Jump to content

ARAÇ KAPLAMA ÖNERİSİ 😊

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar, 

Aracım sıfır aldığımdan beri 3 senedir benimle. Opak beyaz rengiyle gerek mutlu etti, gerek üzdü. Bende artık renk değişikliği düşüncesine girdim. 

Aslında yarış mavisi rengine aşığım, fakat bu rengin direkt aynısını bulabiliceğimi sanmıyorum. Onun için nardo gri ve siyah detaylar düşünüyorum. Bu konuda sizinde renk açısından fikirlerinizi beklemekteyim. 

Ayrıca en önemlisi kaplama yapılıcak yer. Bunun içinde önerilerinizi ve tecrübelerinizi beklemekteyim 😊

IMG_20200818_143448.jpg

images (13).jpeg

images (12).jpeg

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Dostum senin durumunu çok iyi anlıyorum. 4 yıl Beyaz 2016 Skoda araca binmiş birisi olarak dedim ki ya Üranüs gri ya Tuksen gri alacağım başka renk bakmayacağım dedim ve tercihim çift renk olabildiği için Üranüs griden yana oldu. Koyu Nardo gri sizi mutlu edecektir ama Siyah renk sizi üzecektir. Ya Kömür grisi tercih edin "Charcaol grey" veya "Nardo grey" benim görüşüm.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@Raban7 r tampon ve piano black detaylar ile aracınız gayet şık ve oem+ görüntüye kavuşmuş.Ama illa renk değiştireyim derseniz foilcover firmasını değerlendirebilirsiniz.Forumdan Anıl arkadaşımızda açık nardo gri renk kaplatmıştı işçilikleri gayet iyiydi.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@driver_can  Teşekkür ederim can hocam 😊 önceliğim oem görüntüsü zaten olabildiğince Golf R neyse onu yapmaya çalıştım. Benimde orası dikkatimi çekti. Fiyat konusunda hiç bilgim yok. Fiyat için mesaj attım bakalım ne diyecekler. Birde sgs motorsa sordum. 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu aralar eşimde yolda gördüğü nardo gri araçlara "rengi güzelmiş, gittin beyaz araba aldın" diyip duruyor, ilk fırsatta nardo gri kaplatmayı düşünüyordum, ve tabii ki benimde tavsiyem nardo gridir hocam, R-Line siyah detaylar ile nardo gri güzel bir kombinasyon oluyor. 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Herhangi bir önerim yok ancak fotoğraflardan görüldüğü üzere nardo gri denen renk şahane olmuş, yazma sebebim de fiyat hocam. Ortalama ne kadara mal oluyor bu işler ?

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
5 saat önce, BUSAH yazdı:

Herhangi bir önerim yok ancak fotoğraflardan görüldüğü üzere nardo gri denen renk şahane olmuş, yazma sebebim de fiyat hocam. Ortalama ne kadara mal oluyor bu işler ?

Bakalım hocam 2 yere fiyat sordum, bende merak ediyorum 😂

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Raban7 yazdı:

Bakalım hocam 2 yere fiyat sordum, bende merak ediyorum 😂

Yakın arkadaşlarım kaplama işi yapıyor . Çok fazla kaplanmış araç görmüş biri olarak . Golf gibi bir arabaya mat renklerden birini seçmenizi öneririm. Mat renkler arabanın çizgilerini ve detaylarını çok ortaya çıkartıyor . Nardo grinin oldukça fazla ton var . Kalitesiz folyo ve yanlış ton seçimi ile nardo çok çirkin durabiliyor. Ülkemizde diğer ülkelerde oldukça nardo gri araç var . Bence farklı bir renk yapın ve renk seçiminde boya ile olamayacak fabrika çıkışlı o renk olamıcak bir renk seçerseniz daha olur . Desenli , çift renk  folyolarda çok güzel duruyor . Ama oldukça fazla ilgi çekiyor .

B1F6A3FA-DD43-414B-AAA7-34433C9C4E70.jpeg

5029756D-0602-4627-8E23-698EDECA6FD7.jpeg

AD793F29-7358-4203-BBFB-2DBA31F58B00.jpeg

177E63F9-A816-4872-BBF4-48F19138750A.jpeg

32A3096C-0EBB-4123-B7E5-5847ED4312AC.jpeg

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@mbonat hocam çok absürt bişey düşünmüyorum. Ama mat satin gümüş ve parlak siyah detaylar benimde çok hoşuma gidiyor. 

Aynen size katılıyorum bazı nardolar çok çirkin duruyor. O yüzden sizlerden öneri bekliyorum😊

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@Raban7 

25 dakika önce, Raban7 yazdı:

@mbonat hocam çok absürt bişey düşünmüyorum. Ama mat satin gümüş ve parlak siyah detaylar benimde çok hoşuma gidiyor. 

Aynen size katılıyorum bazı nardolar çok çirkin duruyor. O yüzden sizlerden öneri bekliyorum😊

Hocam mat füme ve mat gri çok güzel duruyor . Mat fümenin içinde bal köpüğü renkleri var . Güneş vurunca çok güzel oluyor . Mat folyonun güzelliği hem çok absürt durmuyor . Hem de ilgi çekiyor asil bir güzelliği var .  Renkli folyolarda derinlik sıkıntıları olabiliyor . Matta öyle bir dert yok hare derdi yok kullanımı çok kolay . Mat füme gri tonları çok yakışır . Detaylarda güzel kombinlenirse on numara olur .  Ayna kapağınızdaki rengi de çok severim o tonlarda yapılabilir . 

Kaplama işi uçsuz bucaksız bir şey bu işi kaliteli yapan 5-10 kaplama üreticisi var . Bunlarında yüzlerce renk seçeceği oluyor insanın kafası karışıyor :)

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@golfcu91 Fiyatlar markadan markaya markanında serisinden serisine değişiyor . Tabi ki aracın boyutuna da bağlı . Kalitesiz folyo kesinlikle kullanılmamalı sökerken ciddi sorun yaratıyor . Folyo kalitesi kadar kaplamacının kaliteside önemli maalesef  kesim yaparken boyayı çizen kaplamacılar oluyor . Forumda bi arkadaşımızın başına da gelmişti . 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...