Balata ve disk ses sorunu hakkında

Raban7

Katılımcı Üye

İsim
-
Merhaba arkadaşlar, 

Aracım golf 7.5 2017(aralık) trafikli, 

1.5 ay önce falan 4 balatamıda değiştirdim servis dışında feredo olarak. 

2 haftadır falan ses yapıyordu arka sağ balata. Ama ses fren yapınca değil normal giderken geliyordu. Bende gittim aldığım yere baktılar, sesin balata dan kaynaklı olduğunu zannetmiyorum dedi arkadaş. Ama garantisi var balata nın değişebilir im dedi. Bende değiştirdim. 

Sonuç, ses 2 kat arttı 😂 ustanın dediğine göre 45 Bin km Lik aracımın disk yüzeyinin pürüzlü olduğundan dolayı balata sürtme yapıyor. 

Bende parmağımı sürttüğümde çok hafif yassılıklar hissettim. Çok canımı sıktı bu olay gerçekten. Torna vs de önermesi usta uğultu yapar dedi. 

Bu konuda yapılması gereken birşey var mıdır acaba, ustanın dediğine göre disklerin durumu çok kötü değil ama ses yapar bu şekilde. 

Ama ben bu sesi kesinlikle kesmek istiyorum artık sürekli gelme derecesine geldi. 

@Raban7 dostum sana sadece şunu iletiyorum textar al tak sesin s sini duymazsın 96k oldu daha yeni değiştim oda et kalınlığı azaldığı için disklerim hala fabrika diski bütçen müsait ise yeni balata almaya textar tek geçerim yağmur çamur sel ne olursa olsun tık duymazsın 

@Raban7 usta sallamış biraz bu şekilde ses yaparmış mış balatam kötü demiyorda dene başkanım varsa tanıdığında çıkma vs sırf deneme amaçlı tak sür hak vereceksin

Merhaba arkadaşlar, 

Aracım golf 7.5 2017(aralık) trafikli, 

1.5 ay önce falan 4 balatamıda değiştirdim servis dışında feredo olarak. 

2 haftadır falan ses yapıyordu arka sağ balata. Ama ses fren yapınca değil normal giderken geliyordu. Bende gittim aldığım yere baktılar, sesin balata dan kaynaklı olduğunu zannetmiyorum dedi arkadaş. Ama garantisi var balata nın değişebilir im dedi. Bende değiştirdim. 

Sonuç, ses 2 kat arttı 😂 ustanın dediğine göre 45 Bin km Lik aracımın disk yüzeyinin pürüzlü olduğundan dolayı balata sürtme yapıyor. 

Bende parmağımı sürttüğümde çok hafif yassılıklar hissettim. Çok canımı sıktı bu olay gerçekten. Torna vs de önermesi usta uğultu yapar dedi. 

Bu konuda yapılması gereken birşey var mıdır acaba, ustanın dediğine göre disklerin durumu çok kötü değil ama ses yapar bu şekilde. 

Ama ben bu sesi kesinlikle kesmek istiyorum artık sürekli gelme derecesine geldi. 
Balata ve fren diskinde orjinal yedek parça ve ATE harici marka bakmayın.,

ferodo, textar, jurid, brembo, trw, valeo, bosch, delphi vs.. bu markaların tamamı çin ‘de üretim yapıyor., çok nadir bazılarının avrupa üretimi olanları mevcut fakat dış piyasa veya sanayide satılanların hiç birisi orjinal kalitesinde değildir., bu markalar kötü marka değiller ama araç üreticisine ürettiği ürünleri kalitesi ile dış piyasaya ürettiği ürenlern kalitesi ciddi farklar var.,

Orjinal yedek parça kalitesinde üretim yapan tek marka ATE 

Ate ister dış piyasaya üretsin, isterse de araç üreticisine orjinal yedek parça üretsin., farketmeksizin aynı kalitede üretim yapıyor., fakat yukarda saydığım diğer bilindik markalarda durum farklı dış piyasaya ürettiklerinin tamamı çöp...

@forzaGilles aynen katılıyorum size hocam. Ama sol tarafın ses yapmayıp sağ tarafın zırıl zırıl ötesine bende anlam veremiyorum. Ya diske değiyor balata (diskte sorun var). Yada sağ tarafta başka bir problem var çözemedik maalesef. 

@Raban7 mrb. Akşam arabayı koyduğunuz yer eğimli değilse el frenini çekmeyin viteste kalsın sadece taş filan koyun. Hesaplarım doğruysa sabah bu sesi duymamanız lazım.

@pretoria nasıl hocam ya? bunun bilimsel açıklaması nedir tam olarak merak ettim  :D  ve bunu sadece bir gece yaptıktan sonra sabaha düzelecek mi?

Balata ve fren diskinde orjinal yedek parça ve ATE harici marka bakmayın.,

ferodo, textar, jurid, brembo, trw, valeo, bosch, delphi vs.. bu markaların tamamı çin ‘de üretim yapıyor., çok nadir bazılarının avrupa üretimi olanları mevcut fakat dış piyasa veya sanayide satılanların hiç birisi orjinal kalitesinde değildir., bu markalar kötü marka değiller ama araç üreticisine ürettiği ürünleri kalitesi ile dış piyasaya ürettiği ürenlern kalitesi ciddi farklar var.,

Orjinal yedek parça kalitesinde üretim yapan tek marka ATE 

Ate ister dış piyasaya üretsin, isterse de araç üreticisine orjinal yedek parça üretsin., farketmeksizin aynı kalitede üretim yapıyor., fakat yukarda saydığım diğer bilindik markalarda durum farklı dış piyasaya ürettiklerinin tamamı çöp...
Kesinlikle katılıyorum 👌

@Yehanoha mrb.

😀😀 golf te disk kurutma diye bir özellik vardı. Forumda okumuştum. Belki o devreye giriyordur diye düşündüm.

textar england üretimi olan olmasına dikkat etmek lazım benim öyle ilk balatakarimi 96k kullandım yinede sızım tercihiniz 

Geri
Üst Alt