AYNAMI ÇALMIŞLAR

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bakın bunu yeni gördüm ben yazarken yazmışsınız sanıyorum.

Sizin için dileklerim değişmedi gelişmiş bir ülkeye tez zamanda gitmeniz dileği ile, siz ve sizin gibi düşünenlerin zaten topluma bir yararı olmaz bence.

Siz kendinizi kurtarın biz de sizden ve sizin gibi düşünenlerden kurtulalım...
Eminim ki bir masaya oturulsa iki kelâmı bir araya getiremeyecek milyonlarca sözde milli insanlardan bir tanesi sen! olan arkadaş; Benim hayatım Almanya'da geçti ve uzun yıllardır bu memleketteyim, bu memlekette iş yapıyorum, kaldı ki sen ve senin gibi boş milliyetçilerden! daha fazla ülkemi sevdiğim için burdayım birçok seçeneğim hâlâ mevcut iken. Asla hayatım boyunca hiçbir insanı bırak hayvana bile tepeden baktığımı hatırlamıyorum, bakmışsam da benim noksanlığımdır. Ancaaakk! bahsettiğim gibi burada boş milliyetçilik naraları atan senin gibi bir arkadaşın tek seçeneği olduğuna o kadar eminim ki, bu ülke dışında bir yere gitmek istesen 3 gün evrak toparlayacağın durumda ben elimi kolumu sallaya sallaya her ülkeye giriş yapabilecek durumdayken! ( bak bu tepeden bakma değildir, ancak algılayabileceğini sanmıyorum ) bu vatanda yaşamımı sürdürmeye çalışıyorken boş konuşmayacaksın demek ki. Sizden başka kimse ülkesini sevmiyor zihniyetinde, sizden başka herkesin hain ilân edildiği ülkede bu muhabbetler gerçekten canımızı sıkmaya başladı artık. Tecavüzcünün kollandığı, her gün binlerce kadın cinayetinin gerçekleştiği, hırsızların cirit attığı memlekette bu mahluklatları kayıranlar apaçık ortadayken sen bana neyini savunuyorsun, kaldı ki sen kimsin bana nerede yaşayacağım ile ilgili fikir verecek? Yabancı memleket diyorsun ya, ayna dikizine tenezzül dahi etmediklerine de emin olabilirsin, bizim bu arabalara servet döktüğümüz yerde 10 maaşı ile bizim arabalarımıza rahat rahat biniyorken bu insanlar sen bu durumu algılayamazsın sözde milliyetçi! vatandaş. Aslında sana cevap vermeye gerek dahi duymaz idim yalnız insanoğlu işte nefsine yenik düşüyor, beni forumda arkadaşlar bilir tanır, bugüne kadar tek kişiyi incitmişliğim yoktur, kötü bir söz kullanmamışımdır ancak sen ve senin gibiler! hakediyorsunuz. Senden değil ama diğer forumdaş kardeşlerimden özür diliyorum.

çok üzüldüm geçmiş olsun bence kaskodan halledin 

Moderatör tarafında düzenlendi:
''Lanet memleket''

''coğrafya kaderdir misali. Hırsızlardan, soysuzlardan geçilmiyor güzel ülkem''

Diyen siz ! ama kötü olan benim öyle mi :)    

Tecavüzcüleri kimin kolladığı ortada iken ! 

Her gün binlerce (yok artık) kadın ? (açın araştırın hangi gelişmiş ülkelerde bu rakamlar nedir)

Benim memleketimde de analar/eşler/bacılar baş tacıdır. Emanettir onlar bizlere.

Hırsızların cirit attığı (bunu da bir araştırın derim nerelerde daha fazla)

Ben hiç bir şeyi savunmadım ki sadece memleketimi AYNANIZ çalınmış diye KARALAMAYIN dedim siz neden bu kadar alındınız ki şimdi  ?

Size kötü bir şey de demedim şahsen uzun uzuuun yazmışsınız zaten ne kadar modern, bilgili ve gelişmiş biri olduğunuzu, ben de ''Lanet memleket'' ''coğrafya kaderdir misali. Hırsızlardan, soysuzlardan geçilmiyor güzel ülkem'' diyen siz için iyi dilekte bulundum, gelişmiş bir memlekete gidin burada ziyan olmayın dedim. Var mı bunda kötü bir şey ? Elinizi kolunuzu sallaya sallaya selametle gidin. 

