2015 golf 1.2 tsi almayı düşünüyorum.. egr sorunu mevcut..

Burak02

Yeni Üye
İsim
Burak
Bilgisi olan varsa aydınlatırsa sevinirim 

Kusura bakmayın konuya direk daldım :) selam aleyküm cümleten 

@Musaaksoy hocam aracı exper e koyduk bugun ordaki arkadaş EGR valfi(turboyla alakalı) terleme olduğunu söyledi.. Bir kaç tamirciye götürdüm çoğu araçta bu sıkıntı var ancak hiçbirşey olmaz dedi ama aklıma takıldı 

Tam cevabını net olarak bilmiyorum ama turbo terleme yapar hocam hemen hemen her araçta, daha bilgili arkadaşlar cevaplayacaktır

@Musaaksoy hocam aracı exper e koyduk bugun ordaki arkadaş EGR valfi(turboyla alakalı) terleme olduğunu söyledi.. Bir kaç tamirciye götürdüm çoğu araçta bu sıkıntı var ancak hiçbirşey olmaz dedi ama aklıma takıldı 
Miktarı az mı idi fazla mı.

Yani çok hafif bir ıslanma mı söz konusu, yoksa aşağılara kadar akmış her tarafı yağ içinde mi bırakmış.

Benim araçta da 1,5 yıl önce tespit ettik  terleme , açıkcası benzer yorumu yaptılar normal dediler. Çok kafaya takıyorsan turboyu söküp İstanbul a gönderip turbo revize ettirelim dediler, aracın gidişiyle çekişiyle falan şikayetim olmamasından dolayı girmek istemedim öyle birşeye.

Yağ eksiltme olmuyor dönem dönem motor yağı seviyesini kontrol ediyorum..

Benim ki motora üstten bakınca belli olmuyor, lifte kaldırıp alttan inceleyince turbo hortumu civarında görünüyor

Miktarı az dediler hocam size söylenenleri bana da dediler. Sizin bir şikayetiniz oldu ilerleyen süreçte 

Miktarı az dediler hocam size söylenenleri bana da dediler. Sizin bir şikayetiniz oldu ilerleyen süreçte 
Henüz olmadı ama bazen aklıma geliyor evet, özellikle gaza yüklenip yüksek devir çevireceğim zaman endişe edebiliyorum, uzun yol yapmıyorum pek ve yüksek devirli sürmüyorum o yüzden de sıkıntı yaşamamış olabilirim. 

Artık son 1 yıldır daha özenli davranıp, kontak kapatmadan önce 15 - 20 sn turbo yağlaması devam etsin diye bekliyorum, ilk çalıştırmada ise araç devir saati normal seviyeye (0.8 civarına) inene kadar bekliyor ve ilk birkaç km sakin sürmeye çalışıyorum.

Forumdaki kullanım önerileri bunlardı diye hatırlıyorum.

Eyvallah hocam tavsiyeleriniz için

Geri
Üst Alt