1.5 tsi ilk çalıştırma

benim Hitler den çıt çıkmıyor :D okadar sesiz ki geçen adamin dibine girdim yaya park edicem korkmasın diye kornaya basmadım adam sonra farketti kardeşim öyle sessiz çalışıyor ki farkedemedim bile dedi. benzinli motoru da bu yüzden seviyorum.

(2006 golf 5) 

@Erinj Aracınız hayırlı olsun. Benim 2017 1.4 TSI DSG de aynı şekilde çalışıyor, zaten 1 dakikadan önce normal devire dönüyor. Ben de ilk zamanlar araştırmıştım, buradaki gibi herkes normal olduğunu söylemişti. Aracınızın keyfini çıkarın... :)  

@Erinj şuan 8000km oldum bence bi uzun yol yap mutlaka. Ankara-Adana 480 km yarım depo ile gittim. Hiç de tasarruflu sürücem demedim :D

Moderatör tarafında düzenlendi:
@ack937 bende ıspartaya gidecem zaten bakalım uzun yolda nasıl deneyip görecez

@Erinj merhaba bende 1.5tsi golf aldim yeni..havalar sogudu suan..-14 lerde..bugun calistirdim..Sesli calisiyor sanki subap vurmasi sesi var..sikirti sesi..servis normal dedi.simdi isinsin tekrar bakacagim..ayni ses var mi diye

@Erman devir 1000 lerde sanki subap vurmasi var gibi sesli calisiyor..normal mi bu durum..arac yeni..tahmini 3.500km de..servis normal dedi..

@Erman devir 1000 lerde sanki subap vurmasi var gibi sesli calisiyor..normal mi bu durum..arac yeni..tahmini 3.500km de..servis normal dedi..
Bitmez o vuruntu sesi...

Tak tak tak die vurgunu bile birim 

Herkez normal der ustalar fa normal der ama normal değil ustam...

Normali fısır fısır çalışmasıdır tamam sabah ilk calisista oto jikle çalisir ama pistion vurmaz...

O ses arabanın yağı soğukca inceliyor incelikce karter e süzülüyor ilk marsa başınca da senlik başlıyor karter den yag gelene kadar tak tak sonra normal derler değil...

Çözüm ne peki;

Ali hocam dan Allah razı olsun 

Liquimoly yag kullanıyorum 2 yıldır tık ses yok yag  çok kaliteli 10 gun bile kullanmasam o ses gelmiyor artık servisten sasmayan castrol dan sasmayan ben şimdi kesinlikle almam serviste bakimi kestim...

arabam hem az yakıyor hem ilk çalıştırma sessiz ki ilk çalıştırma motor ömrü için çok önemli

Size de ben tavsiye edeyim hocam sizi çok rahatsız ediyorsa yağı deneyin derim ilk 1000 km geliyor o ses sonra bir daha hiç duymadım...

@Mmt0634 Hocam hangi motor yağını kullanıyorsunuz? Aracınızın model ve yakıt türü ne rica etsem paylaşır mısınız?

@Mmt0634 Hocam hangi motor yağını kullanıyorsunuz? Aracınızın model ve yakıt türü ne rica etsem paylaşır mısınız?
Aracım 1.2 tsi golf 

Fakat ailemde 1.0 ve 1.5 olan versionda var fakat dizel yok 

Hepside denedik çok memnunuz 

Liquimoly.com.tr den incelebilirinsiz zaten konusu da var inceleyebilirsiniz hocam 

Ben cok memnun kaldım

Yaşamış olduğunuz şehirde servis kabul ederse çok daha iyi fakat ne yazık ki Adiyaman vimsa kabul etmiyor bende bakımlarımı disarda yapmaya başladım sırf bu yağı kullanmak için 5-30 kullanıyoruz biz aracınıza uyumlu yağ koduna sitesinden bakabilirsiniz 

Arkadaşlar merhaba bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. 1.5 tsi motoru cuma günü teslim aldım ilk çalışırken gereğinden fazla sesli çalışıyor ve devir 1.3 falanda 10 sn durup sonra tekrar düşüyor. Bu normal mi ? Aracı yeni aldığımdan yoksa ben mi pimpirikleniyorum . Yada Kronik bir sorunu mu var ?Yada araç yeni olduğundan mı ? Napmalıyım bilgisi olan arkadaşlar Yardımcı olursa sevinirim canımı sıkıyor çünkü
Şimdi arkadaşlar 1.4 ile kıyaslamışlar "bizimkilerde öyle çalışıyor" demişler ama aynı değil; ben çok iyi anlıyorum sizi :)

1.4 ACT Golf, 1.4 BMT Passat kullandım. İkisi de çok sessizdi, cold startı bile çok kibardı ve devir hızlıca 1.000 altına inerdi.

Ne zaman 1.5 TSI Tiguan aldım, marşa bastığım anda hiç abartmıyorum "dizel mi lan bu?" dedim... Çok samimiyim.

İlk çalıştırması ciddi gürültülü ve rölantiye inmesi çok uzun süren bir motor. Sesi beni de çok şaşırtmıştı, 1.4'e göre bariz volümlü bir motor.

1.0tsi ve 1.5 tsi selefleri 1.2 ve 1.4 tsilara göre daha sıkı emisyon kısıtlamalarına dahiller.  Daha düşük egzoz salınımı yakalamak için katalatik konvertörün daha fazla ısıtılması gerekir. 1.2 tsi dan 1.0 tsi a geçtigimde ilk farkettigim şey buydu. Cold start esnasında 1.2 tsi a göre daha uzun süre bekleyip normal devrine iniyor. 1.5 tsi kullanmadım ama cold start videolarında gördüğüm kadarıyla onlarda da benzer durum var.  Tsi motolar sesli çalışır arkadaşlar cunkü yuksek basınçlı benzin enjektörleri turboları vardır atmosferik motorlar daha sessizdir

@Mmt0634 cok tsk ederim vermis oldugunuz bilgiler icin..o sesi duydun mu binesim gelmiyor.Arac daha yeni servis normal demesi de bir garip.Cok sagolun

Geri
Üst Alt