''AYNAMI ÇALMIŞLAR'' başlığınızdan da ne kadar medeni ve gelişmiş biri olduğunuz belli idi zaten.

Ben konuşmayı pek beceremem zaten, yazmayı az da olsa biliyorum cahillik işte  :)  

Öncelikle Geçmiş Olsun
Talihsiz bir olay olduğu kadar üzücü aynı zamanda.
Lakin yorumlara baktığımda olaya farklı bakış acılarıyla yaklaşarak birazda kendi düşüncelerini harmanlayalar olması gayet kabul edilebilir olduğu gibi üslubun ve kelimelerin kullanımı önem arzetmekte. Ülkemizde de her ülkede olabilecek güzel ve kötü şeyler olabilmekte. Evet bağzı durumlarda avrupa yada medeniyet seviyesi yüksek görülen ülkelerden geride olsak ta bu tamaman yok olmuş olmak anlamına gelmez. Güzel yanlarımız da doyamayacağınız kadar çok olan Ulkemizi Eleştirirken de dikkata almak lazım.
Olayın konunun amacının dışına çıkılmadan yorum yapmaya davet ediyorum tüm forum dostlarımızı, esas olan yardımlaşmak ve sorunlarımıza çözüm bulmak olmalı.
Ülkemiz Türkiye Cumhuriyetin den bir tane daha olmadığı gibi eksik yanlarımızı geliştirebilir kisimlarimiza kafa normala bu konuda mücadele etmeliyiz. Aslında Forumumuzun hizmet ettiği noktalardan birisi de budur.
Elbette hırsızlık ve buna benzer kötü şeyler iyi demiyoruz lakin yok da demiyoruz dünyanın her yerinde olduğu gibi ülkemizde de var. Amacımız bunu Olabilecek en asgari düzeyde tutmak adına bizd düşen görevi yerine getirmek. Şahsen ben bir eğitimci / öğretmem olarak çocuklarımıza ilk önce bu toplum değerlerini vermeyi hedef koyarım. Öğrenin.bir şekilde gerçekleşir zaten.
Güzide forum üyelerimiz hepinizin güzel dileklerine teşekkür 3der herkese keyifli forumlar dilerim.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@Kırcalı Cümlenin sonlarına doğru insan nefsi cevap vermeden duramıyor dediğim gibi. Dıştan insan yargılanmaz ancak profil resmine bakarak zaten sana cevap vermem benim hatam olsa gerek idi. Herkes sen ve senin kadar memleketini sevmekte, haksızlıkların bir çoğunu tecrübe ile görmüş ve uğrayanlar ile birebir iletişim hâlinde biri olarak seni kaale almadığımı ancak bazen yorum yaparken had bildirmek! gibi bir deyimi de hatırlatmak amaçlı yoruma cevap vermiş bulundum. Birçok konuya yorum yaptığın gibi birçok cümleye cevap verememenden kaynaklı, forumun da asıl gayesinin ve amacının daha fazla dışına çıkmadan, haddini bilmeni tavsiye ederek! konu senin için kapanır ve gider. "Aynamı çalmışlar" cümlesinin gayesi evine hırsız girdiğinde karakola gittiğinde bir eve hırsız girdi gibi bir cümle kullanılmamasının farklı bir karşılığıdır. Değerli (çakma) milliyetçiliğinin sende temelli kalmasını diliyor daha fazla muhatabım olamayacağını söylerek konuyu kapatıyorum. @Ender Ayrıca böyle gereksiz, ve haddini bilmeden yorum yapanlara istinaden forumda gereksiz kişiler! ile girilen münakaşadan dolayı tüm forumdaki dostlarımdan özür dilerim.

Geçmiş olsun.Ben olsam kaskodan yaptırırdım.5000 tl az para değil.Kasko bu günler için diye düşünüyorum.

Venus Z10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Geri
Üst Alt