmeden kimin çözeceğini  hangi dişi çekeceğini biliyor olmamızla alakalı. 

Ha ben satıp tekrar bir 250 binde primera alır mıyım???? Türkiye şartlarında her şey olur. Neden olmasın arabadan anlamasam bile primeradan anlıyorum sayılır artık. 

Upvote 0
@Yehanoha

Aslında şurada ortak bir noktada bulusmamız iyi olur

Araç için anlaşıldı diyelim 

Aracı alacak arkadaş TR nin en ünlü oto expertix firmasına götüreyim içim rahat etsin derse burada olay ERROR verir.

Satıcı ? aracı ben 1 yıldır kullanıyorum daha önceki durumunu bimiyorum dediği anda olaya müdahil olması gereken konusunda uzman harbi bir ustasının olması şart

Ben aracı alacağım şahısın alsatçı/galerici  profesyonelliğinde 

Abicim aracım aslan gibi her türlü bakımı yapıldı hiçbi sorunu yok demesini es gecerim ...(yalan söylemedigini nerden bilelim)

Bizim satıcı en azından bilmiyorum demekle iyi yapıyor

Önemli olan aracın geçmişine ait bugüne yansıyan durumuna istinaden benim ustamın oluru ??

Bu arada hiç bahsetmek istemediğim konu ? Dizel partikül filtresi ? Bunun muayenesi yok ustalığı yok teşhisi yok ? 

Eee bu durumda araç çöpmü? 

Burada sıkıntı var kabul 

Ama ?? 

Patlarsa Çözüm ? Malum çözüm var ama ? Sanayi ortamında değişimi  6-7 bine de patlayabilir ..yetkili serviste zaten +10 bin 

Upvote 0
Hayattaki sartlar ve imkanlar herkes icin degisiklik gösterir

Her malin alıcısı vardir

Kimi aracini sifir alir 30 bin km gelince yeniler km yukseldi diye ve imkani vardir

Kimi 300 bin km araci alir masraflarina da katlanir yillarca biner

Sorunun tek dogru cevabi yoktur

Upvote 0
Arkadaslar Bence 7-8 yilda 200.000 km çok degil.Zaten hep denilmez mi yilda 15.000 km yapmiyorsan benzinli al diye.Dizel arac almanin hoc mantigi kalmiyorki 200.000 km deki arabaya hastalikli gozuyle bakarsak.Bakimlarinin yapildigina dair ispat varsa degerlendirilebilir bence

Upvote 0
Arkadaslar Bence 7-8 yilda 200.000 km çok degil.Zaten hep denilmez mi yilda 15.000 km yapmiyorsan benzinli al diye.Dizel arac almanin hoc mantigi kalmiyorki 200.000 km deki arabaya hastalikli gozuyle bakarsak.Bakimlarinin yapildigina dair ispat varsa degerlendirilebilir bence
Osman hocam, foruma hoşgeldiniz. 

yeni üyelerin kendini ve aracını tanıttığı sayfamıza bekleriz. iyi forumlar 

Upvote 0
@edz hocam uygun fiyatlı golf alımınız ne oldu acaba bir sonuca bağlayabildinizmi,forum camiasını bilgilendiriniz lütfen.Uçan adam Sabri gibi konu havada asılı kalmasın.

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Upvote 0

Geri
Üst Alt