Sağ kısa far yanmıyor

@HONEY bende led ampulü takarken farı sökmeden taktım cok zor ama imkansiz degil 😁 sol kisa far cok zorluyor en son tamponu sökecekken bir kere daha deneyeyim deyip takmistim😂

[mention=11839]HONEY[/mention] bende led ampulü takarken farı sökmeden taktım cok zor ama imkansiz degil [emoji16] sol kisa far cok zorluyor en son tamponu sökecekken bir kere daha deneyeyim deyip takmistim[emoji23]
Helal olsun valla

@forzaGilles hocam çok güzel yazmış. Diğer ampülü de değiştirin. Hem ton farkı olmaz hem diğerinin ömrü de bitmiş olabilir, gece olmadık biyerde ansızın patlamasın. Takarken Elle ampülün cam kısmını kesinlikle ellemeyin, elin üzerindeki yağ,kir vs. camın üzerinde kalıyor ve erken patlamasına yol açıyor.

Halojen lamba değişiminde önemli bir noktayı hatırlatmak isterim, kesinlikle el cam kısma dokunmadan takılmalıdır, aksi takdirde lamba kısa sürede yine patlayacaktır. 

@Musaaksoy  Ama bazen hata verip bazen vermemesi sorun başka bir yerde olabilir mi diye şüphelendirdi beni.
Farları yakmayınca hata vermiyor.

Çünkü arka plaka aydınlatmaları gündüz farı açıkken yanmaz. Farları açınca çalışır o zaman da led olduğu için hata verir.

Vagcom kablo ile led olarak kodlamak kesin çözüm.

Geri
Üst Alt