Jump to content

Lastik hasarı

Recommended Posts

• İleti 23
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuda en çok paylaşım yapanlar

Konuda en çok paylaşım yapanlar

En beğenilen yorumlar

@bf417 benzeri bu yaz basima geldi, hatta birebir ayni hasar desem yalan olmaz Hic düsünmedim tatili yarida kestim, lastik pesine düstüm, degistirdim Sakasi yok, degismesi lazim, idare falan

@bf417 Hocam lastikçi değilim ama teorik olarak bakacak olursak “zincirin gücü, en zayıf halkası kadardır” diye bir söz var. Normal kullanımda belki hiç sorun çıkarmayabilir ama yüksek hızda giderken

Sorun çıkarmaz hocam bende de var 2 yıldır problem yaratmadı. SM-G980F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konudaki görseller

20 dakika önce, bf417 yazdı:

Merhaba, bugün geleneksel kır gezileri kapsamında dönüşte lastiğin yanağını taşa sürttüm sizce tehlike yaratır mı?

IMG_20201011_155619.jpg

Geçmiş olsun hocam...

Bi lastikcinin görmesinde fayda var 

Fotoda citti birşey görünmüyor fakat yine de lastik bişeye benzemez hele ki yanak kısmı...

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bazı arkadaşlar lastikçi demiş fakat lastikçiler ne anlar? cidden bu olaydan gerçek anlamda anlayacak lastikçi sayılıdır herhalde. mahalledeki lastikçiye gösterip abi bunu ne yaparız dersen hiç bi şey olmaz bin devam et bunun için lastik mi değişir falan der herhalde ama ne kadar yük yükleyeceksin, ne kadar hıza çıkacaksın? oturup bunların hesabını yapmayacak

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@bf417  çok mu kötü idare eder ama ben olsam binmem, hemen aynı model desen değiştiririm...

1 saat önce, bf417 yazdı:

İnşallah sorun olmaz çok derin değil zaten ama insanın içine ister istemez kuşku düşüyor, jant koruma için o kısmı kalın yapmışlar onun faydası olmuş

IMG_20201011_181647.jpg

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@bf417 benzeri bu yaz basima geldi, hatta birebir ayni hasar desem yalan olmaz

Hic düsünmedim tatili yarida kestim, lastik pesine düstüm, degistirdim

Sakasi yok, degismesi lazim, idare falan olmaz lastikle, yanak hasar almissa lastik mecbur degisir!

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@bf417 hocam lastik bu sonuçta, arabayı taşıyan temel organlardan biri. Sıfır bile olsa lastik nerde ne olacağı belli olmaz. Eğer lastiğin hasar alan kısmının derinliği fazla ise değiştirmenizi tavsiye ederim. Sıkıntı çıkarmayadabilir şans işi birazda bu işler. Kabak lastikle ömür geçirenlerde var sonuçta belli olmuyor bu işler :D

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@bf417 Hocam lastikçi değilim ama teorik olarak bakacak olursak “zincirin gücü, en zayıf halkası kadardır” diye bir söz var. Normal kullanımda belki hiç sorun çıkarmayabilir ama yüksek hızda giderken farketmediğiniz bir çukurda patlayıp büyük kazalara yol açma ihtimalini düşünerek lastiği değiştirmek bence daha mantıklı bir seçim olur. En azından aracı o kuşkuyla kullanmaya değmez. 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
  • 2 ay sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• İletiler

• @Koraycamyakın zamanda orjinal 17 inç sebring aldım orjinal yaylar var gayet memnunum hem konforda fazla kayıp olmadı hemde şık bir görünüm kazandı araç kanatlardan sonra kendini dahada  göstermeye başladı sizede tavsiye ederim fotoğrafta yüklemiştim bakabilirsiniz 
    • Cevaplarınız için teşekkür ederim.  Aracım da spor yay yok, orijinal yay kullanıyorum o yüzden şuan kullandığım 18'' jant 17'nin konforunu aratmıyor ve 17 dijonlar araçta cılız ve kötü duruyor o yüzden Golf 7 için hem spor görünüm hem konfor olarak Türkiye yollarında 18''+ orijinal yay en uygun tercih olur.   19'' hayatta kullanmam 35 yanak lastik konforu sıfırlar. Kaynak işlem görmemiş orijinal 18'' jantın şuan kullandığım replikadan çok daha rahat ettireceğine inanıyorum...  Forumda ikinci el 18 orijinal jant arıyorum bulursanız sevinirim.
    • Meteoroloji'den İstanbul için yoğun kar uyarısı varmış. Yapılan açıklamada, "Marmara Bölgesinde bugün genellikle yağmur ve karla karışık yağmur şeklinde görülecek yağışların, akşam saatlerinden sonra bölge genelinde, kuzeybatı yönlerden esmesi beklenen kuvvetli rüzgarla birlikte kar yağışına döneceği, Çanakkale'nin doğusu, Balıkesir, Bursa, Yalova, İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Bilecik çevrelerinde bu gece ve yarın yoğun kar (20-40 cm) şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Kar yağışının meydana getireceği buzlanma ve don olayı ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" denildi.
    • Bilfen kolejinin yan tarafındaki yokuş sanırım hocam Çamlıca'da otururken oralardan epey geçiyordum. 
  • Yeni Oluştur...