VolksWagen Golf 8-R [Tanıtıldı]

golf 8 için helal / caiz fiyat çıtası belirlemek adına 

bmw 2  grandcoupe  dizel (2.16 d)  sport line  (sunroof standart zaten) 

448 anahtar teslim 

prestij paketsiz olduğu için (prestij paket = hayalet , daha büyük medya, carplay , alarm, hifi ses sistemi) 

mk8 style a göre 

hayalet yok , carplay yok (altyapısı dahi yok) , şerit takip yok acc yok 

mk8 style göre + sı ne var 

kör nokta , otomatik park 

yanlız şu durum bu devirde garip 

250 bin liraya kadar (istersen 100 bin kullan)   15 ay sıfır faiz vaR  bmw de 

30 AY 0,62

36 AY 0,72 (bunlar 2,5 yıl öncesinin faiz leri normalde) 

Merkez bankası faiz yükseltirken ,  milletin  %0 faizli kredi  vermesi ilginç ?? 

mk8 style 1.5 tsi sunrooflu  375 e kadar düştüm (beklenti) 

Moderatör tarafında düzenlendi:
GOLF 8 Rimage.png

Üretilen en güçlü Volkswagen Golf R unvanına sahip olan model, EA888 kod adlı 2.0 TSI ünitenin en kuvvetli versiyonunu kullanıyor.

Eskisinden tam 20 bg güç daha fazla üretebilen bu ünite, toplam çıkış gücünü 320 bg güce ve 420 Nm torka yükseltmeyi başarıyor. 0-100 hızlanması ise 4.7 saniye olarak göze çarpıyor.

AUDİ S3 SPORTBACK
image.png

2.0 litrelik turbo benzinli motora sahip olan 2021 Audi S3 Sportback, maksimum güçte 310 ps 400 nm tork üretiyor. 0-100 km/s hızlanması 4.8 saniye süren bu aracın elektronik olarak sınırlandırılmış maksimum hızı 250 km/s olarak açıklandı.

BMW M135 
image.png
2.0 litre 306 ps 450 nm tork güç
8 ileri Steptronic şanzıman
380 litre bagaj alanı
0-100 km/s hızlanması 4.8 saniye

image.png
image.png

2.0 litre 306 ps 400 nm tork güç
7 ileri G tronic şanzıman
370 litre bagaj alanı
0-100 km/s hızlanması 4.7 saniye

Son olarak ise CARWOW kanalının yaptığı hızlanma testinde hali hazırda piyasada bulunan S3,M1 ve A35 drag yarışında AUDİ S3 önde tamamlıyor. Kağıt üstünde ise GOLF R  AUDİden hem 0-100 olarak hem de beygir ve tork olarak daha iyi. Merakla golf piyasaya çıkmasını bekliyorum. ;)  

Islak zeminde “4.5” saniyede 0-100  !!!!

Kuru zeminde merakla bekliyorum...

Golf R şaka yapıyor olmalı. Şuan en hızlı hatchback olabilir! 

Teknik verilerin yola yansıması işte buyrun 😍❤️ 

GOLF 8 R boy boy fark atarak güncel Mercedes ve Bmw rakiplerini geride bırakıyor. 

Sırada ise Audi S3 var. Teknik verilere göre S3’ü geçip aralarında en hızlısı olacağını düşünüyorum. Fakat S3 ün aktarım mekanizması belki dedirtiyor. Yakında CarWow kanalında yayınlanacak. Yayınlandığında buraya güncelleme geçerim. :)  

Geri
Üst Alt