Golf 7 Klima Kademe Işığı

yally

Üye
İsim
Yalçın
Arkadaşlar selam,

Klima kademe ışığım A/C ve SYNC kadar parlak yanmıyor.

Onlara göre daha turuncuya kaçan bir renkte ve ışık seviyesi onlar kadar fazla değil.

Güneşin arkadan vurduğu durumlarda ilk 3-4 kademeyi okumakta çok zorluk çekiyor, bazen bu hangi kademedeydi diye avucumla oraya gölge yapıp anca görebiliyorum.

Ben bu sorunla ilgili 3-4 ay önce servise başvurdum ve servis bana benimki gibi olan bir araç buldu gösterdi, hepsi böyle dedi.

Fakat sarı sitede bile bunun düzgün olduğu araçlara denk gelebiliyorum.

Buna dikkat eden, ya da yaşayıp çözen birisi var mı aramızda?

Bozuk olduğunu düşündüğüm ve benimki ile aynı olan görüntü;

GYGz7r.jpg

Az önce sarı sitede bulduğum highline bir araca ait görüntü;

x16_839229543a8x.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam sanırım bende de aynı durum var, bende bazen görmekte zorlanıyorum. Acaba diyorum ışığa direkt karşıdan bakmadığımızdan kaynaklı olabilir mi? Üstten baktığımız için gibi geliyor bana. Yarın yine ben bi kontrol edicem. Fotoğraf çeker buraya eklerim. 

Aracı aldığımın ilk günü gündüz o ışığı farketmedim bile  :lol:

Auto idi ayarı çok fazla üflüyordu, es kazara tekerleği çevirince farkettim kademenin ayarlanabildiğini  :D

Manuel klimadan sonra çok çetrefilli geldi ilk etapta, şimdi alıştım.

ışığı görmesem de kademeyi üfleme miktarına göre hissedip ayarlayabiliyorum.

Ya da kaçıncı kademede bilemediğim durumda saat yönünün tersine çokca çevirip, sonra sağa doğru 1 tık 2 tık 3 tık bakmadan istediğim kadar ayarlayabiliyorum.

Işığı görmeye gerek yok ..

Sadece sizde değil hepimizde böyle..

Gösterdiğiniz fotoğraflarda güneş ışığı vurmadığı için net ve güzel görünür

Belki koyu bir cam filmi çektirirseniz o zaman iç ortam karardığı için rahat belli olur...

Hocam sanırım bende de aynı durum var, bende bazen görmekte zorlanıyorum. Acaba diyorum ışığa direkt karşıdan bakmadığımızdan kaynaklı olabilir mi? Üstten baktığımız için gibi geliyor bana. Yarın yine ben bi kontrol edicem. Fotoğraf çeker buraya eklerim. 
Hocam servise baktırırken eğilip direkt olarak ışığa baktığımda görünürlüğü bir tık iyileşmişti. Ama malum, aracı sürerken böyle bir lüksümüz yok.

Asıl olay A/C kadar berrak olmaması diye düşünüyorum çok uzun süredir. O berraklığı sağlayan bir versiyonunu sürüş pozisyonunda test edebilsek keşke.

Fotoğrafınızı bekliyorum.

Aracı aldığımın ilk günü gündüz o ışığı farketmedim bile  :lol:

Auto idi ayarı çok fazla üflüyordu, es kazara tekerleği çevirince farkettim kademenin ayarlanabildiğini  :D

Manuel klimadan sonra çok çetrefilli geldi ilk etapta, şimdi alıştım.

ışığı görmesem de kademeyi üfleme miktarına göre hissedip ayarlayabiliyorum.

Ya da kaçıncı kademede bilemediğim durumda saat yönünün tersine çokca çevirip, sonra sağa doğru 1 tık 2 tık 3 tık bakmadan istediğim kadar ayarlayabiliyorum.

Işığı görmeye gerek yok ..

Sadece sizde değil hepimizde böyle..

Gösterdiğiniz fotoğraflarda güneş ışığı vurmadığı için net ve güzel görünür

Belki koyu bir cam filmi çektirirseniz o zaman iç ortam karardığı için rahat belli olur...
Hocam kişisel sorun çözme metotlarınızı beğendim ama bu bizim işimiz mi? :D  

Servisteki arkadaşa da güneş ile olan ilişkiyi gösterdim. Güneşi arkamıza aldığımızda evet görünmüyor bunlar dedi.

Ama aynısını şıp diye bulduğu için işlem yapmadık.

Sarı siteden aldığım görüntüdeki panel kusursuz hocam, güneşle pek bir alakası yok, renklere dikkat ederseniz. Kademe ışıkları ile A/C'nin seviyesi birebir aynı.

Ben böyle bir panelde güneş sorununun çözüleceğini düşünüyorum. Bunu düşünme sebebim de A/C'nin güneşten etkilenmiyor oluşu :D  

@Recep Gül @Kysr038 Az önce kontrol etme fırsatım oldu, eğilip tam karşıdan baktığımda hepsinin berraklığı aynı çıktı :(  

Bu arada güneşin arkadan vurmasına gerek yokmuş, tepeden aydınlatsa yine çok az görünme durumları oluşuyor. 

Sanırım saydam olan kısımın geçirgenliği direkt karşıya bakacak şekilde ayarlanmış, farklı bir açıdan ışık kırılması oluşuyor ve görünmüyor.

Kendi çözümlerimize devam :( :(  

IMG_20200722_114709.jpg@yally tamamen kademe kademe yanan ledler ile tuşlar üzerindeki ledlerin üretimsel farkından kaynaklı. Kademedeki ledler daha küçük diğerleri daha büyük, yani üretim aynı değil. Ama uğraşsalar rengi tutturamazlar mıydı, bence tutturabilirlerdi.

IMG_20200722_114709.jpg

1. Resimdeki led daha geniş, 2. Resimki led daha dar. 2. Resimdeki  ledin yanma noktası daha geride olduğundan tam karşıdan iyi görünebilir. 1. Resimdeki led daha geniş ve ledin yanma noktası uç kısma daha yakındır (resimdeki örnekler biraz abartılı olabilir)

@ogzogz abi valla dediğin gibi olabilir, bilemiyorum. panelin içerisini açıp ledlere müdahale etmeyi düşünüyorum bazen, sonra geçiyor.

Hocam bugün kontrol ettim, sonucu karşınızada 2 ledin yanma şekilleri farklı. Resimlerin üzerine tıklayıp bakarsanız daha net görürsünüz. 

20200722_120121.jpg

20200722_120110.jpg

20200722_120105.jpg

@Recep Gül tamamdır hocam, farklı açılardan görüntüsü benimki ile birebir aynı.

3. fotoğraftaki açıyı biraz daha sola kaydırsaydın (tam karşına alsaydın) hiçbir sorun yokmuş gibi A/C ile aynı görüntüyü verecekti, ben sabah onu gördüm çünkü. :(  

Bu ledlerde bir çeşit açı sorunu var ama ne yapabiliriz bilmiyorum :D  

@Recep Gül tamamdır hocam, farklı açılardan görüntüsü benimki ile birebir aynı.

3. fotoğraftaki açıyı biraz daha sola kaydırsaydın (tam karşına alsaydın) hiçbir sorun yokmuş gibi A/C ile aynı görüntüyü verecekti, ben sabah onu gördüm çünkü. :(  

Bu ledlerde bir çeşit açı sorunu var ama ne yapabiliriz bilmiyorum :D  
Hocam açıya göre renklerde farklılık oluyor, bu konuda yapacak bişey yok, bunu problem olarak görmemek lazım.

Geri
Üst Alt